Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XPERIA X, X Performance и XA

XPERIA XA1 не е скъп модел, но получи Android 8. Всичко зависи от хардуера и потребителското изживяване с него. Всеки производител обновява операционната система само ако с това не нарушава удоволствието на потребителите от работата си с устройството. Ако при ХА има проблеми с Орео, то е напълно нормално да не го получи. Ти какво предпочиташ - да имаш най-новата версия на ОС, но тя да не работи както трябва на твоя телефон или да имаш такава, която го прави добре, пък било то и по-стара?
Що се отнася до двугодишната поддръжка, тя е свързана с бъг фиксове и стабилността на софтуера, а не до версията на ОС. Това е обсъждано многократно във форума. Всички телефони на Sony даже и в ниския клас, получават редовни актуализации... та даже и над 2 години. Към този момент такива ъпдейти получават 70 устройства (виж тук), като всяко едно от тях има по 30/40/50 разновидности по регион и оператор. Последното устройство, което ще видиш на сайта, който ти дадох е ултра нисък клас (E4g) и е модел от пролетта на 2015 (на 3 години), но въпреки това миналия месец е получило актуализация с бъг фиксове. Та какво казваше за двете години?  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
[-] 1 потребител изказва благодарност на xn3k за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
Аксесоари

Зададох прост въпрос към феновете на Сони, не съм искал да ми се четат лекции с високопарен тон, но с пропуски от писача. А тия врели-некипели (които са обсъждани във форума) за корекция на бъгове и функционалност са прах в очите (или за "user experience", който ще почне да деградира при наличието не на една, а скоро на две по-нови версии на операционната система от гледна точка на приложения), особено като такива за въпросния модел не са пускани от доста време, а е на Андроид 7 от почти година. А за хардуерни проблеми спрямо Андроид 8 и въпросния чипсет няма как да говорим, тъй като Xperia XA Ultra е със същия, но ще получи Орео. С това си връзват гащите, че уж правят нещо. Та ето това да ти кажа за двете години и разни други неща, с което и спирам дискусията с теб, че се сещам за Марк Твен.
Цитирай

(2018-05-22, 16:13:46)fifth_root написа:  ...не съм искал да ми се четат лекции с високопарен тон, но с пропуски от писача....
А за хардуерни проблеми спрямо Андроид 8 и въпросния чипсет няма как да говорим, тъй като Xperia XA Ultra е със същия, но ще получи Орео.

Високопарен тон? Facepalm1 Мисля, че тона ми беше изключително приятелски предвид непознаването ти на телефоните на Sony (сега да не се нацупиш пак, защото сам си го написал). Та "писача", че ти каже, че XA е с 2GB RAM, а XA Ultra е с 3GB. Казваш, че били идентични, а?
А къде прочете, че XA Ultra ще получи Oreo? Колегата Monipeev ти е дал линк към сайта на Sony с телефоните, които ще получат 8-цата и аз не виждам там XA Ultra??? Може ли официален източник, защото "писача" явно наистина изостава от най-новата информация и има ПРОПУСКИ???  Unknw_mini  


(2018-05-22, 16:13:46)fifth_root написа:  А тия врели-некипели (които са обсъждани във форума) за корекция на бъгове и функционалност са прах в очите...
С това си връзват гащите, че уж правят нещо.

И това го написа човек, който "не се интересува много-много от Sony" и го обяснява на човек, които ползва САМО Sony от 7 години, и на който през ръцете са минали над 15 телефона със стотици актуализации???  Unknw_mini 
Напускаш дискусията, в която правиш единствено нападки към човек много по-запознат с материята около телефоните на Sony от теб? Честно, не разбирам какво целиш?  Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)