Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Внимавайте при покупка на G Flex 2 Петна по Екрана!
#1

Здравейте приятели!

Внимавайте при покупка на LG G Flex 2. За съжаление и този апарат има известния фабричен дефект признат от LG (петна по екрана)

Задължително при покупка обърнете внимание и тествайте екрана на СИВ и БЯЛ фон за петна. Аз купих днес чисто нов от магазина, но за съжаление се оказа дефектен дори и чисто нов. Чакам замяна след 2 дни на целия апарат.

Жалко, че LG произвеждат така често подобни дефектни матрици. Занижено качество изглежда като всички големи производители!

Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

Не искам да те плаша но мисля , че всички са така. Ровил съм из над 10 бройки и дисплея седи леко пясъчен. Обяснявам си го с poled матрицата. Технологията не се е развила явно достатъчно. Но на мен не ми пречи.. Прекалено дребно нещо е за да седя без телефон 1 месец.

The luck is quality.
Цитирай
#3

(2016-02-23, 21:42:03)pl3omax написа:  Не искам да те плаша но мисля , че всички са така. Ровил съм из над 10 бройки и дисплея седи леко пясъчен. Обяснявам си го с poled матрицата. Технологията не се е развила явно достатъчно. Но на мен не ми пречи.. Прекалено дребно нещо е за да седя без телефон 1 месец.

Колега, не става въпрос за пясъчен ефект. Става въпрос за за фабричен дефект на самата матрица което е дефект още при изработването в завода на въпросната матрица. Един месец няма да чакаш, всичко се случва за 3 дни :Smile При мен поне така се случи. Само СИВ и БЯЛ фон. На Сивия най лесно се вижда жълтеникаво бели петна и на практика сивото не е сиво а е петносано :Smile Ето как изглежда горе долу на снимката. Първия Екран е на Ноут 4 с идеално Сиво. А втория е Нашия. Дали е Сиво хахах :Smile леопардово маскировачно Smile

   
Цитирай
#4

Бях се наточил на телефона доста,а това ме отказа тотално..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#5

Моето сиво от програмата Screen RBG след синьото и преди черното.

   


Цитирай
#6

Твоето изглежда много добре.Може би има дефектни бройки предполагам?Просто човек трябва да се оглежда добре при покупката.Добре е,че има такава тема за да можем да видим.То всеки телефон може да пристигне от завода със даден дефект,стига да не е масово.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#7

(2016-03-01, 16:05:36)vesoisthebest написа:  Твоето изглежда много добре.Може би има дефектни бройки предполагам?Просто човек трябва да се оглежда добре при покупката.Добре е,че има такава тема за да можем да видим.То всеки телефон може да пристигне от завода със даден дефект,стига да не е масово.

И аз също нямам проблем, колега не се отказвай заради това , телефончето е много добро ще останеш доволен.Просто като го купуваш гледай.
Цитирай
#8

Благодаря колега,изключително навит съм му.Ако свърша работата да го взема,веднага ще пиша във темата! Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#9

Имай впредвид, че не е отключен bootloader-a все още и няма никакви custom rom-ове, да не говорим за ЦМ. За съжаление телефона претърпя мнооого критики при излизането си и честно казано голяма част от тях бяха софтуерен проблем на lolipop 5.0.1. Оправиха всичко с 5.1.1, но имайки толкова много стари ревюта хулейки го, така и не му порастна популярността, което пък от друга страна е хубаво защото цената падна драстично. Снапдрагона 810 е бърз процесор, но найстина си грее. Като пусна тежка игра се усеща, но все пак не грее повече от 800. При ежедневна нормална употреба изобщо не пари. - браузване, говорене, гледане на клипове в нета, леки игри от рода на cut the rope, angry birds и т.н. Също така ще получиш професионално изкривяване (поне при мен се получи Big Grin ) . Заради извитият дисплей и като видя нормален телефон над 4 инча имам чувството, че плоския дисплей и изкривен навънка през средата.


Цитирай
#10

Big Grin А искам да питам също от къде си ги взехте вашите най-изгодно и разбира се гаранцията да е валидна 24 месеца без проблеми от магазина който продава?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#11

Моя е 2ра употреба взет преди 1 месец с гаранция до април 2017 година, но гаранцията е към LG Electronics. На печата пише LG Electronics MK, Търговско представителство, бул.Цариградско шосе 115, София 1784


Цитирай
#12

Колега noxpire - как очакваш софтуерна програма да покаже хардуерния проблем в матрицата?
Наистина телефона има проблем в дисплея. Има и бройки който наистина са с дефектни екрани както е показал колегата vivahit. Обаче има ли марка и модел апарат без дефектни бройки? Замислете се!

Направих си труда да снимам трите си апарата. Пиша ги както са на снимката - Galaxy Note 4, G Flex 2, Sony Z5.
И трите екрана са усилени на максимална яркост. Снимките са правени с "Vodafone Smart 4 Max" с 13мп резолюция.

