Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo A850+ не може да се флашне
#1

Здравейте !
Опитвам се да помогна на колега, чиито телефон е брикат, но не постигам никакъв успех. Свалил съм официалния фирмуер за модела , драйверите и SP flashtool 5.1552. Прочетох в интернет за стъпките и начина на флашване (това не е първият телефон с МТК ,който флашвам) ,но етапите до които стигам са два:
- при натискане на download и включването на телефона към компютъра,зарежда "Download DA" на 100% (без да натискам в същия момент нито един бутон) ми излиза грешка 3149 sdmmc write failed или нещо подобно.
- в втория случай, с натискане на звук +/- отново зарежда "Download DA" на 100% и там заспива. след 10-15 мин. се чува звук за премахване на хардуер ( все едно съм го изключил от кабела).
Както е отбелязано в инструкциите сложил съм отметки DL DA Cheksum и работя в режим Download only.

P.S. Пробвах да форматирам флаш, но без буутлоадера, ефекта е същия.

Благодаря предварително на отзовалите се ! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Провери драйвърите.
Извади сим и sd картите. 
Пробвай друга версия на flashtool.
Пробвай друг стоков ром.
4PDA

п.п.  Ако се вади батерията, проба без батерия!
Не съм много сигурен но май цялата А серия се флашва без батерия.
Цитирай
#3

освен a5000 чиято батерия не може да се маха(досадно според мен). ако не става и през PC и ако се пуска recovery (мисля, че е с комбинацията vol up+vol down+power поне така е при повечето телефони) сложи на sd картата стокова версия, направена за флаш през recovery (аз лично не знам от къде можеш да я намериш нека някой друг колега да и каже), пускаш recovery със сложена sd карта правиш factory reset и я инсталираш, след което reboot sistem и чакаш малко докато се включи.
Цитирай
#4

@Stiliyan03

За жалост телефона не дава никакви признаци на живот. В смисъл не може да се пусне.... това беше една първата ми идея. Sad
Цитирай
#5

Цитат:Както е отбелязано в инструкциите сложил съм отметки DL DA Cheksum и работя в режим Download only.
Колега, пробвай и в режим Firmware update.  Visslar

Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
#6

Колега оправи ли телефона? Аз също съм с Леново А850+ и е брикнат ....чета и гледам други такива случаи има много ,но не намирам конкретно решение което позволява безпроблемно Флашване .При мен изписва Леново и отдолу "Tool DL image Fail ! " и се рестартира пак до това меню.Моля за съвет и помощ до по знаещите. Благодаря
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)