Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хард ресетът невъзможен
#1
Question 

Здравейте, съфорумници,

От месец използвам едно Леново а1000. Тъй като до сега с андроид не се бях сблъсквал, реших да проверя възможностите и му попаднах на една от тях - заключване на екрана посредством фигура. Пробвах няколко варианта и накрая се спрях на една, която ми хареса. Е, да, ама като маймуните и аз помня 1 минута. И ето на - не я помня каква е.

Въведох над 50 грешни фигури в опит да отключа смартфона - единственото, което се случва е на всеки 5 опита да ме спира за 30 секунди да не опитвам друга фигура. Опция за забравена фигура, свързване с акаунт в гугъл и прочие въобще не ми предлага. И като казвам въобще, значи съвсем ясно си давам представата какво ви казвам - буквално такава опция аз нямам. Тежко ми бе, но реших, че е време за хард ресет. Ем да, ама не. Изключен смартфон, задържам пауър бутона с бутона за усилване на звука - 15-20 секунди нищо не се случва, после се включва смартфона сякаш просто съм натиснал пауър бутона - в никакъв режим не влиза. Пробвах какво ли не - като светне да пусна пауър бутона, да пускам волюм бутона, да задържам двете до последно, да пускам и двете щом светне - еми не става и не става. Реших да пробвам другата крайна мярка - пауър бутон + бутона за намаляне на звука. След 2 секунди смартфона извибрира и се пуска един екран, в който наблюдавам 3 правоъгълника с червен, зелен и син цвят, които не помръдват. Наложи се да извадя батерията за да го разкарам този екран. Какво ли не опитвам - до хард ресет изобщо не стигам. Приемам съвети и идеи. Smile


Прикачени файлове
.jpg WIN_20160301_195333.JPG Размер: 43.75 KB  Сваляния: 26
Цитирай
Аксесоари
#2

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1237294
Цитирай
#3

Здравейте
Синът ми си сложи парола на А1000 с 17 знака (глупаво, да) и сега не може да го отключи.
Пробвах всички инструкции за хард ресет, но телефонът така и не ще да влезе в менюто за ресетване. Пробвах всички известни комбинации с пауър бутона и +- на звука, но не се получава - бутва си нормално или пък влиза в "безопасен режим".
Единствено при комбинация с пауър и намаляване на звука екранът светва в три цвята: синьо, зелено, червено и дотам...

Някой може ли да ми даде идея какво да правя? Друг начин за хард ресет? Или за оправяне с паролата?
Цитирай
#4

Aми ще трябва да го преинсталираш, чети тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=714661

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

Виж тук: https://youtu.be/cuPUu-k4Sas
Цитирай
#6

Благодаря за съветите! За съжаление нито видеото ми помогна, нито успях да подкарам програмите от руския сайт (може би защото съм с уин. 10, не знам).

Ще споделя решението, което ме спаси: влязох в Google Android Device Manager и от там му зададох изтриване. Стана от 2-3 опита.
По принцип има и вариант с дистанционно заключване - въвеждаш временна парола и някакво произволно съобщение, което да се изпише на екрана на телефона. Можеш да отключиш телефона с временната парола и преди да се е заключил отново, да промениш настройките за заключване. При мен този метод не се получи.

За да стане номера, обаче, телефонът трябва да е онлайн - това първо, и второ - трябва да е разрешено устройството ти да бъде откриваемо по този начин (да не е скрито).
Цитирай
#7

Хард ресета при Леново А1000 става като при изключен телефон се натискат едновременно бутоните за увеличение,намаление на звука и бутона за включване. Задържат се докато не се появи рекавери менюто!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)