Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2017-04-09, 22:04:24)dorsy написа:    Какво ще рече "голям update"?  Аз в момента съм с андроид7, а ъпдейта, който мога да направя съм го снимал, за да се знае точно какъв е. В моя случай конкретно как стоят нещата, питам, защото не знам? Иначе темата за батерията съм изчел и съм пробвал предложените решения, целта ми не е да спамя, просто споменавам между другото защо съм направил предишния ъпдейт, а въпросите тук съм ги формулирал ясно.

Инсталирай и повече нищо не се налага да правиш. Ако имаш шесто чувство, че не трябва да го слагаш недей.

'g'SM-G955F
Цитирай
Аксесоари

Голям ъпдейт ще рече такъв като предния- преминаване в случая от 6 към 7. В такива случаи се препоръчва хард ресет и инсталиране на всичко "на чисто" - без възстановяване от бекап и пр. Ъпьейтчето, което си снимал е малко- bugfixes и пр. При него няма нужда от горните манипулации.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз не разбирам какво ти пречи да направиш актуализацията? Щом я има значи има нещо подобрено. Или ще се оправи дрейна или няма да се оправи.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

Нищо не му пречи. Просто хората продължават да вярват на стари мемета като "не ъпдейтвай, да не вземе да се счупи нещо!!" или "след абсолютно всеки ъпдейт задължително хард ресет и wipe на далвик!!!".

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Здравейте.
Използвам Galaxy S7 (SM-G930F) закупен от Мтел. След ъпдейт на Андроид до версия 7 се появи доста неприятен проблем. Когато ме търсят, въпреки че обхвата ми е на максимум им дава, че телефона ми е изключен или извън обхват. Звънях на Мтел, където ме препратиха към някакъв техен "Смарт" център, от където ми казаха, че вече имат няколко такива случаи след ъпдейт, като твърдят, че проблема точно поради ъпдейта, но те като оператор нямало какво да направят. Можело да ми вземат телефона в сервиз и да ми върнат старата версия на Андроид. Грешката била в Самсунг, които пък не искали да направят нищо, защото нямало чак толкова много оплакали се. 
Направих си ресет до фабричните настройки, отново сложих ъпдейта и след няколко дни отново се появи "загубата на обхват".


Някой с такъв проблем и евентуално решение?
Цитирай

(2017-04-10, 13:57:49)Deo10 написа:  Здравейте.
Използвам Galaxy S7 (SM-G930F) закупен от Мтел. След ъпдейт на Андроид до версия 7 се появи доста неприятен проблем. Когато ме търсят, въпреки че обхвата ми е на максимум им дава, че телефона ми е изключен или извън обхват. Звънях на Мтел, където ме препратиха към някакъв техен "Смарт" център, от където ми казаха, че вече имат няколко такива случаи след ъпдейт, като твърдят, че проблема точно поради ъпдейта, но те като оператор нямало какво да направят. Можело да ми вземат телефона в сервиз и да ми върнат старата версия на Андроид. Грешката била в Самсунг, които пък не искали да направят нищо, защото нямало чак толкова много оплакали се. 
Направих си ресет до фабричните настройки, отново сложих ъпдейта и след няколко дни отново се появи "загубата на обхват".


Някой с такъв проблем и евентуално решение?
Вариант е да изтеглиш последната седмица за Теленор (GBL) или BGL. Те са с оправен модем. Половината абонати на Теленор бяха с такъв проблем.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

'g'SM-G955F
Цитирай

При Теленор имаше подобен проблем и цяла тема писахме за това. Оправиха го с един малък фикс на модема. Може да опиташ с Один да смениш само модема от GBL или BGL варианта на седмицата.
Цитирай

Ще пробвам. Благодаря!
Цитирай

Може и само модема да се инсталира с Один. Ако някой ми даде файловете за да не го свалям от самсунг два часа ще направя tar за флаш с Один по тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=81708

Трябват само тези два файла modem.bin ,NON-HLOS.bin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-04-10, 14:34:28)potiron написа:  При Теленор имаше подобен проблем и цяла тема писахме за това. Оправиха го с един малък фикс на модема. Може да опиташ с Один да смениш само модема от GBL или BGL варианта на седмицата.
Няма ефект. Аз съм на МТел (още 24 часа) и ще видим "фикса" дали работи за там където е предназначен. При МТел, категорично нямаше промяна. Продължавам да си получавам смс-и за пропуснати обаждания, а хората отсреща да чуват "телефона на абоната е изключен или извън обхват".
Цитирай

След ъпдейта докато говоря вече няма иконката с щоято да вляза в телефонния указател да видя някой номер например.Как се влиза вече в указателя?
Цитирай

Натискаш Home бутона и влизаш в указателя.
Цитирай

(2017-04-10, 15:28:57)jordanofff написа:  Няма ефект. Аз съм на МТел (още 24 часа) и ще видим "фикса" дали работи за там където е предназначен. При МТел, категорично нямаше промяна. Продължавам да си получавам смс-и за пропуснати обаждания, а хората отсреща да чуват "телефона на абоната е изключен или извън обхват".

