Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Antutu Benchmark
#1
Question 

Здравейте! Първо Честит Празник!!! Така искам да запитам колегите @Slackwere12 и @Stiliyan03 как  постигат такъв резултат на тестовете, защото до колкото знам нормално е нещо от порядъка на 20к или 22к. Та ако ударите по едно рамо, и ние да стигнем такава производителност, ще има почерпки  Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#2

с къстъм кернел. не знам дали се губи гаранцията така, но може да се направи бекъп на стоковия кернел и да си го върнеш когато решиш с една програма, но за нея ти трябва руут. иначе къстъм кернела може да се сложи през компютър без руут, ако искаш ще ти дам линк и ще ти кажа как се слага
Цитирай
#3

От това ли идва голямата разлика, и действително усеща ли се примерно в ежедневното ползване някакво подобрение като си с къстъм кернел ?
Цитирай
#4

е не е чак толкова добре колкото показва antutu, но се усеща разлика. толкова точки ще изкара телефон с 2GB RAM
Цитирай
#5

Честит празник и на теб! Smile Ами сега зависи как е направен кернела.... Ако е направен както трябва ще ти върви по гладко, ако не е направен както трябва, ще имаш бъгове, същата работа е като при къстъм ромовете, ако са направени както трябва ще е добре, ако не са ще има бъгове, до сега са направени само 4 къстъм кернела, и аз съм пробвал само 3, но честно да ти кажа като чели не се усеща кой знае каква разлика.
1. Пробвал съм къстъм кернел на киткат и батерията ми започна да пада по-бързо
2. За Лолипопа мисля че същата работа, понеже къстъм кернелите са направени с по-големи честоти, например телефона ти е е max 1.2 GHz а някой кернели ги правят max до 1.6 Ghz и това влияе на батерията както и на бързината. Всичко зависи как ще си настроеш кернела. Аз като не му разбирам много и все не ми се получава...
Цитирай
#6

Добре де, след като покачва честотата на процесора от 1,2 на 1,6GHz, при по- продължително натоварване няма ли опасност от необратима повреда по чипа? А за това с точките, не разбрах реални ли са, и на кой модел точно са правени тестовете? Аз съм със едносимов, 1GB рам и изкарвам макс 21к, но съм нямал проблем с игрите, и батерията се държи много добре...
Цитирай
#7

и аз съм с едносимовия, но не мисля че има разлика. а за това с повредата по-чипа не знам аз съм го натоварвал моя, но няма проблем
Цитирай
#8

Знам ли... щом го правят явно не вреди на чипа... Но както казах всичко зависи от нагласата на cpu i gpu честотите... това влияе доста на батерията, при мене винаги беше в лошия вариант, винаги когато сложа къстъм ром и наглася честотите батерията ми пада по-бързо а други пишат обратното... затова сега си карам без къстъм кернел.
Цитирай
#9

ми къстъм кернела не е нужно да го настройваш пак си работи добре
Цитирай
#10

Тоест с 2 думи, не си заслужава играчката ... А чува ли се нещо за нови ъпдейти или ?
Цитирай
#11

И да има нов ъпдейт едва ли ще е нещо свестно
Цитирай
#12

Ами не се знае, той с059 излезе едва преди 2 седмици, но дано да има... понеже с059 е отново пълен боклук.... Но и да има не ми се струва че ще го направят като китката за съжаление... Не знам защо вече 6 месеца не могат да направят един лолипоп както трябва.... Има телефони които от първият ъпдейт на новата версия телефона става чук, а тука ми се струва че няма промяна, последния ъпдейт беше 292 мб и за толкова голям ъпдейт трябваше да бъде къде къде по-добре и аз силно се надявах с този ъпдейт всичко да си дойде на мястото но уви, поредната боза само че по шарена. А иначе за къстъм кернела, можеби си прав, при мене лично след слагане на къстъм кернела както казах батерията започваше да пада по-бързо, а лага и бързината се подобряваха, но ако си с лолипоп си заслужава играчката понеже във всичко положения телефона ти става поносим, мене лично само батерията ме спира да съм с лолипопа.. много се нервя, понеже не мога да направя една игра както трябва, докато я включа и изиграя 1-2 в рамките на 5 минути игри и айде 10 % че и повече са заминали. При лолипопа не ми се струва че мога да направя 3 часа екран, а при китката вчера направих към 4 часа и нещо екран и имах 30% батерия... Спокойно на китката мога да направя 6-7 часа екран без Wifi и мобилни данни.
Цитирай
#13

Да де, ама аз говоря ъпдейт за едносимовата версия. Иначе за двусимовата знам че е излязал ъпдейта, сложих го, стоя точно около 2 часа и беше затрит Big Grin просто android 5.0.2 при Lenovo e много зле ... x.x
Цитирай
#14

(2016-03-03, 19:00:47)Slackwere12 написа:  Честит празник и на теб! Smile Ами сега зависи как е направен кернела.... Ако е направен както трябва ще ти върви по гладко, ако не е направен както трябва, ще имаш бъгове, същата работа е като при къстъм ромовете, ако са направени както трябва ще е добре, ако не са ще има бъгове, до сега са направени само 4 къстъм кернела, и аз съм пробвал само 3, но честно да ти кажа като чели не се усеща кой знае каква разлика.
1. Пробвал съм къстъм кернел на киткат и батерията ми започна да пада по-бързо
2. За Лолипопа мисля че същата работа, понеже къстъм кернелите са направени с по-големи честоти, например телефона ти е е max 1.2 GHz а някой кернели ги правят max до 1.6 Ghz и това влияе на батерията както и на бързината. Всичко зависи как ще си настроеш кернела. Аз като не му разбирам много и все не ми се получава...

 И кой е този е KERNEL който ти дава опция да си клокнеш процесора до 1.6 ???
защото за сега най читавите  са 2 на Telo и God и двата не потдържат overclock това на изуст ли си го говориш?

Shit happens !
Цитирай
#15

(2016-03-03, 22:50:45)kocec написа:   И кой е този е KERNEL който ти дава опция да си клокнеш процесора до 1.6 ???
защото за сега най читавите  са 2 на Telo и God и двата не потдържат overclock това на изуст ли си го говориш?

1. Недей да говориш неща които не си проверил
2. Щом съм казал че има, значи има.
3. Ето ти го кернела да провериш http://cs-bg.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=167147 , той е направен от българин, но все още има доста бъгове. Не съм го пробвал, защото пича който го е направил ми каза че все още има доста бъгове и в момента е в тест период и оправя бъговете, а иначе ето какво пише в информацията.

Най-значителните подобрения: 

CPU OC 1.6Ghz, GPU OC 465 Mhz, USB fast Charging, Adaptive LMK
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)