Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Елката ли нещо не може да смята?!

[Изображение: attachment.php?aid=18898]


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

е как... всичко е точно
Цитирай

не е 175, а 100! Big Grin
Цитирай

Висчко е наред с калкулатора, а колегата @airbus трябва да си опресни знанията по математика.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-12-06, 18:41:44)ganchev написа:  Висчко е наред с калкулатора, а колегата @airbus трябва да си опресни знанията по математика.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Пълни глупости! По-добре обнови софтуеро Big Grin

[Изображение: attachment.php?aid=18899]


Прикачени файлове
.png Project3.png Размер: 8.08 KB  Сваляния: 470
Цитирай

Колеги и на моя телефон huawei p9 излиза 175

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай

От тук нататък всяко мнение, което не е по темата ще бъде изтрито, а неговия автор наказан!


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Ами първо е умножение, деление, събиране, изваждане. Значи си е 175 отговора.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Off topic: Относно сметката с калкулатора- 175 е, за това не може да има какъвто и да е спор. 100 би се получило при положение, че са сложени скоби (100+50+50)/2, В посоченият пример е 100+50+(50/2), (макар че няма нужда от скобите, за да се получи този отговор), просто онагледявам за пропусналите 4 или 5-ти клас Smile 

По въпроса за обновленията- изключително рядко получавам ъдейти на системните приложения, напоследък ги тегля ръчно от appmirror. И при ва сли е така? Буквално изоставаме с няколко подверсии(**.подверсия.***). Нормално ли е това?
Цитирай

(2017-12-06, 18:38:56)airbus написа:  не е 175, а 100! Big Grin

Grater Lol Grater

Наред е калкулаторът, не го мисли.

Очаква се Януари да пуснат 8.0 за С8-те и Ноут 8, след това сме ние. След това С6 версиите. Пак доста се бавят Самсунг. Определено няма подобрение от предни години.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Здравейте колеги. Гледах, търсих къде да си пусна питането и накрая реших в тази тема. SGS7 edge има ли в функция Double Tap, при която с двойно почукване да се включва и изключва екрана? Рових навсякъде но не срещнах такава, но все пак да се консултирам.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Не, няма.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Някой знае ли какво се случва със Samsung Cloud и какво следва след 11 януари 2018 г. когато спре поддръжката?
Цитирай

Хора, четете ги и препрочитайте тези имейли! В темата за Samsung Cloud във форума на S8 е същото - и там се задават едни и същи безсмислени въпроси, на които е отговорено съвсем ясно в имейла. Не спира поддръжката на Samsung Cloud, а на съхранението на настройките на приложенията в Samsung Cloud. Просто е, като го спрат, няма да можеш да съхраняваш настройките на приложенията и вече съхранените ще бъдат изтрити. Останалите данни като снимки и документи не ги касае тази промяна.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Чета сте на тема Samsung Cloud. Къде синхронизирате обем над 15гб?
Цитирай

Някой знае ли защо не мога да инсталирам Samsung Pay? Пише " Това приложение не е съвместимо с никое от устройствата ви."
Цитирай

Защото не е налично за България. Никое приложение за разплащане през мобилен телефон не работи тук, Samsung Pay, Android Pay, Apple Pay и т.н. Единствено Fibank имат собствено приложение, което има такава функция.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Сигурен ли си , че го няма за България ? Поне от 2 - 3 месеца го има . Сигурно му е рутнат телефона затова не ще . Друг въпрос е , че банките не го поддържат още в България 99% . Пробвай на самсунг стора .


Прикачени файлове Миниатюри
   

Storstark
Цитирай

Нямам рут. Фбанк е за тяхните карти. Самсуг пей не е ли за Самсунг телефони и конфигуриране за плащане?
Цитирай

(2017-12-08, 19:14:30)plmng написа:  Здравейте колеги. Гледах, търсих къде да си пусна питането и накрая реших в тази тема. SGS7 edge има ли в функция Double Tap, при която с двойно почукване да се включва и изключва екрана? Рових навсякъде но не срещнах такава, но все пак да се консултирам.
Доста начин за отключване и все пак няма този метод. В програмата Custom AOD обаче в про версията имаш опция за нещо подобно. Появява се една икона под AOD на която цъкаш и изпълнява подобна функция.
(2017-12-10, 09:45:00)faiden написа:  Някой знае ли какво се случва със Samsung Cloud и какво следва след 11 януари 2018 г. когато спре поддръжката?
Аз до колкото разбрах, ще го спират.. Но на мен не ми е болка за умиране, като има и други варианти Smile В днешно време облаци да искаш Big Grin Но е жалко, че компания като Samsung не могат да си позволят да поддържат един облак от 15гб...
(2017-12-12, 21:14:57)airbus написа:  Някой знае ли защо не мога да инсталирам Samsung Pay? Пише " Това приложение не е съвместимо с никое от устройствата ви."
Защото програма като Samsung Pay която работи в останалите държави от третия свят, при нас не е достъпна и надали ще е (Мое си мнение) .

