Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане на лаптоп в 14 дневен срок
#1

Здравейте , не става дума за мен ,а за мой приятел.
Закупил е лаптоп , който смята да връща (става дума за Т****полис)
Лаптопът е на лизинг , трябва ли да се говори и с банката при връщането (все пак имат договор)
Ако някой е минал през това , нека разясни , ще съм много благодарен Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Четиринадесет дневния срок е за покупки онлайн. Случая такъв ли е?
Цитирай
#3

Не , беше взет от магазин.Съгласиха се да го заменят , но не и да прекратят договора. Таа.. приятелят ми си доплати още малко и взе друг лаптоп Smile Казаха ни ,че нямат практика като на другите магазини -30 дневен срок за връщане и правят компромис. Просто исках да споделя ,ако някой друг е в същата ситуация.
Цитирай
#4

Договорът с лизингодателя може да бъде развален в 14-дневен срок без значение дали продуктът е закупен онлайн.
Не така стои въпросът обаче със самата продажба, осъществена от търговеца.
В твоят случай - на добра воля са се съгласили да подменят и да доплатите.

И никъде няма практика с 30-дневен срок.
Цитирай
#5

Има такава практика - pcstore (поне за това се сещам)

[Изображение: qXZVUPy.png]
Цитирай
#6

Да, за онлайн магазин (и не само този), е допустима практика, особено като се вземе предвид, че те 14 дни имат по закон като задължение.
Спорен е въпросът с неотваряеми опаковки без да се срежат скъсат, как процедират, но не това е темата.
Ти говореше за покупка В МАГАЗИН, аз за такъв не се сещам с практика от 30 дни за връщане.
Цитирай
#7

Моят лаптоп не го взех онлайн от pcstore (имат 2 офиса) и момчето ми каза изрично ,ако не ми хареса винаги мога да се възползвам от 30те дни (дори и на гаранционната карта ми го пише) Smile
Цитирай
#8

На pcstore тия 30 дни са само за определени продукти(аз взех монитор и на него беше 14 дена). Но пак са печени, не правят никакъв проблем при връщане.
Иначе примерно Декатлон имат 30 дена право на връщане, независимо дали е купено онлайн или от магазина (лично тествано).

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#9

За декатлон и аз съм го пробвал - просто ми се наложи. Ардес също дават 30 дни за всичко, а 45 дни за лаптопи/има и условия за това/ при онлайн покупка. За мен това е реклама на търговеца, че стоката му е качествена, но въпреки всичко предоставя възможност за връщане след кратка употреба/тест.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

И после този лаптоп, ползван 45 дена, ще го продадат на друг клиент. То това си е втора ръка за мен.
А ако и вторият клиент го ползва и го върне и той става страшно вече. Smile
Цитирай
#11

Не случайно написах, че има условия за връщане в 45 дневен срок, не ги ли спазиш може да ти бъде отказано връщането. Ако не ти хареса, едва ли ще го ползваш 45 дни и после да им го върнеш! Давам ти един пример за да ме разбереш правилно: Определен модел, не толкова масов смартфон ти харесва, но го няма изложен за разглеждане. Помолваш продавача да ти позволи да го разгледаш, ти го включваш и го рзцъкваш - харесва ти и го купуваш. Обаче преди теб са направили това примерно 100 клиента и на тях не им е харесал. Значи ли това, че ти си кукпуваш 2 употреба смартфон?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

Не, не мисля, че казах, че ако са го разцъквали за 3 минути е втора употреба. Мисля, че има разлика между 3 минути ползване и 45 дни.
А повярвай ми ще има такива случаи. Лично за мен си не искам, когато купувам лаптоп или телефон да е ползван седмица, две или пет от някой друг.
Цитирай
#13

Те така ги запечатват, че няма да разбереш дали е бил ползван. Аз моя лаптоп го взех от един голям магазин запечатан с всякакви слепки и стикери, прибрах се, отворих го и намерих две петна от кафе или някаква подобна субстанция на безопасно място. Инсталирах му операционна, driver-и и т.н. и в момента пиша от него. Доволен съм. Добре работи.
Цитирай
#14

(2016-03-13, 13:10:11)arrogant написа:  Не, не мисля, че казах, че ако са го разцъквали за 3 минути е втора употре*а. Мисля, че има разлика между 3 минути ползване и 45 дни.
А повярвай ми ще има такива случаи. Лично за мен си не искам, когато купувам лаптоп или телефон да е ползван седмица, две или пет от някой друг.

Пак четеш между редовете, написах че ако не те кефи няма да го ползваш 45 дни, и че има условия за ползване толкова време. Прочети ги и ще разбереш какво искам та ти обясня!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

(2016-03-13, 22:26:16)pepy1 написа:  Пак четеш между редовете, написах че ако не те кефи няма да го ползваш 45 дни, и че има условия за ползване толкова време. Прочети ги и ще разбереш какво искам та ти обясня!

Не, не, много добре прочетох какво си написал и какви са условията. А те са такива, че мога да ползвам лаптопа 45 дни и да го върна ако няма никакви следи от употреба (то остава и надран да го върна, примерно). Факт. Факт е, че можеш да купиш стока, която някой е ползвал месец и половина. Факт е, нали? И казах, че това не би ми харесало. Какво се палиш, не знам. Иначе е яка услуга и моят лаптоп е купуван от тях.
И представи си ситуацията - лаптопа ме кефи, ама след един месец или 44 дни го виждам в друг магазин със 150 лева по-евтин. Решавам да го върна този и да спечеля едни бързи 150 лева. Ситуации всякакви - магазина ми го позволява. Но както и да е.
Цитирай
#16

Започнахте пак с локумите!
Практиката на някои магазини за връщане не е задължителна. По закон, при интернет покупка, имаш 14 дни. Това е. Всичко друго е добра воля и политика на магазина.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)