Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спукано стъкло
#1

Колеги, днес се наведох да вържа обувките на малката и после установих, че съм спраскал стъклото на телефона, който ми беше в задния джоб на дънките. На пръв поглед не си личи, вижда се под ъгъл и не пречи на работата на дисплея и не променя цветовете.  Гледам в продавалника продават стъкло за телефона, продават и дисплей, като стъклото е около 10 лева, а дисплея е доста нагоре. Та въпросът ми е стъклото може ли да се смени отделно от дисплея и ако някой е правил тази процедура, да каже дали е била успешна и дали си струва.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей колега,
Можеш да смениш само стъклото. Ето нагледно как става:
Цитирай
#3

Но, на практика това което виждаш не се прави толкова елементарно, особено ако ти е за първи път. Моят съвет е сервиз, че при малко невнимание от стъкло отиваш на дисплей.

| Phone: hTC Sensation XE | ROM: Stock hTC Android 4.0.3 | BeatsAudio |
Цитирай
#4

Много много е трудно. По лесния вариант е да си поръчаш дисплей от ибей от разкомплектован нов телефон за части и да си го смениш сам. Върви в комплект със фронт фрейма и няма да ти трябват сешоари

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#5
Smile 

Колеги, отказахте ме. Не ми се ще да сменям всичко, защото оригиналното си е оригинално, макар и спукано. Пукнатината е по ширината на стъклото и, честно казано, не си личи, освен ако не се гледа под ъгъл. На първия айс му спуках дисплея и като го смених в сервиз взе да работи както си иска. Освен това Big Grin Big Grin , разработих една своя теория, че така както е спукано стъклото, разтоварва напрежението при леко прегъване и трудно ще се спука на друго място. А ново стъкло съм го спукал пак без никакви проблеми.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#6

Има ли вариант само да го подлеят с лепилце или лак пукнатините така че те да се запазят и да не се рони..?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#7

Няма как. Можеш единствено да залепиш отгоре нов протектор, по-добре стъклен и да се надяваш той да държи дисплея цял... Но е временно решение...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)