При всички входящи повиквания ли получаваш sms, или само при някои, а другите си ги приемаш нормално?
Цитирай

Избирателно е.. в някакъв период за всички, в друг само някои, но вече е без значение. Пренесох се на теленор, заради много по-голяма оферта и заради малоумно отношение от страна на мтел, след повече от 12 години, така че да видим сега.
Цитирай

(2017-04-10, 13:57:49)Deo10 написа:  Здравейте.
Използвам Galaxy S7 (SM-G930F) закупен от Мтел. След ъпдейт на Андроид до версия 7 се появи доста неприятен проблем. Когато ме търсят, въпреки че обхвата ми е на максимум им дава, че телефона ми е изключен или извън обхват. Звънях на Мтел, където ме препратиха към някакъв техен "Смарт" център, от където ми казаха, че вече имат няколко такива случаи след ъпдейт, като твърдят, че проблема точно поради ъпдейта, но те като оператор нямало какво да направят. Можело да ми вземат телефона в сервиз и да ми върнат старата версия на Андроид. Грешката била в Самсунг, които пък не искали да направят нищо, защото нямало чак толкова много оплакали се. 
Направих си ресет до фабричните настройки, отново сложих ъпдейта и след няколко дни отново се появи "загубата на обхват".


Някой с такъв проблем и евентуално решение?


Не мога да се стърпя понеже в оная другата тема доста потребители плюха по теленор, а моето мнение беше, че просто Самсунг не са си направили тестовете както трябва с всякакви мрежи.
И тук се вижда разликата между теленор и другите два оператора: едните реагираха адекватно и пуснаха фикс, а другите нищо не можели да направят.
Нямам нищо общо с теленор - нито работя там, нито имам акции. Говоря като потребител, който е ползвал всички БГ оператори и бая чужди. И теленор са единствените тук, които прилагат европейски практики и качествено ниво на обслужване. А това не е само да предложиш план с два лева по-ниска такса. Това са още много други неща.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Смешното е,че аз пък ползвам G935F от Мтел закупен с инсталиран BTU софтуер от момента на пускане на 7цата и до момента проблеми с тяхната мрежа нямам.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

Нова актуализация[Изображение: eaa2fb8d89aa23e47dcdcc0d7362ab1f.jpg]
BTU

Видях, че вече е отразена по-рано, съжалявам за повтарянето Big Grin
Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

В кой регион липсват приложенията Facebook, Instagram, WhatsApp и т.н., че искам да си го изтегля, а не ми се играе на тук има, тук няма..
@rado__8 предполагам знае Big Grin

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

пробвай със Сев. Корея  Tooth

                                                                    
Цитирай

(2017-04-15, 19:28:28)Dakata87 написа:  В кой регион липсват приложенията Facebook, Instagram, WhatsApp и т.н., че искам да си го изтегля, а не ми се играе на тук има, тук няма..
@rado__8 предполагам знае Big Grin
Предишното ми csc, но там такива екстри като android 7 няма хахах.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Преди си спомням, че като излезе Android 6 на полския ром нямаме подобни неща, но сега съм с него и ги има ..

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

Мен повече ме дразнеха samsung pei и android pei, но на гбл теленор ги няма.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Дразнеха? Ти не си ги ползвал да видиш колко е удобно. Any way...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

здравейте. искам да попитам дали някой е имал моя проблем при самсунг галакси с7 едге дуос. проблема е следния: както си седи в режим на готовност или даже да вляза в приложение ми прави някакъв бърз рестарт. изписва логото за около 30 секунди първо по тъмно и после по светло и накрая се стартита и ми иска първоначален код. иначе ползвам пръстов отпвчатък. благодаря за помоща.
Цитирай

(2017-04-16, 02:58:36)ИванМатин написа:  Дразнеха? Ти не си ги ползвал да видиш колко е удобно. Any way...
Ами къде да ги ползвам? До колкото знам тук не може в България.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

(2017-04-16, 08:50:26)impyerno написа:  здравейте. искам да попитам дали някой е имал моя проблем при самсунг галакси с7 едге дуос. проблема е следния: както си седи в режим на готовност или даже да вляза в приложение ми прави някакъв бърз рестарт. изписва логото за около 30 секунди първо по тъмно и после по светло и накрая се стартита и ми иска първоначален код. иначе ползвам пръстов отпвчатък. благодаря за помоща.
Бъг май с кернела. И на мен ми го прави сигурно си с нуга?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)