Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерия или ...?
#1

Здравейте!
Преди година и половина купих на жената този модел и през цялото това време телефона работеше безпроблемно и тя беше много доволна от него ... от 2-3 седмици насам батерията й започна да пада за няколко часа, без да пипа телефона въобще, стигаше от раз до 30% и направо изключваше ... оказа се, че батерията се е издула, купихме нова такава, оригинална - същата работа, сега само че процентите падат и под 30, но го прави от раз и то без да се експлоатира по какъвто и да е начин ... телефонът е в гаранция, но тъй-като имаме горчив опит със сервизите - бавят много и често не отстраняват проблема - не желаем да го даваме!
Бях решил да кача Lollipop, с надеждата, че проблемът може да се изчисти, качих рикавъри (recovery.tar.md5) с Один-а, къстъм РОМ и Google Apps на SD картата, но като натисна тритте бутона не влиза в менюто с WIPE, BACK UP и т.н., а влиза в менюто на неговия си стоков РОМ, дали не трябваше да кача последното рикавъри (twrp 3.0.0-1-i9300.img.tar.md5), иначе в DOWNLOADING MODE влиза ... опитах се да сложа стоков ром с Один-а - всичко е ОК, давам START, следват разни команди и накрая FAIL ... свързвах телефона към всички USB портове на компа ми, сменях кабели ... FAIL!
Натисках първо Power-бутона, веднага след него Volume +, и след него Home-бутона, натисках и тритте едновременно, опитва се да буутне и само прескача през няколко секунди логото ... пусна ли Power-бутона влиза в другото меню ... на моя телефон от раз влиза ... аз ли нещо ен натискам бутоните както трябва или проблема е друг? 
И дали въобще с флашване би могъл да се оправи проблема с батерията, което ме съмнява ...?

Samsung Galaxy Note II N7100
Android 4.2.2 Samsung Galaxy J5 (2016) Android 6.0.1
Цитирай
Аксесоари
#2

Без root няма как да смениш recovery-то.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Това е твоето решение...3.30 дисплей прави всяка батерия...2300а/ч реални!
https://batteryservice.bg/%D0%BF%D1%80%D...galaxy-s3/

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#4

[Изображение: 8663408u.jpg]

Ето какво ми дава ... пробвах във всички USB портове ...
С горните два стокови рома пробвах:

[Изображение: 8663418e.jpg]

Samsung Galaxy Note II N7100
Android 4.2.2 Samsung Galaxy J5 (2016) Android 6.0.1
Цитирай
#5

А ти с едносимовия или двусимовия си?
Цитирай
#6

С едносимовия е жената!
Вчера й купих и Galaxy J5 ...

Samsung Galaxy Note II N7100
Android 4.2.2 Samsung Galaxy J5 (2016) Android 6.0.1
Цитирай
#7

Значи трябва да свалиш за GT-I9301I, GT-I9300I е двусимовият.
http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9301I/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)