Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем с MI NOTE PRO
#1

Здравейте колеги.Имам следния проблем на mi note pro.Бях с twrp 3.0 и стейбъл ром 7.1.След флаш на 7.2 през twrp заспа на логото mi.Не може да се влезе в рековъри.При флаш на фасбоот ром по три начина ми дава,че устройството е заключено.В en.miui видях инструкция за отключване на боотлоадера,но трябва да ми изпратят код на тел,а той не пали.Някъкви идей за да го отключа?



Код:
Бележка от модератор:
Отключихме буутлоудъра на колегата посредством друг Mi акаунт и Mi Unlocker

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Аксесоари
#2

В долния(последен)раздел има обяснение че един такъв случай запалил,пробвай
#3

Тези методи ги пробвах.Дава device locked.В miui.en препоръчват да се отключи буутлоадера при флаш на fastboot rom.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#4

До рекавъри стигаш ли?
#5

Не.Не може да се инсталира нито twpr нито стоково.Дава устроиството е заключено.Същото дава и при инсталиране на фастбуут ром по описаните тук начини

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#6

Ти си писал, че не стигаш до рекавъри още в първия пост, не съм го видял. Абе доста тъпа ситуация. Проблема явно идва от това, че си флашнал, през тврп официален ром. От друга страна с официалния ром трябва да ти е сложило и ми рекавъри, но ти и до него не стигаш. Следва и друг проблем, ако имаш код за отключване, трябва да си с девелопър ром китайски, а ти си със стабилен, отделно, че трябва да си се логнал в ми акаунта за да стане това отключване...
Напиши си тема в ен.миуи.ком, това е супер тъпотия, дано някой с повече опит помогне. Остави го на зарядно, може да се събуди след някой друг час и рестарт.
#7

Той зарежда и влиза само във fastboot

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#8

Откъде си, колега. Аз мога да отключвам без код, но трябва да запали телефона, за да се логнем в него с моята карта и акаунт. Фастбуут ром би трябвало да може да се сложи.Заключването не пречи на флалването на стоков ром
#9

Точно за това съм в шах.Флашвал съм го 100 пъти.Дори миналата седмица бях с мокее ром.Такова чудо не е имало дори и на стария ми ми3.И аз съм в София.Проблемът  ми е да го покарам с фастбоот ром.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#10

Aз съм в Пловдив обаче.
А за флашването...
Виж при руснаците какво пише
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry46221811

Това изглежда най-полезно:
После обновления на 6.1.14 получил логотип и только fastboot. После команды "fastboot continue" аппарат загрузился. Загрузчик стоковый.

Действия:
Скачать MiFlashUnlock. Там есть файл fastboot.exe. Запустить командную строку, перейти в папку MiFlashUnlock. В командной строке ввести fastboot continue. После двух дней без телефона загрузился с версией 6.1.14.

Koето казва просто да напишеш в терминала fastboot continue


И тук още една инструкция за флаш и решение на евентуални проблеми
: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry32182435
#11

Благодаря много.Свалих miflash unlock но с моя акаунт не ми дава права.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#12

Идеята е дали "fastboot continue" raboti
#13

Първо пробвах с него.Не стана.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#14

Дано не се стига до хардуерния метод.
#15

Може би ще търся Be6i4.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#16

А след флашване на гастбуут ром какво точно става?
#17

При флаш на ром или рековъри дава /remote:device locked/

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#18

То го дава на определен .img файл
Реално открай време, за да имаш стартиращ телефон ти трябват само boot.img и system.img
С ръчни команди ме става ли
#19

От XIAOMI направо ни разказаха играта.Не знаех,че след флаш на новия стейбъл 7.2.1.0 пре twrp 3.0 ще стане така.Гледам,че в en.miui.com има доста такива случаи.Всички пратихме акаунтите си за да получим смс за отключване.Лошото е ,че много се бавят.Някои чакат вече 20 дена.Да се върнем на твоя въпрос. От един стейбъл ром да извадя boot.img и system.img и  да  ги флашна през minimalADB fastboot ли имаш в предвид?
П.П. Пак същото на system и boot


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#20

Пробвай с фастбуут седмичен китайски, целия ром.
flash_all
#21

Аз си мисля за две неща
1. Слагаш картата в друг телефон и като дойде смс-а отключващ, или поне опитваш с
fastboot oem unlock и пишеш кода
2. При опит за влизане в рековъри дали те пуска там където иска да се включи кабел?
И дали приема адб команди в този режим?
Доколкото помня през ми pc suite имаше някаква опция за флашване на рвковъри ром...
#22

Пробвах всякакви ромове по всички начини.Едно и също.Като гледам в en.miui.com е пълно със същите "късметлии".Дори едно момиче е писало прочувствено обръщение до Хуго Бара,че с това заключване отнемат едно голямо предимство на xiaomi и така губят клиенти.

(2016-03-04, 11:05:57)suffer написа:  Аз си мисля за две неща
1. Слагаш картата в друг телефон и като дойде смс-а отключващ, или поне опитваш с
fastboot oem unlock и пишеш кода
2. При опит за влизане в рековъри дали те пуска там където иска да се включи кабел?
И дали приема адб команди в този режим?
Доколкото помня през ми pc suite имаше някаква опция за флашване на рвковъри ром...

Чакам кода на друг телефон.Някои чакат вече 25 дена.Рековъри мига и не стартира в момента от телефона.Като натискам бутоните влиза във фастбуут.Пробвах и pc suite.същото съобщение.Ако не doчакам кода чао xiaomi и се връщам на samsung.Впрочем как да влезна в рековъри от адб,че не съм го правил само това

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#23

Щом влиза само във фастбуут значи нямаш boot.img и затова не зарежда
#24

Да но не ми да да го флашна от адб както ти ми каза.Дава device locked.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#25

Никога не бих флашнал по този начин, а и това е през Fastboot флашнато, а не през АDB

При флашване през fastboot, За да се спести цялото писане на пътища и т.н файловете, които ще се флавшат се поставят в папката, с файловете adb.exe и fastboot.exe
и съответно ядрото остава само да се напише fastboot flash boot boot.img
системата - fastboot flash system system.img и т.н
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)