Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона не отчита, че е свързан към компютъра
#1

Здравейте, проблемът е, че вчера ми дойде смс за отключваме на буутлоудъра, но като включа телефона към лаптопа, той започва да се зарежда и нищо повече. Преди няколко дни сложих евтино магнитно зарядно и си мисля че може това да ми е прецакало USB плъга на телефона Инсталирал съм Ampere, и сега, след като махнах магнитното зарядно, където и да включа телефона ми показва, че зарежда с 520mA,което не е нормално. Незнам какво се случва, как мога да разбера, дали плъга на телефона ми се е прецакал или проблемът е друг? А и още нещо, оня ден ми дойде ъпдейт до 6.2.18 и след като го свалих, телефона сам се актуализира през ноща. Може ли да е от рома? Благодаря!

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Върни едни фабрични за да си сигурен, че не е от ъпдейта или програма.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

Върнах ги, нищо, не е от програма.Могa ли да направя някаква диагностика, за да проверя микроUSB?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#4

Зарежда ли нормално, пробва ли друг кабел?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#5

тапваш на на ''версия на ядрото'' докато излезнат тестовете на хардуера и може да се пробваш там да видиш нещо
Цитирай
#6

Като го включа към лаптопа, зарежда, но не излиза нотификация, че телефона е свързан, нито лаптопа го разпознава.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#7

Пробваш и в друг компютър и ако никъде не го засича проблемът сигурено е хардуерен и нещо е изгоряло или не прави хубаво контакт
Цитирай
#8

Пробвах на друг комп с друг кабел, нестава. И аз мисля, че магнитното зарядно е прецакало нещо, защото сега с което и зарядно да го зареждам,Ampere ми дава, че се зарежда с 520mA, което не е нормално. Търся в нета за подобен проблем, но няма нищо. А някой знае ли откъде мога да поръчам charging port ьа този модел?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#9

Флашни си поне на чисто един официален,може пък да е някакъв бъг
Цитирай
#10

Пробвай с тази програма да видиш какво ще ти даде.
https://play.google.com/store/apps/detai...sbsettings
пп. Телефона трябва да е включен към компа. Правиш настройките, изключваш от компа и пак включваш.
Цитирай
#11

Пробвах да флашна, не го разпознава компа,а друг начин няма или аз незнам. Май трябва да сменям ппрта, ако намеря откъде да го поръчам, но първо ще изчакам да излезне ъпдейт на дев рома, и ще се надявам да е било някакъв бъг. 
П. П. Ако някой използва евтино магнитно зарядно, нек да пише, дали има подобен проблем.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#12

Moжеш през рековъри да сложиш последния стейбъл - то ще ресетне всичко наново.
И с това се изчерпват софтуерните възможности за установяване на проблема
Цитирай
#13

Само да не излезне проблем с кабелите. Пробвай да закачиш друг телефон със същия кабел и виж дали всичко се повтаря. Доста от кабелите на други устройства са направени само да се зарежда с тях.
Цитирай
#14

Не трябва ли да е отключен буутлоудъра, за да флашна през рековери? На мене ми дойде смс за отключване, обаче греда,не се свързва с лаптопа.. С оригиналния кабел флашвах преди десет дни дев 6.1.29 и тогава нямаше проблем. После сложих магнитното зарядно и отначало се свързваше. В петък ми дойде ъпдейт до 6.2.18,свалих го, обаче не го инсталирах и през ноща телефона сам си го инсталира и оттогава май нещо стана..
П. П. А може ли да даунгрейтна до 6.1.29 през ъпдейтъра на телефона?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#15

Влез в Диспечер на приложенията >> Всички >> и намери Media storage >> на бг е Съхранение на медия и му изчисти кеша и данните рестартираш компа и телефона и пробваш Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

(2016-02-22, 13:56:47)kichone написа:  Не трябва ли да е отключен буутлоудъра, за да флашна през рековери? На мене ми дойде смс за отключване, обаче греда,не се свързва с лаптопа.. С оригиналния кабел флашвах преди десет дни дев 6.1.29 и тогава нямаше проблем. После сложих магнитното зарядно и отначало се свързваше. В петък ми дойде ъпдейт до 6.2.18,свалих го, обаче не го инсталирах и през ноща телефона сам си го инсталира и оттогава май нещо стана..
П. П. А може ли да даунгрейтна до 6.1.29 през ъпдейтъра на телефона?

Ако съм се изразил неправилно под флашване през рековъри имах предвид през ъпдейтъра да сложиш стабилната версия.
От 6.2.18 ако направиш downgrade ще ти спрат повечето от системните приложения, което ще попречи на нормалната работа на телефона.
Цитирай
#17

Ще пробвам и ще пиша, дали има резултат.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#18

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6202
Цитирай
#19

Инсталирах stable rom, обаче положението е същото. Май съм за смяна на USBпорта. Благодаря на всички за съветите.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#20

Пробвай с китайската версия на софтуера. Имах подобен проблем. С китайската версия проработи.
Цитирай
#21

той беше с китайска девелопърска и мина на китайска стейбъл.
Ти коя китайска имаш предвид Big Grin
Хардуерен е проблема.
Цитирай
#22

Да със сигурност е от скапаното магнитно зарядно. Иронията е, че и на майка ми й поръчах същото и няма проблеми, а аз...абе карък-тъкмо ми дойде съобщение за отключване на буутлудъра, след близо три седмици чакане, и сега това.. Сега теябва да чакам докато дойде порта и дано да мога да го сменя лесно.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#23

като гледам картинката е отделна платка. сигурно ще трябва да закачиш 1-2 лентови кабела.
В темата за телефона има инструкция по разглобяване - може да ти е от полза

http://china-review.com.ua/news/6354-fot...ote-3.html
Цитирай
#24

Да отделна платка е, гледах клип в youtube как се сменя дисплей. Само да питам, чудя се дали платката от двойката ще пасне или да не си правя експерименти?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#25

Дано не се наложи ние да те питаме за това. Никой до сега не се е похвалил с подобна информация!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)