Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

С единственото BTUSmile
Цитирай
Аксесоари

И аз обнових току що
При мен беше 407мб
Със xxu съм към виваком
Цитирай

За Samsung galaxy S7 Edge dual SIM още няма но на Samsung Galaxy S7 Edge обнових какви са първите ви впечатления . Трябва ли да правя хард резет

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

Нали написах в преден пост (за BTU) - всичко е наред, аз хард ресет никога не правя без причина, дори кеша ме домързя да изтрия. Всичко е наред, няма повишена консумация на батерията (не и забележимо по-висока), няма лаг. Само на повечето вградени приложения леко се ъпдейтна дизайна, явно в това XXU е нова версия на TouchWiz (aka Samsung Experience).
След това (на др. ден) ми се ъпнаха и Samsung Health, и Samsung Connect (който стана SmartThings и се засили да ми автоматизира къщата).
В PhoneInfo **Samsung** апликацията (не е на Самсунг, де) се появи днес в таб Personal инфо за батерията - цикли и капацитет, просто чете ония две файлчета.

P.S. Ако трябва след всеки месечен ъпдейт хард ресет, си е бая играчка. Бих направил някъв ресет след Орео ъпдейта, ама и тогава май няма да направя. Само кешовете ще изтрия.
Цитирай

Пристигна актуализция и на М-Тел за S7, 442МБ е. Сега ще видим какво ще се промени и дали изобщо нещо видимо ще се променя...

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай

(2018-03-15, 15:29:28)vlado2910 написа:  Пристигна актуализция и на М-Тел за S7, 442МБ е. Сега ще видим какво ще се промени и дали изобщо нещо видимо ще се променя...

Виж дали има изскачащо меню от долната страна.
Цитирай

    При мен е 626 мб.

Huawei P30 Pro Breathing Crystal 128GB & Huawei Watch GT2
Цитирай

(2018-03-15, 19:41:08)airbus написа:  Виж дали има изскачащо меню от долната страна.
Какво имаш предвид?
Цитирай

Няма изкачащо меню. Ще има такова с Орео.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай

Мтелски ъпдейт в размер на 626 МБ за еджа го инсталирах току що. На пръв поглед апарата се забърза видимо, козметични промени по дизайна на иконите и дотам. Smile

Siemens M55 > Sony Ericsson stage: K750i > K800i > C905 > Xperia X10i > Era of Samsung Galaxy: S3 > S3 Neo > S7 Edge > S9+ > Note 20 Ultra Mystic Black > S22 Ultra Phantom Black > S24 Ultra Titanium Gray with android 14 and ONE UI 6.1
Цитирай

Апаратът се забързва, защото не го рестартирате със седмици/месеци, а като дойде ъпдейт хоп! рестарт и всичко лети докато не минат 3 седмици. Чудесен пример беше Галерията, за която бях писал неведнъж, че започваше да лагва невероятно след 2-3 седмици ъптайм (анимациите се движеха с много по-малко от 60 fps). И този проблем го имаше от самото излизане на телефона в продължение на близо 2 години, докато преди няколко седмици не дойде ъпдейт за Галерията, който я оправи и вече анимациите в нея са плавни независимо колко време е работил телефона.

Иначе извън това обаче при дълъг ъптайм все още се забелязва едно леко "замисляне" в доста части от операционната система, напр. при преминаване от различни части на приложенията, превключване между приложения и други. Не казвам, че е много бавно (даже си е напълно поносимо), но ако имате око за детайлите и скоростта, се усеща. Например преходите в Instagram между главния интерфейс и историите започват да лагват по същия начин като Галерията след 2-3 седмици.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-03-15, 23:37:59)ivkos написа:  Апаратът се забързва, защото не го рестартирате със седмици/месеци, а като дойде ъпдейт хоп! рестарт и всичко лети докато не минат 3 седмици. Чудесен пример беше Галерията, за която бях писал неведнъж, че започваше да лагва невероятно след 2-3 седмици ъптайм (анимациите се движеха с много по-малко от 60 fps). И този проблем го имаше от самото излизане на телефона в продължение на близо 2 години, докато преди няколко седмици не дойде ъпдейт за Галерията, който я оправи и вече анимациите в нея са плавни независимо колко време е работил телефона.

Иначе извън това обаче при дълъг ъптайм все още се забелязва едно леко "замисляне" в доста части от операционната система, напр. при преминаване от различни части на приложенията, превключване между приложения и други. Не казвам, че е много бавно (даже си е напълно поносимо), но ако имате око за детайлите и скоростта, се усеща. Например преходите в Instagram между главния интерфейс и историите започват да лагват по същия начин като Галерията след 2-3 седмици.

