Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G5 или Galaxy S7 Edge
#1

Чуденката е ясна. Кой от двата е по-перспективен?
ЛГ г5 плюсове:
1. Сменяема батерия
2. Правилното място за фингърпринт сензора
3. Модулите - лг оставиха вратичка, че ще има още модули. Това ми звучи много интересно, може пък в бъдеще да пуснат някой наистина смислен модул. Но пък не знам какви ще са цените. Ако модула е 200 лева ще мЪ извиняват.

ЛГ г5 минуси:
1. Притсняяям са от батерията, честно казано. Писнаха ми тия филми с "мега" оптимизирания софтуер. Искам големи числа пред капацитета на батерията.
2. Модулите дали няма да се разместват с времето? Едно евентуално изпускане дали няма да ми скапе и огъне телефона?
3. Както казах - цената на модулите може да е минус.

Еджа:
1. Дизайн - няма 2 мнения, но пък нека да го видим на живо. 
2. Може би бруталистична камера. Предходния модел снимаше страхотно, аз винаги съм бил фен на самсунг камерите. Вадя и снимам. За мен телефона е за "авто" снимки.
3. По-голяма батерия - 3600 ми звучи като - "един безпроблемен ден".

Еджа минуси:
1. Защо ще има допълнително охлаждане? Не ми харесва това. Нещо гнило има в схемата... Smile   (ей тоя дракон 810 ме наплаши до живот...)
2. Несменяема батерия - зареждам когато, както и където реша. С каквото реша. До сега не ми е дремело - оп 35 лева и съм обратно в играта. Обикновенно на 1 година сменям батерията. 
3. Самсунг ще започнат ли някога да пускат ъпдейти на време? Чакам ги вече 5 години...

Нека да разискваме цялата ситуация и да видим какво ще излезе.
Моля за спазване на добър тон и адекватни мнения!

Choosing...
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма да сгрешиш, който и от двата да вземеш. Лично аз съм фен и на двете марки, като най-важното е дизайнът да ти харесва. Ако този на Г5 ти допада, бих избрал него. На мен лично на Г3 ми харесва най-много. Г4 е прекалено женствен, този изглежда странно, но пък аз съм по странните неща, така че гледаш на място и грабваш, който те кефи повече. Задължително ги разцъкай поне 1-2 часа...
За мен лично камерата на ЛГ пак ще е най-добрата на пазара, ако това ти е приоритет. Дисплейът и на двата е страхотен. Единият има по-добра батерия, но несменяема, другият по-слаба сменяема. Аз лично бих заложил на вторият вариант, но това си ТИ. Хардуерно са отлични, софтуерно трябва да изчакаш...
Цитирай
#3

Тук въпроса ще се свежда изцяло до приоритети номер 1 за конкретният потребител.
Ако за теб скенера на гурба е на мястото си, то този на С7 за теб ще е неизползваем. Намира в противоположната посока на тази, която харесваш.

Софтуерната поддръжка на Сами е ...ти знаеш каква е. Ако искаш навременни ъпдейти Самсунг не са много добър вариант.

Новите батерии са направени да осигурят безпроблемна работа поне 2 години без да редуцират капацитета си драстично. Не мисля, че сменяемата батерия е супер голям плюс.

Дории чипсета на Сами да грее, поне са се затраховали с този heatpipe. Не би трябвало да грее, предвид "предпазните мерки".

Дизайна е субективен и свежда до предпочитания. Не може да се отрече, че Самсунг направиха добър дизайн на С7. Сигурен съм, че на някой няма да се хареса, но все пак...

Камерата на G5 не очаквам да е по-зле от тазина Сами, но знае ли се. За сега само може да гадаем.

Модулите може би ще дадат една нова насока в света на смартфоните и след време нещата да стоят доста различно от сега.

Труден избор. И аз честно казано бих се колебал доста. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Аз бих избрал G5. Има подобна тема в един друг сайт. Резултата е почти равен Smile 

[Изображение: JS87JRP.jpg]
Цитирай
#5

Кви са тия плюсове и минуси за сменяеми и не сменяеми батери.Аз от както излезнаха смартфони на пазара винаги съм притежавал флагмани и никога ама никога не съм сменял батерия.Поради причина,че ми изкарва цял ден и след,като се прибера го слягам на зарядно.Само с галакси с4 имах проблем 2-ва пъти ми сменяха батерията защото се надуваше.

Galaxy S23 Ultra  Green
Цитирай
#6

Е виж, някои хора си ги сменят. За това се отчита като ''минус''. Аз лично също никога не съм си сменял батерията, защото не ми се е налагало.
Цитирай
#7

Зависи как се ползва телефона ;] Ама с тоя дисплей и тая батерия ако цъкаш някоя онлайн игра на 3г примерно 7-8 часа на ден незнам колко ще изкара Big Grin
Цитирай
#8

7-8 часа на ден? Че то тогава не телефон, ами компютър или игрова конзола ще трябва за тая цел.
Цитирай
#9

Тука споменахта тръбата за охлаждане ама дали е за екзиноса или дракона никой не спомена, ако е заради 820 като предпазна мярка то - за G5 че няма такава 😀

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#10

Уж коментираха, че охлаждането е с цел да осигури продължителен, стабилен и безпроблемен геймплей, но не знам. Предполгам ще го има и при двата процесора.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#11

Като фен на ЛГ нещо не мога да се изкефя на Г5. Sad
На самсунга също.
Ако аз трябваше да избирам между тях най- вероятно щях да избера V10. Smile

