Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2017-09-01, 11:15:36)insaner написа:  Аз имам същия проблем, изтеглих я както си написал само че пак стои, аз отлагам актуализацията само че стои и на всичкото отгоре до тук ми е изхарчило 8% батерия...

Помагайте Wink

Просто ми е интересно ей така за спорта - Защо се опитвате да отлагате и не инсталирате големи актуализации на версията , които са определено към по-добро и по-сигурно устройство? 

Иначе може да опиташ с някой Package Disabler да блокираш процеса за актуализациите

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
Аксесоари

В очите на баш компютърния майстор ъпдейтите са лошо нещо. Още от времето на Windows XP насам съм се наслушал и начел на безброй съвети от хора, които твърдят че спирането и отлагането на ъпдейтите забързва компютъра - това са същите хора, които после реват, че са хванали вирус или още по-зле - не подозират, че имат такъв, и се чудят защо устройствата им работят странно и/или бавно.

Същото е и при Android.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2017-09-01, 11:45:13)Valentin4ou написа:  Просто ми е интересно ей така за спорта - Защо се опитвате да отлагате и не инсталирате големи актуализации на версията , които са определено към по-добро и по-сигурно устройство? 

Иначе може да опиташ с някой Package Disabler да блокираш процеса за актуализациите

Веднага ти обяснявам, най-вече и основно заради това че съм на 5730 часа (239) дена ъптайм и невиждам смисъл да го развалям...просто всеки път я махам актуализациятя но преди дни без да искам в бързината цъкнах да се сваля, после паузирах и... така си остана, че и от батерията ми дрейнва тая глупост...

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай

Очаквам с нетърпение коментар на Ivkos ... Smile
Цитирай

Ъпдейтите са доста ценни в Андроид ОС. Има полезни подобрения. Обаче... говоря за смяна на версия, или поне .х ъпдейт (от 7.0 на 7.1 примерно).

Иначе това дето някой се кахъри за някакви месечни секюрити ъпдейти, не го разбирам. Почти безполезни са. Като човек с няколко гугъл устройства, които ги получават всеки месец споделям. Знам, че някой ще извади сега едни линкове с дълги чейнджлогове, ала бала, на хартия много, но реалността е друга.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Нов ъпдейт за BGL

[Изображение: d576319fcbdc6163e192f198bfc99ee0.jpg]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
Photo 

   
Ниво на защита: 01.08.2017

Samsung Galaxy S7Edge  Black
Цитирай

Току що направих ОТА ъп на BGL, 18.25 MBA. Обикновената седмица.
Цитирай

Така. Предлагам от тук нататък да спрете да кометирате каквито и да е програми, лаунчери и др.
Темата е за актуализации, както се вижда. Благодаря ви за разбирането.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Два пъти получава актуализация и двата пъти ми пише че устройството е актуализирано,въпроса ми е при мен ли е проблема или някъде другаде.Благодаря предварително за отговорите.

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай

BTU, току що. Някой да знае какъв е change log-a? [Изображение: 9fab1f30d40dfeaae35db8003d166a93.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

На BGL получихме същия преди няколко дни и като за 18 МБ няма абсолютно нищо ново, освен поправки по сигурността.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Аз днеска го качих и няма разлика никаква да.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Changelist-а е същия, нормално е да няма видими промени, единствено Security Patch Level-а е сменен от 2017-07-01 на 2017-08-01.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Ей за това трябва да се слагат новите актуализации :
Септемврийските обновявания за Android оправят над 80 уязвимости
После хъката - мъката , вирусчета и тем подобни буби . Плачите по форумите . Ай наздраве .  Storstark

Storstark
Цитирай

Да слагаме, ама ако има Big Grin

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

(2017-09-10, 21:21:06)ianpav_4444 написа:  Ей за това трябва да се слагат новите актуализации :
Септемврийските обновявания за Android оправят над 80 уязвимости
После хъката - мъката , вирусчета и тем подобни буби . Плачите по форумите . Ай наздраве .  Storstark

Lol
Винаги съм се чудил, но явно ей за това пишат такива статии, за да има кой да им се връзва. Трябва да има и такива хора.

