Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XPERIA X, X Performance и XA

Е като гледам по клиповете не отстъпва по никакъв начин на флагманите... но пък това са клипове. Ще се види real-life experiance как ще е.
Но от видяното до момента само някоя наистина много тежка игра , която иска поне 810/820 ще го напъне, иначе е перфектен.
Цитирай
Аксесоари

Все е тая дали един телефон се кичи с гръмкото понятие "флагман" или е мидрейнджър, особено ако е по-бърз от 2/3 от актуалните "флагмани". Епъл отдавна доказаха, че за един страхотен юзър експириънс не е нужен топ хардуер. Тази година Sony са се справили брилянтно в софтуерно отношение. Поиграх си малко с Х и мога да потвърдя, че е по-бърз и от Z5-цата ми. Какво като е мидрейнджър, след като работата му ми достави истинска наслада. Smile

Ето и една интересна софтуерна добавка, която Sony слагат за първи път в свой телефон и очевидно върши страхотна работа. Smile

[Изображение: gsmarena_019.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

И аз това исках да кажа, най-важното и единствено е софтуерната оптимизация, останалото са цифрички...
Много примери мога дам , ама много.
Браво на Сони, дано тази добра оптимизация я запазят и в ъпдейти, а не да зацапат положението с някой некадърен ъпдейт.
Цитирай

Въпросът е там, на база какво се основава цената на телефона? След като е с по-скромен и евтин hardware, защо цената му е равна на телефони с по-нов и мощен чарколяк...
Не е заради използваните материали. Сони не ползват за пръв път тези материали за изграждане на телефон, други производители използват същите материали и може да се сравняват пряко цените...
Надали завишаването идва и от разработката на software-а. Сони ползват почти чист AOSP с малко изключения за техни добавки и приложения, а другите производители преработват почти изцяло Android и пак сравнена цената по между им остава странно чувство, след като човек види цената на телефона от Сони.

Остават два варианта, според мен, или Сони щя правят някаква коренна промяна в телефоните си и опипват почвата и събират капитал за целта или са решили да си преоценят стойността на марката и са стигнали до извода, че трябва да се продават по-скъпо... Дано не е второто!

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Добре де, кога изобщо Sony са били евтини? То пък голямо учудване...
Трябва ли да е SD820 за да струва много? Ама задъжлително трябва да е 820, нали..иначе 810 и надолу ги четем за средна класа...абе изобщо някой използва ли дори целия потенциал на 800?!
Според мен, от това, което видях, Sony са използвали 650 по добър начин, направили са смартфона да лети в бразуинга и приложенията по-бързо сравнение с актуални флагмани, та.. ОК е според мен цената.
А за това, че конкуренцията е 2К...абе някой хваща ли са очите си разликата м/у 1080p и 1440p на 5-6 инча? При положение,че човешкото око не различава пикселна гъстота над 300-350 къде точно е разликата между тях? И 4K да е, безсмилено е. Ако ги сравнявате един до друг може 2К-то да е с по-добър вят, примерно, но това си е калибровката, а не реално гъстотата-пикселчета на 1080p в ежеднвена употреба не могат да се видят. Та то на 720p 5" го тикам в очите си да видя пикселите, кво остава за друго... също това грубо сранвние на процесори-виждаме като е 820 как бива смчакан в реална обстановка, а не бенчове, където съм сигурен, че е уникат. Те тия точки били голямо мерило, ей.
Телефона определено си залужава парите, правилна подоборка на правилен хардуер, добра оптимизация, добри материали. Радвам се, че се отказаха от задното стъкло-много е красиво, но след изпускане става на залепен прилеп м/у чистачки на голф тройка...
Ако чакате цени като на китайците-има китайци за по 200 евро с 810, вие сте...
Цитирай

Нищо не си разбрал от това, което написа @Claping Monkey. Какво в този телефон струва тези пари? Защото и redmi 3 pro работи също уникално и струва 350 лева, също е супер оптимизиран. Защо сони-то струва толкова пари, след като не са инвестирани скъпи компоненти? Това ни тормози нас...