Драги Ивкос, добре знам как да се грижа за апарата си и всяка Неделя вечер му правя профилактичен рестарт....да не ти казвам външния му вид какъв е - ако ти го снимам няма да различиш дали е купен днес или преди година и 8 месеца...но все пак благодаря за ценния съвет за рестартиране...на мен не ми е нужен, просто защото това ми е трето галакси устройство (+ една експерия преди това) и пределно добре знам как да се грижа за техниката си, не само мобилните телефони. Smile

Siemens M55 > Sony Ericsson stage: K750i > K800i > C905 > Xperia X10i > Era of Samsung Galaxy: S3 > S3 Neo > S7 Edge > S9+ > Note 20 Ultra Mystic Black > S22 Ultra Phantom Black > S24 Ultra Titanium Gray with android 14 and ONE UI 6.1
Цитирай

Искрено се радвам, че съм ти бил полезен. Smile

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Ако някой желае да понамали, или избегне, анимациите в Андроид, а от там и да се промени бързодействието на интерфейса, може да опита, след активиране на опцията за разработчици, да зададе ( или изключи) по ниски стойности, както съм показал на снимките на екрана. Ако някой после открие, че нещо не му харесва, спокойно може да изключи опцията за разработчици, или да промени това което е коригирал. По принцип не би трябвало да има проблеми, или аз не съм забелязвал такива, за времето за което съм ползвал тези настройки. А като цяло това го правя на всичките си андройд устройства от около 7 години насам. Не съм сигурен дали при игрите няма да окаже някакъв негативен ефект, тъй като аз игри не играя на телефоните си.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

(2018-03-16, 14:25:24)m65 написа:  Ако някой желае да понамали, или избегне, анимациите в Андроид, а от там и да се промени бързодействието на интерфейса, може да опита, след активиране на опцията за разработчици, да зададе ( или изключи) по ниски стойности, както съм показал на снимките на екрана. Ако някой после открие, че нещо не му харесва, спокойно може да изключи опцията за разработчици, или да промени това което е коригирал. По принцип не би трябвало да има проблеми, или аз не съм забелязвал такива, за времето за което съм ползвал тези настройки. А като цяло това го правя на всичките си андройд устройства от около 7 години насам. Не съм сигурен дали при игрите няма да окаже някакъв негативен ефект, тъй като аз игри не играя на телефоните си.

Благодаря има огромна разлика
Цитирай

Струва ви се че става по бърз,просто защото липсват ефектите
От към батерия обаче може да даде по добър резултат
Цитирай

(2018-03-16, 14:25:24)m65 написа:  Ако някой желае да понамали, или избегне, анимациите в Андроид, а от там и да се промени бързодействието на интерфейса, може да опита, след активиране на опцията за разработчици, да зададе ( или изключи) по ниски стойности, както съм показал на снимките на екрана. Ако някой после открие, че нещо не му харесва, спокойно може да изключи опцията за разработчици, или да промени това което е коригирал. По принцип не би трябвало да има проблеми, или аз не съм забелязвал такива, за времето за което съм ползвал тези настройки. А като цяло това го правя на всичките си андройд устройства от около 7 години насам. Не съм сигурен дали при игрите няма да окаже някакъв негативен ефект, тъй като аз игри не играя на телефоните си.

Аз току що го пробвах и определено има ОГРОМНА видима разлика при отваряне и преминаване през менютата
Сменя се някак си дървено, БЕЗ плавност  Android

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Аз за това си ги оставям на 0.5х Smile



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай

За S7 Edge BGL също дойде актуализация около 400мб. Нищо интересно освен новия шрифт на уиджета за времето. Може и друго да има но поне аз не съм забелязал.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Колеги, от SamMobile не може да се тегли и от другите 2-3 site-а не дава да се тегли файлове над 2GB. Може ли някой да качи този файл или да даде link от където може да се изтегли. Става въпрос за BGL-ския за G930F.

https://www.sammobile.com/firmwares/gala...B6/211453/

П.с. Бях забравил за Samfirm Tool. Изтеглих го. Ако е нужно, моля, да изтриете мнението ми.
Цитирай

Писано е хиляди пъти, използвай Samfirm Tool, теглиш абсолютно всеки фърмуер за всеки модел на максимална скорост.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Здравейте, и Аз тази сутрин направих актуалицазия телефона ми е купен от Технополис преди 2 години, актиализацията която дойде при мен е около 400мб. тя се инсталира но стана проблем след инсталацията след като се инсталира когато започна да се стартирва телефона стигна до последната стъпка където се върти онзи катинар и 7 часа така продължи да се върти какво ли не пробвах, трих кеша рестартирвах го изключвах го и проблема си остава кажете ми какво да правя да му сложа друг модем или какво да правя понеже нямам възможност и на сервиз да отида смисъл такав не искам тук да ходя понеже не живея в България, моля ако някой има някакви идеи какво да правя да сподели много ще съм ви благодарен, а ако се налага да сменям модем или там каквото и да е моля да ми го качите някаде и да ми кажете какво версия на Один да си смъкна и какви стъпки да предприема понеже не съм много в час с тия неща. Благодаря Ви предварително.
Цитирай

Bulgaria (BGL)


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Инсталирах го върху последния на Теленор през Odin, използвайки Home_CSC и ми омаза менюто на настройките. Появиха се какви ли не допълнителни менюта ...
Цитирай

Аз забелязах, че това омазване го има само при BGL . ..Сменяш за друг регион/държава и няма да го видиш това.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)