Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странно приложение (системно?) с логото на Android се появи в телефона
#1

Здравейте колеги,
Снощи ми направи впечатление, че доста продължително време се осъществява някакъв интернет трафик през телефона ми. Погледнах Data Usage и сред приложенията, които точат трафик видях някакво странно приложение с логото на Android и вместо име - 10046. Знам, че със зеленото роботче се обозначават системните приложения, но това го виждам за пръв път. Телефона имам от около 4 години (Prestigio 4055) и мисля, че го познавам. Не беше източило много - около 814 кб, но не спря докато не му забраних да действа във фонов режим. Първата ми работа беше да си погледна СМС-ите, но нямам изпращани от телефона съобщения, за които да не знам. И в акаунта ми на страницата на Виваком нищо тревожно. Това приложение - 10046, може да се види само в Data Usage. Някой има ли идея за какво става дума? Благодаря предварително.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
Аксесоари
#2

Руутнат ли е, ако да кажи всички приложения на който си им дал руут права

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Телефона не е рутнат.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#4

Като кликнеш върху него в Data Usage не отваря ли някаква информация за приложението?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#5

Не, единствената възможност е да се спре работата му във фонов режим, което съм и направил.

P.S. Всъщност в Data Usage изглежда така, а като кликна върху него се появява скриншота от първия ми пост.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)