Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2018-05-01, 18:18:57)kocev321 написа:  хора ъпдеитвах и аз до андроид 8 но не виждам функцията нощия часовник

Когато влезеш в настройки на заключен екран и защита, под always on display имаш clock and FaceWidgets. Там първата ти опция е Clock style, можеш да сменяш стила на часовника на always on и на lock screen.. Когато си на always on (опцията е достъпна само като е активиран) предполседният "стил" е това, което търсиш. Поне така мисля.. Smile
Цитирай
Аксесоари

Успях. След като не ставаше влизането в акаунта все пак те си бяха сдвоени, ъпдейтнах плугина до последната версия след това в новата версия продължих сдвояването и стана. Благодаря много

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

Може ли линк към Samfirm приложението. Че май и аз ще минавам на BTU. Няма смисъл да стоя на BGL. И кой CSC се зарежда ше в один?

Sent from my LG-D802
Цитирай

Колеги, да ви питам, тези, които ъпдейтнахте.. В recovery забелязвате ли появата на тия fail-ове... Реално при мен не променят нищо.. и Recovery си работи нормално, операциите се извършват успешно и телефона си е ок, но защо ги изписва.. Само при мен ли е така? 
Ако на някой му се занимава, може да направи най-безболезненото - един wipe cache и да види дали ще се изпише този ред. При мен излиза и след wipe data и след reboot..   Storstark

degman ето тук качих един samfirm https://www.dropbox.com/s/cjvbdoaq6r533k...5.zip?dl=0
Home CSC май запазваше старото CSC и не е препоръчителен, за чиста работа по-добре другият. Той изтриваше всичко от телефона също така, до колкото помня.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И аз имам един фейл. Нещо свързано с липса на misc директория. И със ресет и с махане на кеша стои

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

(2018-05-01, 19:03:29)Sv3TL10 написа:  Когато влезеш в настройки на заключен екран и защита, под always on display имаш clock and FaceWidgets. Там първата ти опция е Clock style, можеш да сменяш стила на часовника на always on и на lock screen.. Когато си на always on (опцията е достъпна само като е активиран) предполседният "стил" е това, което търсиш. Поне така мисля.. Smile
Да но там няма час за активация за часа например от 21 до 07.00


Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Господа, да не би случайно да са върнали ъпдейта на BTU поради проблем? Тъкмо да се наканя да го тегля със SamFirm и ми казва, че ERD5 не е открит.

[Изображение: znJe1r5.png]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-05-01, 20:44:53)kocev321 написа:  Да но там няма час за активация за часа например от 21 до 07.00


Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Явно вече е част от always on... А той има опция от колко до колко да работи .. Може би това е варианта
Цитирай

(2018-05-01, 21:17:16)ivkos написа:  Господа, да не би случайно да са върнали ъпдейта на BTU поради проблем? Тъкмо да се наканя да го тегля със SamFirm и ми казва, че ERD5 не е открит.
....

И при мен е така. Андроид 8 го няма Smile
Цитирай

Забелязах нещо странно. Когато WiFI и мобилни данни са включени и двете ми излизат че работят и че се обменят данни а не е включена опцията за едновременно ползване

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

(2018-05-01, 21:53:45)degman написа:  И при мен е така. Андроид 8 го няма Smile

Може просто да го няма като фърмуер и да е пуснат само по OTA. Аз мисля да флашна последната Nougat за BTU (DRC3) и да го пробвам дали ще ми пусне Oreo по OTA.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Кажи после дали се е ъпдейтнал че определено не ми се занимава с настройките два пъти. Че мен като цяло ме мързеше ама викам да го флашна на чисто. Smile

Sent from my LG-D802
Цитирай

S7 Edge G935F

G935FXXS2DRC3 >> https://cloud.mail.ru/public/7JEi/vJhW6tQkV

Или >> https://updato.com/firmware-archive-sele...163EE8F90B

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ето, накратко, как инсталирах Oreo:

0. Запазих си важните данни.
1. Изтеглих DRC3 от регион BTU посредством SamFirm. Пробвах с updato.com първоначално, но SamFirm беше по-бърз.
2. Направих фактори ресет от настройките на телефона (за да не ми се включи защитата с акаунта).
3. Флашнах фърмуера (избрах CSC вместо HOME_CSC, за да се изчисти всичко) с този Один: https://odindownload.com/download/Odin3_v3.12.3.zip
4. Скипнах всички първоначални настройки, тъй като след малко пак ще правя фактори ресет.
5. Проверих за ъпдейти и ми се изтегли Oreo по OTA.
6. Инсталирах го и изчаках телефона да зареди напълно (общо ~20 минути).
7. Направих фактори ресет от настройките.
8. Минах през всички първоначални настройки.
9. Вече имам чисто Орео.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

официално днес. .


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

До момента някакви забелязани бъгове намирате ли?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

@vesoisthebest абсолютно не, само по-нагоре съм описал нещо с recovery, което и един колега е потвърдил, че и при него е така, но то не влияе по никакъв начин.

Аз забелязвам, освен невероятните стикери, добавени в приложението за камерата, без които не знам как живях, предната камера май е доста подобрена, не издължава лицето, както го правеше преди и сякаш снима по-детайлно, не знам другите на какво мнение са? Smile
Цитирай

(2018-05-02, 08:51:57)Sv3TL10 написа:  @vesoisthebest абсолютно не, само по-нагоре съм описал нещо с recovery, което и един колега е потвърдил, че и при него е така, но то не влияе по никакъв начин.

Аз забелязвам, освен невероятните стикери, добавени в приложението за камерата, без които не знам как живях,  предната камера май е доста подобрена, не издължава лицето, както го правеше преди и сякаш снима по-детайлно, не знам другите на какво мнение са? Smile

В задната камера има ли нещо променено? Виждаш ли промяна към по-добро в качеството?


#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Цитирай

Благодаря за инфото.С теленорски съм,но за жалост те са изключително бавни...едва ли ще ги дочакам да го пуснат.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

@airbus сякаш да, самото приложение на камерата е ъпдейтнато, би следвало да е подобрено и качеството, но може и да си въобразявам.. Не съм си играл много, но на пръв поглед сякаш има подобрение.
Цитирай

Това за издължаването, гледам една опция за корекция на перспективата, преди имаше ли я? И е включена, нямам спомени да съм я включвал. Иначе, да - 100% и приложението за камерата е ъпдейтнато и фърмуера ѝ сигурно.

Обаче, ме е леко яд, че на S8 Ореото е с Линукс кърнел 4.х, а нашия си седи 3.х... Ама, нейсе.

Явни бъгове или проблеми дотук - никакви. Нито един краш на апликация (не че преди е имало, а не - 1х гръмна Месинджъра за 5 месеца). Не точи повечко ток, ама още е рано за изводи, все пак направих 4 часа SOT след ъпдейта (падна до 50% от 100%) за 18 часа (сега го зареждам, че ще излизам после). Нощната крива за батерията си е плоска, както преди.
Цитирай

Успях да инсталирам Орео, но така и не можах да сменя Продуктовия код на BTU, каквото и да флашна си оставам с XEO.
Цитирай

При мен за една нощ От 100% сутринта беше на 96%

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

здравейте сега проверих и нямам дали ще дойде днес

до колкото знам е взиман от русия понеже втора употреба го взех
Цитирай

Да не забравите да споделите отзиви, че да знам дали да го качвам на брат ми SM935F Smile

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 16 гост(и)