Choosing...
Цитирай

Ми аз кво казах за китайците... Big Grin Big Grin Big Grin
Sony са марка, която и бабите и дядовците са чували. Xiаоmi дори лапетата 5-6 клас не ги знаят...
Lenovo е другия вариант-за 600 евро стой та гледай, страшно добри предложения. И LeTv, и всякакви там знайни и незнайни марки.
Sony дори когато си продадоха и самонаеха централната сграда в... айде ще излъжа, май Ню Йорк, ама не съм сигурен не си бяха свалили цените, пък кво остава сега..
Нормално е. Ти в iPhone да виждаш някакви материали скъпи, че то едва в S-ката вкараха 2GB RAM, пък телефона си е алумин. Злато не виждам, рубини също май не видях. Забравих за камъни swarowski да погледна...
Ама марката е ценена. За без файда, ама е ценена. Същото (подобно) и при сони.
Цитирай

alisali1234 е прав. Марката наистина струва пари и това важи за всички, не само за Sony. Вчера излезе новина за ZUK Z2, който използва SD820, ще има 4GB RAM и 64GB вградена памет и ще струва само 245$. Та, въпроса е, какво в телефоните на Samsung, HTC, LG, Sony и останалите, който ползват подобен хардуер струва над 1200 лева? Едва ли е металния корпус и стъкларията. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Май и Вие не ме разбрахте. Сони е марка, но не за телефони. Нека не я сравняваме със Самсунг и Епъл. Сони продават космически малко телефони, за да се нареждат до другите топ производители. Може да погледнем пазарния дял на производителите и да видим къде е Сони и къде са Китайчетата.
http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS41216716 - ето малко цифрички.
Може и сульо и пульо да знаят Сони, но не заради телефоните.
@xn3k - знам, че си луд фен, ама все пак погледни обективно. Щом не се продават, значи има причина. Не може да не продаваш и нищо да не променяш, за да започнеш да продаваш. Пък и да пускаш скъпи телефони с посредствен хардуер и да се надяваш, че все по-малко споменаваното ти име, ще продава телефоните ти е смешно.

Choosing...
Цитирай

От както Sony е Sony, а не Sony Ericsson рекламата им намаля драстично, и това влияе-днес четох някъде колко зле са рекламирани от операторите там, почти не им се продават апаратите от операторите, Sony отдавна е в някакви странни отношение с операторите в САЩ.
В Европа рекламата им май не е много силна-поне аз си спомням, докато бяха SE как имаше брошури и техни каталози по магазините, имаха реклама. След XPERIA S напред не съм видял ни брошура, ни реклама. Нормално е. И Apple разчитат на име, но те влагат и в реклама. Но за да си продадеш сградата явно не можеш да инвестираш в тая реклама, нормално. Ще видим, дано Х им подобри положението-фен съм на SE, по-малко на Sony, но ги следя. Бих си вземал тяхно у-во веднага, щом излезе нещо със SAMOLED екран от тях, тъй като това ми е основното изискване, но уви-само IPS-и..
Цитирай

Хайде де, Sony било марка, но не за телефони. Марката си е марка, върху каквото и да я сложиш. Идете в магазина за аксесоари на Мерцедес, да видите, нищо, че не са производител на очила и дрехи, примерно.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

@Sloona
Аз те разбрах, но май ти не ме разбра. Каква е връзката между цената на телефона (вложените материали) с пазарния дял?
Марката е добавена стойност към продукцията и няма пряка връзка с произвеждания продукт, сферата на дейност, разпознаваемостта сред масите или броя на продажбите. Един часовник на Porsche Design струва между 3 и 6 000 евро без значение, че 90% от хората на улицата не са чували за тази марка, а броя на продадените часовници едва ли надвишава 4 цифри. Smile По твоята логика Порше е марка за автомобили, а не за часовници.  Big Grin

ЕДИТ: bobyn ме е изпреварил.  Cool

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Аз се чудя защо Sony нямат нито един смартфон със SAMOLED екран. Почти няма производител, за който да се сетя и да няма поне по 1 модел с такъв, само те нямат. Единственото, което ме спира от тях де....държа прекалено много на това да е SAMOLED, пък ако ще IPS-а да свети 9000 нита.
Цитирай

