Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Интересно как пускат за Mexico (Telcel) 6.0.1 с Build date 06.02.2017 и е с по-голям Changelist 10577283, в сравнение с нашите 7.0 с Changelist 10422490 Unknw_mini


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

Не помня на кой самсунг който съм имал различните фирмуери за различните райони бяха с отделен чейнджлист, тоест тези за Европа бяха различни от тези за Америка..... или нещо подобно......
Цитирай

(2017-03-09, 19:43:22)degman написа:  Може би ще се наложи да нулираш телефона до фабричните настройки.
Мерси. И аз така си помислих, но след ъпдейта телефона работи идеално и не ми се занимава с преинсталации. Надявах се да има по-кратък път.
Намерих Disconnect Pro-to като отделна програма и го инсталирах.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай

(2017-03-09, 20:59:08)degman написа:  Не помня на кой самсунг който съм имал различните фирмуери за различните райони бяха с отделен чейнджлист, тоест тези за Европа бяха различни от тези за Америка..... или нещо подобно......
Винаги доколкото помня са имали малко по-голям чейнджлист, но са били една версия на андроида, а тук е 6.0.1. Както и да е, просто ми стана интересно

....................
RE: Rado, и аз ги следя от  Galaxy S3, S4, S6... и го знам това, че е почти винаги малко по-голям от нашите европейски, но се учудих, че техния чейнджлист на 6.0.1 задмина нашия на 7, а до преди 2 месеца си бяха почти еднакви и двата бяха 6.0.1.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Чейнчлиста е различен за по-основните региони спрямо европейските. Така е от както помня Smile


stensyto има промени и чейнчлиста се променя демек са правили повече промени от на европа софтуера. Те пипнат ли нещо и чейнчлист се променя, но какви са промените не мога да ти кажа Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Има актуализации за:
[Изображение: 5ae4139aa41e76c57fa13968dec96f4e.jpg]

SamsungGalaxyS7E

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Да споделя само, че и при мен днес телефона спря да приема и предава обаждания докато не го рестартирах. Късно го забелязах и поради това ми се провали ангажимент. Телефона е DBT, ползвам го в Германия. До сега не беше правил така. Не съм имал време да търся дали други имат подобни проблеми, но е много тъпо усещането, че не мога вече да разчитам на него, че ще ме открият винаги.
Цитирай

3g 2g автосвързване тук решава проблема. За сега

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Мерси Марто, направих го това и ще наблюдавам сега как ще се държи.

Едит: точно тоя проблем като мен не намерих, но из немските форуми здраво са изревали, че телефона масово не сменя 2г/3г/лте. Веднъж като захапе по някаква причина 2г и там оства. Само рестарт го оправя. Обратно на 6 нямало този проблем. Жалко за огромното забавяне от страна на самсунг, въпреки него пак се омазаха.
Цитирай

Имаме тема относно този проблем. Ако обичате продължете дискусията там!

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Защо от phone info не мога да открия как се проверява за актуализации?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Долу вдясно има кръгче/ или точици да го кажем/,излиза меню, т 3 "информация за рома "-четеш последен фърмуер- или е yes или пише друг.

Също така, може да видиш кои ромове са налични в "киес " / името е по старому/за твоето csc -ляво горе, трите чертички- "firmware browser

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2017-03-10, 23:18:19)Marto.g написа:  Защо от phone info не мога да открия как се проверява за актуализации?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

На андр.7 проверките за актуализации не са както на андр.6 в phone info (за устроиството), а са 2 реда по-нагоре. Пише си "Актуализация на софтуеъра" Wink
Цитирай

(2017-03-10, 23:28:53)gogon написа:  Долу вдясно има кръгче/ или точици да го кажем/,излиза меню, т 3 "информация за рома "-четеш последен фърмуер- или е yes или пише друг.

Също така, може да видиш кои ромове са налични в "киес " / името е по старому/за твоето csc -ляво горе, трите чертички- "firmware browser
Да видях благодаря колега.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Само аз ли чувам едно металическо кънтене в слушалката при някои разговори след ъпдейта до Нуга? С SM-G930F GBL съм, с карта на МТел.
Цитирай

Искам да споделя следното странно нещо. С жена ми имаме SGS7e, и двата са купени от Плесио, нейният малко преди моят, само че при мен ъпдейта дойде, при нея - не!
Моят е произведен 2016.10.14 SEGR/GR, CSC code: EUR , нейният 2016.03.18 Bulgaria/BG, CSC code:BGL
Цитирай

Може би за всички bg csc е спрян ъпдейта.

Изпратено от моят SM-G930F
Цитирай

Да за BGL имаше наличен ОТА(по въздуха) ъпдейт,но сега поради някаква причина е спрян,предполага се ,че правят фикс за загубата на обхват при някои потребители и скоро  ще го пуснат отново.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

В sammobile пише, че в момента може да се тегли с бърза скорост. Но аз не успявам да разбера как става. Някой пробвал ли е?

'g'SM-G955F
Цитирай

Може ама трябва да си платиш. Иначе имат профилактика на сървърите​ и на бавна скорост не може да се тегли до утре.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Колеги, през последната 1 седмица два пъти телефонът ми се рестартира сам. С Андроид 7 съм, BTU. Преди това със стария Андроид не ми се беше случвало.
Имате ли подобни оплаквания след ъпдейта?

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай

Виж в Настройки - Основно управление - Нулиране - дали не ти е включено Авто рестартиране
Цитирай

Здравейте, при мен не е включено но и при мен веднъж вече се рестартира сам от както съм с Нугата а преди това не ми се беше случвало за 4 месеца, а тази сутрин телефона ми дори се беше изключил а когато си легнах към 1 часа през ноща имах около 30% и това не ми се беше случвало не знам на какво се дължи (преди да си легна проверих, че нямам никакви стартирани приложения) последно си писах само в Messenger.
Цитирай

И при мен няколко пъти се случи,върнах се на 6.0.1.Изчаках да видя и други с подобни проблеми,за да се се убедя,че не само при мен приблема.
Цитирай

При мен преди няколко дни се случи рестартиране. При отключване на телефона, както винаги, си задържах пръста върху сензора за отпечатъци, но нещо се замисли и изведнъж се рестартира. Дъмпнах си логовете и очевидно е настъпил kernel panic, но не съм сигурен кое точно го е причинило.

Отдадох го на случайността или някоя космическа частица обърнала някой бит в паметта, но сега от постовете ви виждам, че не е единично.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)