Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XPERIA X, X Performance и XA

X и XА са с доста високи цени. Направо са нереално скъпи, особено Х.

X Performance е ясен. Все пак е флагман, цената е разбираема.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари

Разбиха ми надеждите , не че са неочаквани цените де. Особено на ХА - 600 лв за медиатек чип не ме устройва
Цитирай

Няма нищо,много бързо ще станат доста по-евтини Wink .

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Засега Z серията е по на далавера! Х трябваше да са 200лв надолу...
Цитирай

В XA ме притеснява и малката батерия. 5" телефон с 2300 мАч батерия не ми се вижда обосновано. Сони си имат фанатични последователи, но аз бих дал още стотина лева за Самсунг А5 2016 примерно.
Цитирай

След като Sony обяви, че спира Z серията, днес се появи информация за предполагаемия нов флагман на японците. Според сигурни източници (цитирам сайта), новия телефон ще носи името Sony XPERIA X Premium. След като XPERIA Z5 Premium беше първото устройство с 4К дисплей, сега, новия флагман се очаква да използва 10 битова HDR технология, с каквато разполагат телевизорите от най-висок клас. Ще има внушителната максимална осветеност от 1300 нита и ще бъде в състояние да възпроизвежда около 1.07 милиарда цвята (за сравнение всички настоящи телефони показват 16.8 милиона цвята). 10 битовия HDR дисплей ще изобразява 1024 оттенъка на трите основни цвята за разлика от 256-те при RGB дисплеите в момента. Телефона ще се задвижва от SD820, 3GB RAM и ще използва с USB Type-C порт. Останалите спецификации би трябвало да бъдат идентични с XPERIA X Performance.

Източник:
http://phoneradar.com/sony-xperia-x-prem...rightness/

Надявам се скоро да разберем дали написаното е истина или просто слух. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

1300 нита? Това нещо ще му трябва зверска батерия и софтуерна оптимизация, свързана с потреблението....
Цитирай

(2016-04-19, 20:04:29)xn3k написа:  След като Sony обяви, че спира Z серията, днес се появи информация за предполагаемия нов флагман на японците. Според сигурни източници (цитирам сайта), новия телефон ще носи името Sony XPERIA X Premium. След като XPERIA Z5 Premium беше първото устройство с 4К дисплей, сега, новия флагман се очаква да използва 10 битова HDR технология, с каквато разполагат телевизорите от най-висок клас. Ще има внушителната максимална осветеност от 1300 нита и ще бъде в състояние да възпроизвежда около 1.07 милиарда цвята (за сравнение всички настоящи телефони показват 16.8 милиона цвята). 10 битовия HDR дисплей ще изобразява 1024 оттенъка на трите основни цвята за разлика от 256-те при RGB дисплеите в момента. Телефона ще се задвижва от SD820, 3GB RAM и ще използва с USB Type-C порт. Останалите спецификации би трябвало да бъдат идентични с XPERIA X Performance.

Източник:
http://phoneradar.com/sony-xperia-x-prem...rightness/

Надявам се скоро да разберем дали написаното е истина или просто слух. Smile

Опр. не е просто слух и ще има такъв телефон, но въпроса е, не дали дисплея ще е тотална лудница, а дали ще работи безпроблемно, тоест дали ще е добре оптимизиран и как с такъв дисплей ще се се справя най "големият ни на НАС кошмар" потребителите ...батерията!
Цитирай

Доколкото разбирам от сайта, към който съм дал линк, Sony отново ще използват технологията си наречена WhiteMagic в предстоящия флагман. При нея има добавен четвърти бял подпиксел. През 2012 година използваха такъв дисплей в XPERIA P и резултата беше уникално добър. Дисплея му достигаше осветеност от 960 нита и на пряка слънчева светлина беше направо ненадминат. Имах телефона около 6 месеца и нямах никакво оплакване от батерията. Много пъти съм се чудил защо използваха този дисплей само в един телефон.  Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Уау или Wow незнам... Този телефон съм го разцъквал, но несъм и предполагал, че дисплеят му достига до такава висока яркост... 960нита, ако това, което казваш е така, то дисплея му е по ярък и от SXZ3 и дори от новия SGS7, а това за онез години си нпр. върха... е дано и новият X Premium е уникален във всеки аспект и най вече камерата му, защото иначе се обезмисля този така сериозен екран! Smile
Цитирай

А каква е максималната осветеност на останалите телефони, съпоставена с тези 1300 нита?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай

В статията са дадени два телефона за пример:

Galaxy S7 - 855 нита
Xiaomi Mi 5 - 600 нита

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Тази снимка е уникална....Smile

   

Не знам до колко ще се видят детайлите,но....Smile

Sent from my x600 using Tapatalk
Цитирай

Снимката не е от XPERIA X. Разпространява се от много години като wallpaper. Smile

На този сайт е от 2013г. Smile 
http://mlovely.ru/exchanger/kartinki/priroda/?sort=date

Ето истински снимки от телефона, които според мен не са нищо особено.