"Хъката - мъката... буби , вирусчета... "  Lol

Много вируси има в Андроид, ама само по статии.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

e34v8 това, че ти не си таргета или че си ги избегнал, не значи че ги няма. Това, че онея Don't cry и други ransom-ware вируси, върлуваха и бяха изписали пет тона материали с тях, ти беше ли го хванал? Един приятел върл Android потребител, е супер впечатлен от iOS с това, че качен материал за един приложение не е видим за друг, което значи, че всяко приложение работи с определени файлове и прочие, не знам дали може да има споделени, но идеята ми е, че хората мислят за сигурност, не само за маркетинг, дали е удобна системата е друга бира.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Здравейте!
Имам проблем с инсталирането на програмата SmartSwitch.
Имам на разположение един компютър и три лаптопа, и на нито един въпросната програма на Samsung не иска да се инсталира.
Ползвам x86 и x64 битов Windows 7 Professional.
Теглих инсталационният файл за въпросната програма от няколко места, но резултатът е винаги един и същ, като този от прикаченият файл.
Имали решение на този проблем?
Благодаря предварително за съдействието.


Прикачени файлове
.jpg 2017-09-14 20 04 30.jpg Размер: 37.5 KB  Сваляния: 53
Цитирай

(2017-09-14, 19:07:20)m65 написа:  Здравейте!
Имам проблем с инсталирането на програмата SmartSwitch.
Имам на разположение един компютър и три лаптопа, и на нито един въпросната програма на Samsung не иска да се инсталира.
Ползвам x86 и x64 битов Windows 7 Professional.
Теглих инсталационният файл за въпросната програма от няколко места, но резултатът е винаги един и същ, като този от прикаченият файл.
Имали решение на този проблем?
Благодаря предварително за съдействието.

И при мен е същото положение. Наложи се да го инсталирам на служебния компютър, което е с Windows 10. Явно приложението не се разбира коректно с Windows 7.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Според мен това не ще да е проблема, тъй като в официалната страница на Samsung няма ограничение относно версиите на Windows.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2017-09-14, 19:07:20)m65 написа:  Здравейте!
Имам проблем с инсталирането на програмата SmartSwitch.
Имам на разположение един компютър и три лаптопа, и на нито един въпросната програма на Samsung не иска да се инсталира.
Ползвам x86 и x64 битов Windows 7 Professional.
Теглих инсталационният файл за въпросната програма от няколко места, но резултатът е винаги един и същ, като този от прикаченият файл.
Имали решение на този проблем?
Благодаря предварително за съдействието.

Пробва ли да направиш това което пише в съобщението ?

Storstark
Цитирай

(2017-09-14, 19:07:20)m65 написа:  Здравейте!
Имам проблем с инсталирането на програмата SmartSwitch.
Имам на разположение един компютър и три лаптопа, и на нито един въпросната програма на Samsung не иска да се инсталира.
Ползвам x86 и x64 битов Windows 7 Professional.
Теглих инсталационният файл за въпросната програма от няколко места, но резултатът е винаги един и същ, като този от прикаченият файл.
Имали решение на този проблем?
Благодаря предварително за съдействието.

А провери ли регистъра на събитията, както съобщението подсказва?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

В интерес на истината не открих нищо по въпроса свързано с изкачващото съобщение, поради което инициализирах питанка тук в тази тема. Това което се явява като проблем със SmartSwitch е от излизането на новата версия на въпросната програма на Samsung. Със старата версия нямаше проблеми, докато не започна да излиза съобщение, че версията вече не подържа тези устройства, работещи под Андроид (еди кой си) и трябва да се премине към по новата версия. По принцип не ми трябва кой знае колко тази програма, но ми харесваше, че може да си трансферирам с нея файлове двупосочно, от телефона към лаптопите, и обратно.
Цитирай

Не че нещо, но според мен, SmartSwitch не се сработва коректно с Windows 7. Ще се повторя че многократно се опитвах в къщи на две машини (настолен и лаптоп) с ОФИЦИАЛЕН Windows 7 Professional и греда, също съобщение като при Вас. И още при първия опит в службата на тамошен компютър с Windows 10 и готово...

p.s. пък нека пак си пишат с кои ОС е съвместима SmartSwitch и с кои не, за себе си съм си направил извода.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 20 гост(и)