Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане на официален ром?
#1

Здравейте!
Понеже опетлах малко нещата и се наложи да преинсталирам оригиналния ром с друг такъв, а и ненаправих бекъп, и сега се сетих че PDA-то ми завършваше на MJ7, но такъв на 5.0 не намерих, а само на 4.3 версията за България.Ето това е версията, с която си купих телефона.А проблемът, който ме дразни, е че от актуализацията на телефона ми изписва, че съм с непозволен ром и да ползвам kies.Та има ли как да направя процедурата да инсталирам през один 4.3 отново, и после през актуализацията на телефона 4.3 ---》4.4.2 ---》5.0.
Доколкото си спомням от четеното във форума, нямаше как да се върне 4.3.
Само да добавя, че на телефона е направен фабричен ресет, след преинсталирането.
И като цяло и да не стане, едва ли няма да мога, да го преживея, но ми се иска да си го върна така, че да го засича като официалния.
Мислех и друг вариант - да инсталирам всичките налични 5.0 от саммобил-а и да проверя дали някой от тях ще го засече като официален!

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
Аксесоари
#2

4.3 за съжаление няма как да върнеш. Ти пробва ли наново да преинсталираш телефона със същия ром?

D_coffee
Цитирай
#3

Ами не всъщност, но днес ще изтегля всички налични и ще ги инсталирам 1 по 1, за да видя дали няма да си засече някой като официален.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#4

Ето от тук може да си изтеглите всякакъв Official ROM: http://android-recovery.info/1/filter/ma...r/Samsung/
Цитирай
#5

Така здравейте отново!
След слагане на друг официален ром и WIPE, телефона се оправи и отново започна да си го познава като официален ром до момента, в който го руутнах.Очевидно след руут, актуализациите през телефона стават невъзможни.Казвам го за да не се чуди някой, може и да е споменато в други теми, но аз ще го повторя.Благодаря от сърце на mitko1pr и Радо за бързата намеса.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)