ПС:
Главната причина поради която дойдох тук Big Grin
Вие на кой security patch сте? Понеже Samsung по бързо си обновява по старите устройства и ми беше интересно.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
[Изображение: e5ba4d7cadd510e5bb34412b72fbb289.jpg]
Цитирай

Сега погледнах в галакси аппс и пише УК . Значи зависи от рома . Моя е ирландски и затова го имам . А за облака , няма да го спират за снимки и видео а само за приложенията .

Storstark
Цитирай

Здравейте отново! От около седмица съм със SGS7 edge и в процеса на експлоатацията му възникнаха няколко въпроса.... Смартфона съм го закупил от Техномаркет. Оказа се, че с Вивакомска версия на софтуера (която се ъпдейтна до последната такава). Не зная дали в другите (BGL, GLB, MTL) e така, но тази (VVT) се оказа с преинсталирани Skype и WhatsApp (инсталирани като системни). Не хареснам, такива незнайно защо и от кого "набутани" приложения, които отгоре на това не можеш да деинсталираш.
Флашнах през Один последния BGL (четирифайлов - чиста инсталация). Той пък се оказа бъгав... колегата @jordanoff вече е писал за това:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1435979
... че пак се върнах към VVT версията. Дори не погледнах дали в BGL версията тези приложения липсват.
Така, че към ползващите този телефон имам следната молба:
Кажете някоя версия (може и да не е предназначена за BG или български мобилен оператор), която работи добре и в която липсват такива преинсталирани приложения. Bloatware на Samsung ми е достатъчен, че да се главоболя с такива допълнително инсталирани и то като системни приложения.
И още един въпрос - има ли откъде да бъде направена настройка за това с какъв цвят да мига светодиодния индикатор при пропуснати известия и позвънявания? Аз не успях да намеря подобна настройка.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

BGL също ги има вградени Skype и WhatsApp. Само че не са пълните приложения, а неколкокилобайтови "кухи" версии, които като се отворят само те пренасочват към стора да си ги изтеглиш. Голяма занимавка си си създал за две приложения, които с нищо не пречат и могат да бъдат disable-нати. Даже мога да се обзаложа, че си омазал CSC-то след тези рефлашвания.

Цветът на ЛЕД-а не може да се сменя от настройките. Има разни приложения в стора, но не съм ползвал такива и нека колегите подскажат дали могат това, което търсиш.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

По въпроса за облака след 15 януари съм крайно разочарован. Когато си купувах телефона, преди година може би, бях много доволен от избора си тогава. Апарат от топ производител, с множество отличителни функции от останалите в браншна, добре изглеждащ хардуерно и най-вече софтуерно. А какво се промени през тази една година и най-вече защо не бих си купил телефон от Samsung вече? В хронологичен ред ще започна с ъпдейта до Nougat ( който закъсня доста и макар и "големи" -  Samsung не можаха да се конкурират с производители като Huawei, Sony и etc.), уви това продължава и в наши дни.  В следствие от ъпдейт,  Android system на първа позиция в изтощаването на батерията. След това идва време и на облака от последните дни. Samsung винаги са се изтъквали, че са много повече от ябълките, било то от софтуер, хардуер или удовлетворението на потребителя. Но явно компания от тяхната величина не може да си позволи едни 100 мб допълнителни за backup в облака за настройки, съобщения, хронология на обажданията и т.н. Ползвам също и ябълка, която е на доста години, но все още получавам възможност за backup  на настройки, календар... Средностатистическият потребител след като е свикнал с дадена услуга и не се изисква от него да полага допълни усилия за поддръжката, надали ще се занимава с допълнителни облаци, просто ще се чуди, защо след преинсталация на Android му ги няма настройките, тук идва разочарованието към производителя. Можеха да намалят паметта за снимки в облака и без това за всеки това е първото нещо, което му изниква в съзнанието ако нещо се случи с телефона му и затова всеки си е подсигурил по някакъв начин да запази снимките на друг носител/облак.
Цитирай

(2017-12-13, 00:43:09)plmng написа:  И още един въпрос - има ли откъде да бъде направена настройка за това с какъв цвят да мига светодиодния индикатор при пропуснати известия и позвънявания? Аз не успях да намеря подобна настройка.

При теб в колко цвята излизат? При мен само трите - RGB.  На другата тутурутка има бяло, жълто и тн. При това без да съм инсталирал приложение, чрез което да задам цветове.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)