Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рутнат Зенфон 2 2.3гхц 4гб рам 32гб ром
#1

Здравейте от мен.От няколко дни съм с Зенфон2 2.3 гхц 4гб рам и 32 гб ром.Купих телефона от ebay и дойде от Китай с директен рут.Това добре но тук в Англия приложението на Barclays bank,местна банка,не иска да работи именно заради този рут.Някакви идеи как да го подкарам,защото наистина ми трябва,ползвам приложението постоянно и разплащам с него,Моля за съдействие.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробва ли с ънруут през приложението SU?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#3

Пробвах сега su приложението стои бредо и като цъкна на него пише че не е инсталирано
Цитирай
#4

Гледай в xda или пусни тема там.

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#5

Не знам дали ще свърши работа, но ако искаш опитай следното:
Свали този архив на компютъра и го разархивирай. Свържи телефона с компютъра, като си инсталирал необходимите драйвери и е сложена отметка на USB Debugging в Developer menu. Кликни на root.bat за рутване на телефона. По същия начин, само че като кликнеш на unroot.bat, телефонът се унруутва. 
Ако това не помогне, може би ще трябва да се инсталира нормален стоков ром, вместо модификацията, която са инсталирали китайците.

Описаното по-горе е взето от руския форум 4pda. Моят телефон е друг модел, така че не съм го пробвал и не мога да поема отговорност, ако нещо не стане както трябва.

Това е линк към темата за руут във форума 4pda. 
Това е линк към темата за инсталиране на WW фирмуеър на телефони с китайски CN или тайвански TW.

Ако се налага, мога да помагам с превод.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#6

Ок ще пробвам по-късно и само да питам мога ли да навредя по някакъв начин на телефона?
Цитирай
#7

Не мога нито да потвърдя, нито да отрека. Zenfone 2 са няколко модела и може нещата да не са напълно съвместими. Не е лошо да напишеш точния модел на телефона и фърмуеъра, който му е цопнал китаеца, за да мога да потърся по-конкретно решение.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#8

Да няма някакъв тригер като кнокса на самсунг и след рут да няма андроид пей и други. И аз да съм девелопър на банково приложение и аз ще се застраховам

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#9

Нищо не става поне няма ефект никакъв за сега а ето малко повече инфо за тела-baseband version 1535_5.0.37.1_0831,1535_7.0.22.0_0824 kernel version 3.10.20-x86_64_moor_265388-ga4369b3.jenkins@android01-RS704D-E6-PS8#1 Thu Sep 3 13:17:54 CST 2015 build in number LRX21V.WW-ASUS_ZOOA-2.20.40.90_20150903_4959_user044030427_201501060109001000500024
Цитирай
#10

Колеги помагайте с каквото можете трябва ми това приложение много как да разреша проблема
Цитирай
#11

Ползвай браузъра.
Цитирай
#12

Не разбрах как точно да ползвам браузъра-като приложение или ....А няма смисъл да го холзвам като приложение след като има шанс да се излекува
Цитирай
#13

Изтегли от сайта на Асус  следващия по ред фърмуеър WW , сложи го на картата памет и ъпдейтни софтуера.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#14

Ползвай браузъра временно докато намериш начин да ползваш приложението.
Цитирай
#15

Точно сложих нова версия от сайта и пак същата работа,явно се е видяло,че ще го връщам и ще търся друг.Благодаря ви за помоща все пак.

А между другото сега проверих телефона с 3 програми които дават информация да рут статуса.Учудващо и трите ми дават един и същ резултат no root ,много интерестно но банкирането все още не работи.Идеи!!!
Цитирай
#16

Не съм наясно с банкирането, но да не би да е необходимо активиране на устройство по МАС адрес, например... Виж и в настройките да не би да е забранен нета на приложението, макар че се съмнявам.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#17

Ново "5" хора.След деинсталиране остава иконата на програмата но както казах по горе бледа и при цъкане върху нея пише ,че не е инсталирана.След като вече ми писна изтрих абсолютно всичко снързано с рута,изтрих и иконите които остават.Също така изтрих и банкирането и направих рестарт на телефона,инсталирах го наново и вече работи,само иска регистриране но това става в банка или на техен банкомат.Идеята ми е,че май е трялвало да изтрия всичко за да се оправи.Благодаря на всички за помоща,karloson
Цитирай
#18

Щях да предложа хард ресет, но мислех, че е правен Smile. Важното е, че всичко се оправи! Smile Понякога след деинсталиране остават бледи икони по този начин - просто ги хващаш и ги завлачваш до Uninstall...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)