[Изображение: Xperia-X-Sample_1.jpg]

[Изображение: Xperia-X-Sample_3.jpg]

[Изображение: Xperia-X-Sample_2.jpg]


23 мегапикселови

[Изображение: gsmarena_006.jpg]

[Изображение: gsmarena_013.jpg]

[Изображение: gsmarena_009.jpg]

[Изображение: gsmarena_202.jpg]

[Изображение: gsmarena_205.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Е,значи не може да се вярва на всичко..Smile
Цитирай

Да, така е. Затова много пъти съм писал, че не вярвам на ревюта и тестове, а само на собствената си преценка при личен допир до някое устройство. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Sony слага край на сериите Xperia C и Xperia M.
От презентация на Sony Mobile се разбира, че бранда Xperia X може да се ползва за всичките й бъдещи модели. От презентацията става ясно, че Xperia X слага началото на третата глава от мобилната стратегия на Sony, която ще продължи до 2018 година.

http://www.mobilebulgaria.com/news/37745...8-xperia-m

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Само не разбирам,що за идиот би си купил подобна пръчка на подобна цена ????
Имам предвид и и XA и X...Кое в случая струва £500,колкото търсят на Xperia X ?????
Цитирай

Аз обмислям да си го купя. Не смятам, че съм идиот, но пък знаеш ли.

Такива са цените в момента на всички апарати, плащат се и големи такси. По твоята логика всеки един закупил си скъп телефон без значение от коя марка е идиот.
Цитирай

Странна логика наистина. Ако я следваме никой никога не трябва да си купува Galaxy от среден-нисък клас. Преди малко гледах цени на А3 и се стъписах направо.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

(2016-05-16, 10:40:11)ddqnov написа:  Аз обмислям да си го купя. Не смятам, че съм идиот, но пък знаеш ли.

Такива са цените в момента на всички апарати, плащат се и големи такси. По твоята логика всеки един закупил си скъп телефон без значение от коя марка е идиот.
За съжаление отговорът е "Да"....Smile
По въпроса с таксите...Да приемем,че в Европа те имат определено влияние върху цената....Какво обаче е оправданието за цените на устройствата в Япония ?

[Изображение: a8dd312e85fc15e7bede12674812d81f.jpg]

Това сравнение е продиктувано от едно проучване,според което,един от всеки шест човека в Япония е с устройство Xperia,и всеки втори е с iPhone...И причината е в безобрзно високите цени на апаратите на Сони...И там ли таксите са високи ????
На японците въобще не им дреме,че телефонът бил с една от на-добрите камери,че бил водоустойчив или че е Сони....Дреме им колко струва...Smile
А той е два пъти по-скъп от конкурентен модел.
Имам чувството,че при нас се купува заради името,не заради друго...Още повече,че и и X и Z5 в момента са на абсолютно една и съща цена-£499 и само завършен идиот би избрал първия пред втория...А вие се обиждайте колкото си искате....Smile

А....Сега видях и,че идва X Max....
6" дисплей,Helio P10 и €400....Забравих за батерията....."Внушителните" 2700 mAh....
От Сони обещават,че ще изкарате 2 дни с един заряд....Ако обаче не ползвате телефона.....Smile


Sent from my x600 using Tapatalk
Цитирай

Тонка, тези ти размисли биха били отчасти верни, ако няма други телефони на пазара и японците избират само между тези двата. Ама да кажеш, че iPhone се купува в Япония, защото е евтин, е доста ... не знам как да го характеризирам... Имаш ли представа какъв е стандарта там?!

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Имам да....Smile
Характеризирай го както искаш,но това са фактите....Ако искаш,мога да постна и обасненията на г-н Сугияма(дано не съм объркал името му) по този въпрос....Smile
Звучат направи абсурдно,но за това му плащат на човека и го разбирам...Smile


Sent from my x600 using Tapatalk

Това са обясненията....Smile

[Изображение: 71b26533de31c7f3e7292c8a592b90ab.jpg]

И пак повтарям: Става въпрос за това,че Сони за пръв път след 3 поредни години на доминация в Япония...са отстъпили първото място на Apple...Smile

Sent from my x600 using Tapatalk
Цитирай

Тонка, кое са фактите? Че супер корифея г-н СУшимото е написал нещо някъде, което криво-ляво си превел с Google Translate?! Хайде малко по-сериозно.
Иначе, поздравления за усилията, които полагаш да четеш дори в сайтове на езици, които никой друг не би отворил.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Новото попълнение от серията се казва XPERIA XA Ultra и е представено днес. Като хардуер телефона е почти същия като XA, но с по-голям дисплей, FUL HD и по-добри камери.

Ето и основните характеристики.

Дисплей:
IPS LCD, 16 милиона цвята, 6.0 инча
Резолюция: 1080 x 1920 пиксела (~367 ppi)

Чипсет: Mediatek MT6755 Helio P10
CPU: Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
GPU: Mali-T860MP2

Камери:
Основна: 21.5 MP, автофокус с фазова детекция, LED светкавица, сензор 1/2.4", видео 1080p@30fps
Предна: 16 MP, сензор 1/2.6", автофокус, OIS, LED светкавица, видео 1080p@30fps

Батерия:
Li-Ion 2700 mAh

[Изображение: xperia-xa-ultra-dive-into-infinity-02-de...g?wid=1400]

Видео


[Изображение: gsmarena_002.jpg]
[Изображение: gsmarena_003.jpg]
[Изображение: gsmarena_014.jpg]
[Изображение: gsmarena_012.jpg]
[Изображение: gsmarena_015.jpg]
[Изображение: gsmarena_016.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)