Вероятно, защото технологията все още има много недостатъци. Sony залагат на утвърдени стандарти. Те бяха първите, които направиха OLED телевизор през 2008 г., но много бързо се отказаха от технологията. Аз лично съм си патил от AMOLED и повече не бих си купил телефон с такъв, докато не оправят проблемите. Наскоро четох, че Samsung май ще се преборят с един от тях, а именно - синята светлина, която уморява очите.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Аз проблеми не забелязвам, имал съм телефони и с AMOLED/SAMOLED/SAMOLED Plus и никъде не ми е горяло нищо-нито statusbar, нито някоя икона. Екрана ми в момента ме радва изключително много и само той е причината да не сменя иначе бъгавия и саморестартиращ се когато пожелае Lenovo S90. Обаче в тоя клас няма други SAMOLED HD-и и си трая. Варианта е Galaxy A5-16 но ще изчакам да падне като цена и към него...

Та да не се отклоняваме, като изключим личните ми пристрастия към SAMOLED, за мен X е страхотен телефон, а който иска задължително да се чувства, че е с SD820 да изчака X Preformance, той ще е с него.

Изненадан съм само, че нито един X не записва 4K, докато Z5 го записва. Не,че съм умрял за 4K-то, но вече има добри 4K-та за под 1000 лв. и нямаше да е лошо поне в Preformance-а да имаше 4K запис, при положение,че не е като да не може. Но не вярвам в xda да не му намерят цаката набързо. Така,че...браво на Sony. От Xperia Arc реално не ме беше впечатлявал истински техен телефон, може би отчасти Z-ката, но не ми допадна екрана му (доста мътен на слънце).
Цитирай

(2016-06-01, 14:51:19)alisali1234 написа:  Добре де, кога изобщо Sony са били евтини? То пък голямо учудване...
Трябва ли да е SD820 за да струва много? Ама задъжлително трябва да е 820, нали..иначе 810 и надолу ги четем за средна класа...абе изобщо някой използва ли дори целия потенциал на 800?!
Според мен, от това, което видях, Sony са използвали 650 по добър начин, направили са смартфона да лети в бразуинга и приложенията по-бързо сравнение с актуални флагмани, та.. ОК е според мен цената.
А за това, че конкуренцията е 2К...абе някой хваща ли са очите си разликата м/у 1080p и 1440p на 5-6 инча? При положение,че човешкото око не различава пикселна гъстота над 300-350 къде точно е разликата между тях? И 4K да е, безсмилено е. Ако ги сравнявате един до друг може 2К-то да е с по-добър вят, примерно, но това си е калибровката, а не реално гъстотата-пикселчета на 1080p в ежеднвена употре*а не могат да се видят. Та то на 720p 5" го тикам в очите си да видя пикселите, кво остава за друго... също това грубо сранвние на процесори-виждаме като е 820 как бива смчакан в реална обстановка, а не бенчове, където съм сигурен, че е уникат. Те тия точки били голямо мерило, ей.
Телефона определено си залужава парите, правилна подоборка на правилен хардуер, добра оптимизация, добри материали. Радвам се, че се отказаха от задното стъкло-много е красиво, но след изпускане става на залепен прилеп м/у чистачки на голф тройка...
Ако чакате цени като на китайците-има китайци за по 200 евро с 810, вие сте...

За 2к дисплей не си прав.Сложи тел.в vr очила и ще видиш разликата.Не напразно   google имат жестоки изисквания към бъдещите тел.за vr. За това и samsung пускат 4к дисплей.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай

Е това за очилата може да е вярно, аз обаче никога не бих носил такива. Е който иска да си носи, личен избор.
Но това с 2K/4K екраните си има и друг минус-излишно товарене на GPU и ядене на батерия.
Според мен да си работи в 720p/1080p режим , а като се сложат очила или се пуска 2К/4К съдържание да си минава в съостветната резолюция, както е при Z5, например. Или като се сложат очила. Иначе просто е безсмилено. 4К за писане у фейса?!
Няма да е лошо да се последва примера на Z5. Просто не виждам смисъл от това разхищение на ресурс и батерия. Подяволите, що батерията е последната им мисъл като правят телефони.... аз в последните години освен от един alcatel и huawei от друго с батерия не съм бил доволен. Три чата и айде мъртъв. Пък представям си на 4К....

