Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Z5 Compact или Z3 Compact
#1

Здравейте!

Колебая се между двата посочени модела, четох доста ревюта и не мога да реша.

Z3 има едно голямо преимущество - 200 лв. по-ниска цена, както и (изглежда) по-добра батерия, което за мен е важно.

Z5 има по-мощен процесор и се очаква по-дълга поддръжка, и с това май се изчерпват релевантните за мен плюсове (камерата не ми е приоритет, пръстовия отпечатък дори е проблем за мен).

Ще ползвам основно комуникационни приложения, навигация и подобни. Игри не играя и свалям сравнително малко приложения.

Има ли сред вас накой, който е ползвал както Z5 Compact, така и Z3 Compact. Може ли да сподели впечатления - струва ли си да дам по-високата цена за новия модел?

Благодаря !
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен няма смисъл да даваш 200лв. отгоре за по-новия модел след като основните му плюсове не са приоритетет за теб и нямаш нужда от тях. Z3 Compact също ще ти върши перфектна работа.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#3

Поиграх си преди време с Z5 compact, супер телефонче. Между двата бих избрал 5-ца, виж и от друг ъгъл, на 3-ка трябва да отваряш капачето, за да го зареждаш и с времето ще се разхлаби. Този проблем при 5-ца го няма, щом не играеш толкова, значи няма и да загрява много. Ако тези 200 лв не са много за теб, си вземи по-новия.

ZTE Blade Q=> Xiaomi mi4 2 gb
Цитирай
#4

Иска ми се да разбера дали има разлика в работата на двата, дали по-мощният процесор ще се усети и дали в дългосрочен план Z3 ще остарее много по-бързо. Реално Сони не са направили кой знае каква крачка напред със Z5, РАМ е същата, екранът е същият, бетерията номинално е по-мощна, но на тестове отстъпва. Чета, че изпълнението на Z5 било по-добро, това за капачетата също има някакво значение, но по-скоро е подробност. 200 лв. са си разлика, в момента z5 compact струва колкото Samsung Galaxy S6.
Цитирай
#5

Нямам нито един от двата, но и аз се ослушвам от поне месец-два-три (понеже не ми е спешно) за някои компактен телефон. Бях си харесал много Z3C и направих грешката (или не?) да чета форуми. Може би съм чел избирателно, но има ограмно количество постинги за счупени предни и задни стъкла на Z3C, дори от самосебе си, по думите на пишещите. Та, отказах се да поем този риск, още повече предвид сравнително високата цена. Друг недостатък, за който също има много писано е отлепянето на екрана, обикновено горе, както и проблеми с капачетата. Относно Z5C, въпреки че и той е стъклен и отзад, засега май най-чести (но не чак много) са оплакванията от греенето. Но доколкото игри, филми и разни други тежки занимания не очаквам да имам, това не ме притеснява много. Изчаквам някой хубав слънчев ден да ме удари импулса и да го взема в момент на помрачение, пак предвид сравнително високата му за мен цена Smile

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#6

Спешно ми е, защото си изпуснах и смлях тригодишната Лумиа 820 и няма смисъл да я ремонтирам. Ходих да разгледам телефоните в Технополис, като там продавачите нахраниха жестоко Сонитата, едва ли не - пълно боклуци, и ме насочиха към С6. От тях нищо няма да купя, но С6 реално е с 70-80 лв. по скъп от Z5C и това много ме разколебава, все пак е с по-добри характеристики. Просто за мен малкият телефон е предпочитан и за това се боря с изкушението да дам 900 лв. за С6.

Това зачупенето на екрана на Z3C наистина звучи като проблем. Явно няма много хора, които да са минали и през двата.
Цитирай
#7

Това за чупенето на задния капак е малко старо, имало е няколко проблема в първите партиди(2014 г) За отлепването на предния дисплей и аз съм чел, но е по-вероятно да се случи на големия Z3 ;-) Най добре. е да отидеш и да ги огледаш на място, който ти хареса повече-вземи него. Тук всеки ще ти каже да си вземеш Z5c, нормално е(все пак е по-нов), и аз щях да го взема, ако изглеждаше толкова фобре като на снимките... На живо не ми хареса Z5c и застова си седя със "стария" Z3c. Реално погледнато ше ти вършат еднаква работа.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#8

След яко четене на ревюта, разглеждане на живо на телефоните, останах супер наплашен, че Z3C ще се разпадне от самосебе си, а Z5C ще ми подпали дрехите (това в рамките на шегата). Сериозно - оставам с впечатлението, че това са единствените телефони с Андроид от висок клас, които са под 5 инча и че имат доста трески за дялане. Най-голямата треска (направо клон) обаче е цената - нямам против Z5C да струва колкото Галакси S6 32MB, но ако характеристиките му са сходни ... а те не са. Мисля да пробвам да си оправя Лумията и да чакам цената на Z5C да падне или да излезе нещо под 5 инча с добри характеристики.
Цитирай
#9

Това е техника все пак.... Проблеми винаги ще има. Обаче няма гаранция, че всичките ще ти се случат на теб. Просто, ако ти е зор "рискувай" с единия и каквото стане - стане. Гаранция винаги има.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)