Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Ресет-а след като инсталирам Ореото ли се прави или преди? На Мтел съм с Едж,все още нямам нищо Big Grin

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx 
Цитирай
Аксесоари

от 15 минути седи на логото на Самсунг и не става нищо ? да го чакам ли още или какво да правя ? възможно ли е ако телефона ми е пълен до дупка и за тва да става толкова бавно ?
Цитирай

След ъпдейта се ресетва

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

http://nixanbal.com/apdeytat-do-oreo-za-...koi-strani
Цитирай

(2018-05-01, 11:58:29)rudizlz написа:  Тези бели гадории около иконите как се разкарват? [Изображение: cb5e5333c95028ee70e3cab684970b2a.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Това бялото около иконките е нов стандарт в Орео. На С8 също е така и опцията да си избираш дали да е така или само иконка вече липсва. Понякога менюто за избор обаче ако си направил ОТА без ресет остава, но е неактивна или пък ако направиш настройката не се променя нищо. Най вече гугълските приложения ще са така за напред. И мен ми е грозно, но явно няма вариант да се махне

(2018-05-01, 10:57:32)rudizlz написа:  Нямам нова версия, има си акаунт. Нямаш проблем с Gear под Орео ли?

Чисти кеша и настройките тогава на всички приложения свързани с часовника. Отделно може да изчистиш кеша и през рекавъри. Ако не се оправи и никой не даде вариант ще трябва да опиташ с фабрични настройки.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Мерси, след инсталацията на Орео направих ресет, ресетнах и часовника. Трих кешове, ресетвах... Оказа се, че проблемът не е само при мен- някаква бъглива версия на Gear. Изтеглих последната версия на Gear plugin (има различна за gear fit 2) и я инсталирах, малко се придвижиха напред нещата, но пак не искаше да сдвои устройствата. Намерих в някакъв форум момък със същият проблем, бил сложих по- стара версия на плъгина и нещата се оправили. И при мен се оправиха Wink
А относно иконите- и след ресета си го има менюто за рамките.
Цитирай

(2018-05-01, 12:09:18)mi7ko7 написа:  Здравейте, има ли някой по-запознат как мога да мина от ХЕО(полски ром) на BTU. Изтеглих от Samfirm най-новия BTU, но като се инсталира през Odin си остава с полския. Пробвах и с CSC и с Home CSC.

(2018-05-01, 12:11:44)Kristiyan421 написа:  Рамките на гугълските приложения не изчезват и при мен

Миналата година когато сменях рома със один cscто също се смени. Или съм направил нещо допълнително което не помня или при теб нещо става. Някой друг също да се изкаже

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Какво ли не пробвах от re-partition до някакви кодове, но нищо не става. Буутне ли за пръв път виждам полски език и следователно си е полски ромът.
Цитирай

Проблем при мен, но като цяло сам съм си виновен... Телефона ми беше пълен до дупка.. пуснах го да се ъпдейтва до Ореото с 22% батерия Big Grin мислех че ще стигне, но уви .. И така увисна във Bootloop... Мъчих кво ли не и не можа да се пусне и се наложи да направя хард ресет без да имам бекъп.. та добре че повечето от нещата ми са на картата с памет и имах частичен бекъп във облака за приложенията ми, но има ли някой идеи как може да върна файловете които се изтриха от паметта на устройството ако е възможно ? Давайте идеи готов съм на всичко Big Grin
Цитирай

Няма начин. Затова за всеки случай съм си настроил самсунг клауд да ми архивира албумите със снимки които ми трябват както и настройки, данни от приложения и дори както ми е настроено така, мога както съм навън да си ресетна телефона без опасност да изгубя нещо. И без това с тази актуализация мисля да почна на чисто.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

Има гъзарийки, edge lighting-а ме радва при получаване на нотификации Smile
Цитирай

То не е ли от 7.0

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

Мисля, че сега има доста по-голяма функционалност. Има опции при светнат и изгасен екран да осветява краищата на екрана с цвят, според приложението, от което идва нотификацията, също и самата нотификация се показва по различен начин, когато е пуснато.. Има доста настройки за персонализация, мисля, че при 7.0 нямаше такива неща
Цитирай

При С8 не работи с всички приложения за съжаление. Би ли проверил при теб как е?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

pockobg при изгасен екран работи само с тези, които имат опция да светват екрана, когато се получи нотификация.. Освен системното за смс-и - whatsapp и viber (при мен) .. Иначе на светнат екран работи с всичко, което имам - instagram, facebook, abv и тн.
Цитирай

как точно се включва тази нотификация и как да я изпробвам дали работи ? трябва с някой да си пиша ли как точно да я тествам ?
Цитирай

Разцъкай си го, а иначе за тест, най - добре някой да ти пише, то май друг начин няма Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И на тази иконка за по лесно и бързо предполагам имаш идея, че като се натисне и задържи влиза в настройките й....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

А някой знае ли кога ще е ъпдейта за MTL?
Май за BTU излизаше 1-2 седмици преди за MTL.
Цитирай

Тъй като вече нямам гаранция (а.к.а. няма за какво да ми пука) искам да флашна BTU наместо BGL, тъй като видимо ъпдейтите идват първо за BTU (нещо, което наблюдавам от известно време). Освен че към момента трябва да изтегля фърмуера от SamFirm, искам да попитам: има ли нещо, което трябва да съблюдавам по време на процеса, за да не се засере нещо, както и има ли някакви проблеми, които произтичат от това, че ще инсталирам BTU върху BGL?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

хора ъпдеитвах и аз до андроид 8 но не виждам функцията нощия часовник
Цитирай

Не би трябвало, навремето свърших тази работа, но върху mtl. Просто следвай стъпките и няма проблем.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ресетнах си телефона и дойде първия проблем. Както по рано беше съобщено сега и при мен се случи. Не мога да се свържа с Gear казва ми да проверя дали телефона ми е съвместим и дали приложението има актуализация и след това да опитам отново. Актуализация няма както и няма как да не е съвместим. Някой може ли да каже как да го оправя?[Изображение: 67a50f4b5894a6d1b9431a386d64676f.jpg]

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

Изтегли от тук https://www.apkmirror.com/apk/samsung-el...n-release/
Версията от 5 април миналата година. След като телефонът и часовника се сдвоят, изтегли последната, от 24-ти април тази година и ъпдейтни.

П.П. Последното е много важно, тъй като с версията от 5-ти април 2017 те ще се вържат, но няма да се синхронизират. С тази от 24.04.2018 това ще се оправи.
Цитирай

Изтеглих плугина от 5 април 2017 и съм на стъпката с влизането в самсунг акаунта и изписва изчакайте... и до там. Стои доста време така
П.П. Като мина малко време изчезна и трябва пак да се натисне Влизане и пак така

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

Пробвай да изчистиш кеша на плъгина и samsung gear- и двете. Рестартирай часовника, като задържиш двата бутона. И пробвай отново.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)