Дано тоя Х да е оптимизиран и като батерия, а не само да отваря бързо приложения-то и 2Х на LG отваряше навремето така пъргаво, пък грееше като невидял и батерията го докарваше до ниво опел тигра на баир.
Цитирай

Това май сме го виждали вече ?

[video=youtube]http:/https://m.youtube.com/watch?v=QNweHTAVUg4[/video]
Цитирай

При същата температура Sony са решили да активират по-рано защитата от прегряване. Искат да се презастраховат явно.
Цитирай

Само се чудят къде да им намерят кусурите...
Че кой телефон не загрява? При положение,че са ултра-тънки, как няма да загряват, къде да се охлади това нещо...
Аз отдавна съм против това малоумно изтъняване,ама...
Не, имам чувството, че някои ги е яд, че тоя път със Snapdragon 650 избиха и флагманите с 820, Kirin-и и незнам си още какво от точка оптимизация...направиха перфектния смартфон този път. Не мога да го отрека. Смислен, добре направен, красив, оптимизиран. Сега остава да видим и отзивите за батерията как ще са. Ако и там положението е супер, няма причина X да не добре продаван.
Цитирай

Без коментар.....Smile

[video=youtube]http:/https://m.youtube.com/watch?v=lMM0apomQxI[/video]
Цитирай

Браво на Sony! Определено добра работа!
Сега остава да запазят тази работа и в последващите обновления, щото се сещам как имах XPERIA Z с 4.2 и работеше перфектно, как обнових до 4.4 и се започна lag show-то и загряването.
Дано тук запазят тази оптимизация и в бъдещата поддръжка на X. Определено страхотна работа до момента, макар и да съдим само по клипчета.
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=0PXe5wxX3tc

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

"макар и САМО Full HD резолюция..."
?!
Аз ли не съм добре, или това е САМО, ама САМО Full HD резолюция. А догодина сигурно ще е "само 4K"...
Ако някой ми каже , че на тия 5" вижда разлика в гъстотата м/у FHD и UHD ще го пратя на психиатър. Та това са над 400ppi, как подяволите някой ги вижда, та те някои хора се изкараха за рядък биологичен случай със орелско око бре...
Било "САМО"... спирам да му чета ревютата, то аз и без това не съм видял в някакво ревю на този nixanbal нещо да му харесва-все някъде имало кусури. Редица блогъри го похвалиха, българина пак му намери кусура. И Snpadragon 900 да беше пак щеше да му се види муден. Потрес...
Този път Sony направиха перфектния телефон и понеже не струва 99 цента и някои скочиха... ама щото е Full HD...колко малка резолюция!
Дано за въпросния блогър Sony произведе смартфон с 8K екран, вземе да му харесва и да му даде поне 8/10...
Цитирай

(2016-06-01, 16:43:15)xn3k написа:  Вероятно, защото технологията все още има много недостатъци. Sony залагат на утвърдени стандарти. Те бяха първите, които направиха OLED телевизор през 2008 г., но много бързо се отказаха от технологията. Аз лично съм си патил от AMOLED и повече не бих си купил телефон с такъв, докато не оправят проблемите. Наскоро четох, че Samsung май ще се преборят с един от тях, а именно - синята светлина, която уморява очите.

Като се сетя само какви качествени и утвърдени екрани са използвали Сони през годините, във флагманите си. Сестра ми още ползва Z с оотвратителното LCD. И в следващите модели екраните не са били силна страна.

А екраните на Самсунг, особено тези в S6, Note 5, S7 са просто светлини години напред от който и да е екран на Сони. Ама въобще не може да се слагат в едно изречение. И това го пиша като човек, който мрази Gnusmas. 

Стига с това оправдаване на Сони. Като вземат някои неадекватни решения, да потъват. Нали уж щяха да излизат от пазара за мобилни устройства. И аз много ги харесвам главно заради софтуера и дизайна им, но все успяват да направят нещо глупаво.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)