[img][Изображение: IMG_20160302_155708vgs6r73_sredna.jpg][/img]
[img][Изображение: IMG_20160302_155720BHl9LXD_sredna.jpg][/img]
[img][Изображение: IMG_20160302_155819CRtszhk_sredna.jpg][/img]
[img][Изображение: IMG_20160302_155918pFkMxGy_sredna.jpg][/img]
[img][Изображение: IMG_20160302_1559350Ifavtq_sredna.jpg][/img]
[img][Изображение: IMG_20160302_160006eeDdEmU_sredna.jpg][/img]
Тук черние екран на Sony Z5 си е тъмно син.
[img][Изображение: IMG_20160302_160031Xo4uhJK_sredna.jpg][/img]


Телефона няма проблем с екрана.  За мен това е най-добрия апарат цена-качество за 600лв

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#13

Постнах снимката от програмата, защото снимката е 1:1 с това което виждам. Нямаше разлика и за това реших да не правя снимки с камера. Телефона вече е паднал до 500 лв., така че според мен цена-качество за мен е повече от перфектна (изключвам китайските марки с набучени 6 гигабайта рам и 100 ядрени процесори за тази цена) Smile


Цитирай
#14

Колега това, че не виждаш разлика не означава, че няма. 100 % съм сигурен че и твоята матрица на екрана е замазана. Разглеждал съм над 25 бройки и аз чиста матрица не видях. Но като цяло това не е дребен недостатък за poled екрана.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#15

Сивия Фон при 90% от бройките с обозначение за регион най вече HUNG (Hungary) са с дефектните матрици. От LG НЕ признават това за масов фабричен дефект, но сменят екрана гаранционно в Мост Компютърс ако отидеш с такова оплакване и мисля, че слагат от по-успешната ревизия екрани произведени след Октомври 2015. Но за 470 лева чисто нов с 24 месеца гаранция НЯМА по-добър Марков телефон на пазара. Факт! Жалко, че марка като LG така се излагат с матрици и екрани при телефоните. При Samsung в това отношение компромиси никога не са правени. Просто LG си е Cheap и една класа по надолу от гиганта Samsung. LG G5 новия им модулен флагман изглежда ужасно, семпло та даже и грозновато. 2016 година ще е годината на Samsung Galaxy S7 Edge Smile
Цитирай
#16

Моя е един от първите бройки. Купих го миналата есен. С кофти матрицата е. Означава ли че ще ако ида в Мтел с забележка за екрана ще сменят дисплея? Съгласен съм. Цена качество - G Flex 2

п.п. G Flex 2 е най добрия апарат който съм имал досега. Защо ли? За една година не съм имал никакви ядове с телефона. Фирмуера е изчистен от бъгове. Бърз и се справя с приложенията въпреки 2 ГБ РАМ Имам Ноут 4 и Sony Z5 - с ръка на сърцето избирам G Flex 2.

Note 4 - една година имаше бъг в GPU-то с 5.0.1. и процесора е 64 битов, ама работи на 32 бита. Имаше и други дребни проблеми.
Sony Z5 - чесно, съжелявам за дадените 1300 лв. Неоптимизирана батерия, кофти 23мп камера. Претъпкан с фирмени приложения.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#17

(2016-03-04, 19:17:33)Lumia написа:  Моя е един от първите бройки. Купих го миналата есен. С кофти матрицата е. Означава ли че ще ако ида в Мтел с забележка за екрана ще сменят дисплея? Съгласен съм. Цена качество - G Flex 2

п.п. G Flex 2 е най добрия апарат който съм имал досега. Защо ли? За една година не съм имал никакви ядове с телефона. Фирмуера е изчистен от бъгове. Бърз и се справя с приложенията въпреки 2 ГБ РАМ Имам Ноут 4 и Sony Z5 - с ръка на сърцето избирам G Flex 2.

Note 4 - една година имаше бъг в GPU-то с 5.0.1. и процесора е 64 битов, ама работи на 32 бита. Имаше и други дребни проблеми.
Sony Z5 - чесно, съжелявам за дадените 1300 лв. Неоптимизирана батерия, кофти 23мп камера. Претъпкан с фирмени приложения.

Отиди направо в Мост Компютърс официалния сервиз за България на LG! Няма смисъл да минаваш през МТЕЛ много ще се забавят така нещата.
Цитирай
#18

Здравейте! От няколко дни се ровя в интернет за LG G Flex 2 16Gb и мисля да го взимам, но постоянно чета и позитивни, и отрицателни коментари. Някои казват, че работи безупречно, а други, че бози и има проблеми със загряване, лаг и т.н. Ако някой може да ме посъветва дали да го взема или не ще съм благодарен!  Bu
Цитирай
#19

Телефона е много добър. Ползвах го 3-4 месеца и нямах никакви ядове. Седи много удобно в ръката заради извивката. Не забива. Тръгва му абсолютно всичко без проблем .Батерията се справя доволно като за днешно време. Аз го махнах защото много бавно му излизат ъпдейтите и най-вероятно няма и да има повече ъпдейти за него. При цена от 455 лева чисто нов за тези пари няма по добър. Втора ръка запазен с гаранция и за 300 350 можеш да намериш.

The luck is quality.
Цитирай
#20

Баси, аз дадох 07.09.15 1176 лв. След година вече е 455. Както казва колега, смартфон се купува след година от пускането му. Паднала му е цената и е изчистен от софтуерните бъгове.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)