LG G4
Цитирай
#12

Да играеш игра 7 8 часа на ден? То личен живот нямаш ли? Сега по темата. Относно скенера според мен е много по ергономично той да е на хоум бутона. Външно самсунга е красавец а вътрешно звяр. Аз бих заложил на него. Признавам че малко съм предубеден. Имал съм LG и бях отвратен от лагове и ghost call. Откакто минах на самсунг аз лично не знам какво е лаг и рестарт. Вярно. Ноут серията но все пак.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#13

Да, вярно е, че и аз не мога да схвана с каква цял сензора е отзад, след като много хора примерно си използват телефоните, както са легнали на бюрото, без да ги вдигат, а това без сензор на хоум бутона или нок-нок при ЛГ няма как да стане. Но при ЛГ не мога и да си представя скенер отпред. Просто марката има различни представи за разпределение на каквото и да е било, в сравнение с другите компании.
Цитирай
#14

Аз лично 100% бих избралл S7 Edge.

LG извадиха креативната и дръзката си страна, но крайния резултат на мен не ми харесва. Изглежда ми.... еми грозен. Без пластмасовите антени изглежда някак... недовършен. Отзад няма никакъв друг детайл освен камерата и скенера. А камерата далеч не е най-приятното нещо за гледане (поне на снимки, на живо може и да е друго).
Уголемиха рамките около дисплея, а самия него го намалиха. Намалиха и батерията. Като добавим и евентуално разхлопващ се модул и нещата стават грозни. Но отново - браво, че опитват нещо различно.

S7 Edge-a... адски добро screen-to body ratio, очертава се да е с някаква феноменална камера (изгледайте някое клипче да видите колко бъзо фокусира това чудовище), 3600 мах батерия (!!!), красив (Субектвино), водоустойчив. Смисъл, какво повече можеш да искаш от телефон от към хардуер? За мен лично това е пълният пакет.
Плюс сензора за пръсти е на правилното място Tongue

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#15

Ако бяха преместили power button странично може би щеше да е друго. Обаче бутона е на гърба - там е и скенера. Няма къде другаре да го сложат.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#16

Аз бих заложил на иновациите в G5, лично много съм любопитен в тази схема с отварящо се дъно инвкарвсне на модули. А също така и двойната камера ми изглежда доста добро решение.
Цитирай
#17

Сензора на 5.5 инча телефона да е на хоум бутона е абсурдно, поне за мен. Когато бръкна в джоба, пръста ми винаги е точно на фингъпринта, но това е друга тема.
Да видим цените. Ако се приближават - примерно 1100-1200 лева с договор, може би ще заложа на еджа.
Интересно ми е да видя 1-2 ревюта как се държат телефоните. Камерите, реално, как се представят. Батерията на лг-то дали наистина ще стига за ден сериозна употреба? Това е важно за мен. В момента с моя ноут правя 2-2:20 минути екран и съм на 15% вечерта. Бих искал следващия ми телефон да приключва деня на поне 40% след "тежък" ден.
От друга страна лг направиха стъпка в посока "модулен телефон". За мен това е бъдещето. Но не знам кога и какви ще са другите модули, които ще пускат. Някакви цени споменават ли се? Ще има ли поне един модул при покупката на телефона?

Choosing...
Цитирай
#18

От сутрешния ми чат със съпорта на Самсунг:

"Да, ще има предварителна поръчка за модела"

"Заявките ще започнат от 25.02. до 05.03 в магазините на мобилните оператори и големите вериги магазини за потребителска електроника, партньори на Samsung Технополис, Техномаркет или в магазина на Samsung в The Mal"

"Клиентите, които направят предварителна поръчка и платят избрания телефон (S7/S7edge), ще могат да го вземат 3 дни преди официалния старт, който е на 11.03., като ще получат и награда Galaxy VR."
Цитирай
#19

Аз бих заложил на Самсинайт,тоя път наистина ме грабнаха със абсолютно всичко в новите телефони.Не съм сигурен самата цена дали си заслужава за някакъв телефон да дадеш 1000+ лв,но ако бих избирал между двата,определено бих взел Самсунга.Като цяло не съм фен на това да давам 1000+ за телефон,но това е друг въпрос.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#20

Като характеристики изглеждат супер, дано и TouchWiz-a са оправили. Ще си заслужават парите догодина по това време, когато (дано?) паднат до 800лв.
Сега останалите 800 са за да имаш най-новия и най-фьешън телефон на масата в кафето.

А по темата кой от двата, едните вече са се изказали:
http://www.phonearena.com/image.php?m=Ar...w=&popup=1

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#21

Според мен и двата телефона са ебатий боклуците... Левовете дето им искат, като цена е направо скандална... Освен това единия блести, като нова дограма в цигански квартал, другия ще се разхлопа за отрицателно време... Особено за тези пари, дето сега им искат не си заслужава... Най-добре изчакай малко да видиш за "детските" болести, дето ще изскочат... Ако разбира се, имаш пари за хвърляне може да си вземеш едното, но по-добре Mi5. Wink

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#22

Така е.... най добре да се изчака поне половин година

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#23

Специално за хлопането аз пък съм сигурен, че няма да мръдне.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#24

Идеята на охладителна система е да осигури равномерно разпределение на топлоотделянето при игри, тъй като телефонът ще поддържа и новата графична система Vulcan, която се очаква да окаже сериозно натоварване на процесора и графичното ядро.

Ей това пише тук


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

(2016-02-23, 10:15:51)Sloona написа:  Ще има ли поне един модул при покупката на телефона?

Не, всичко ще трябва да се купува отделно.

D_coffee
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)