Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Значи няма как да кажем дали е нормално.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
Аксесоари

Параноята какво ли не прави Wink
Още повече,когато станеш роб на телефона
Пък още повече,когато приемаш всичко четено в интернет за чиста монета....
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • whitehart
Цитирай

(2018-07-17, 08:44:07)emo_841 написа:  По принцип не зареждам никога до 100%

По принцип няма смисъл от подобни самоограничения. Процентите са просто информация колко имаш на разположение от това , което ти е предоставил производителя като капацитет. Нищо повече. Това обаче не е задължително да е непременно какво може да съхрани самата батерия.

1. На С7 батерията е маркирана като 4.4V. Самсунг обаче спират зареждането още към 4.35V. А според моя телефон, дори и под 4.3V. Така, че дори не се доближавате до максимално допустимото напрежение преди да почне бърз процес по деградация или да почне да се надува. 
2. Дори да стои на зарядното постоянно, има хистерезис, и дори да падне малко напрежението - дозареждането става с минимален ток -> отново няма опасност за батерията. При мен съм го забелязал тоя ефект - понякога като го сваля от зарядното, веднага пада под 100%, а понякога го ползвам извесно време на 100%. Явно зависи в кой момент на хистерезната крива съм го уловил.
3. За една литиево-йонна батерия има опасност ако напрежението й падне под 2.8 -2.9V. Фактически обаче телефона се гаси далеч над това напрежение. Стигне ли 3.6V вече може да се каже че батрията е почти празна.

От 1, 2, 3 следва, че няма проблем да си ползвате батерията както намерите за добре. 
Единствено не е добре ако батерията падне и не я заредите скоро след това, тъй като напражението й ще продължи да пада от саморазряда.
[-] 6 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • bialk, firebrigade6, Kristiyan421, lost in, rudizlz, whitehart
Цитирай

Я направо даунгрейдвайте до 4.4.2, че баси проблемите с тва орео, хахах... Аз пък съм доволен от ореото. Много се вманиачавате по дреболии.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • ivkos, sapiora
Цитирай

Бе като останеш без батерия преди обяд си е дреболия викаш.....

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2018-07-17, 13:12:29)whitehart написа:  Я направо даунгрейдвайте до 4.4.2, че баси проблемите с тва орео, хахах... Аз пък съм доволен от ореото. Много се вманиачавате по дреболии.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Съжалявам ,но не съм съгласен с твоята теза,както и много други няма да се съгласят с теб!!
Цитирай

И батерия ми остава, и бъгове нямам, и телефонът си лети. Ореото си е супер. Smile

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Коментирано е достатъчно това вече - ти си мислиш че нямаш бъгове. Просто не им обръщаш внимание Wink

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Вижте сега този скрийншот и ще пусна един довечера.телефона беше зареден до 70% между другото!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И какво нередно виждаш,аз лично не виждам нещо нередно?!
Цитирай

(2018-07-18, 09:59:43)emo_841 написа:  Вижте сега този скрийншот и ще пусна един довечера.телефона беше зареден до 70% между другото!

Вай вай, тоя телефон изобщо не ми се струва да е наред  Huh  Я вземи го разглоби да видиш какво му е  Bu



Шега, сега да не вземеш наистина да го отвориш!
Абе я си кажи каква ти е болката, че май на никой тук не му е ясно  Rolleyes
Цитирай

(2018-07-18, 09:59:43)emo_841 написа:  Вижте сега този скрийншот и ще пусна един довечера.телефона беше зареден до 70% между другото!

Утре направи същото , но пусни данните.
Цитирай

Не знам какво не му е наред, но не може графиката да започва от 64% и при тази консумация да му остават 41ч. Явно се е сбъгясал.
Цитирай

Графиката почва от 70 ,просто до там е бил зареден при изключен телефон
А това 40 часа, явно само за разговори го е ползвал последните няколко дни
Цитирай

(2018-07-18, 10:30:37)lost in написа:  Графиката почва от 70 ,просто до там е бил зареден при изключен телефон
А това 40 часа, явно само за разговори го е ползвал последните няколко дни

Това са оставащи часове а не изминали слепи ли сте!!?
Цитирай

Да де оставащи...и малко по спокойно
P.s.Виж сега,няма кой да гадае тука, пускаш някъв шот без да се аргументираш и чакаш,някой нещо съществено да напише,е няма как да стане бате
Цитирай

Има ли значение колко часове остават. Това са някакви закръглявания на някакво седмично базиране. Вооще не ги гледайте. Важното за колко време ще падне батерията от 70 до 20 %. Пусни данни да видим как харчи на Орео
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

Той човечеца е пуснал снимка и ви гледа сеира....ама докато се усетите Smile

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Всъщност аз не разбирам за какво е пуснал тази снимка изобщо - нито е зареден на 100%, нито е на мобилни данни, включено енергоспестяване. Това че го ползва като нокия с фенерче както се казва не знам какво общо има със S7/ Edge Smile Който си мисли че орео е много читаво както казах просто не му пука или не си ползва телефона в определени условия. Днес 4-5 пъти трябваше да вкарвам парола защото се е рестартирал. Ами колкото и да не е проблем ми отнема време, тоест искам да погледан нещо наистина бързо, и пръстов няма.... щото се е рестартирал. Много бързо се получава така, направо е супер.....
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • airbus, markonenws
Цитирай

4-5 пъти на ден е много. На мен ми иска парола по 1-2, максимум 3 пъти пъти седмично, не повече.
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • airbus, ivkos
Цитирай

И да мрънкаме, и да не мрънкаме - или връщаме на 7 или чакаме фикс и ъпдейт. Мъти се сега ERG3, да видим кога ще е, че ей го 20 юли е другиден, дано има финално юлско фиксче и да е с юлския сикурити пач.
Цитирай

(2018-07-18, 16:54:39)degman написа:  Днес 4-5 пъти трябваше да вкарвам парола защото се е рестартирал. Ами колкото и да не е проблем ми отнема време, тоест искам да погледан нещо наистина бързо, и пръстов няма.... щото се е рестартирал. Много бързо се получава така, направо е супер.....

Малеее, 4-5 пъти е доста. Остана да махнете  паролата при включване.

Юлският пач ще оправи ли нещата с рестартите и т.н?


#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Цитирай

(2018-07-18, 16:57:08)jivkojj написа:  4-5 пъти на ден е много. На мен ми иска парола по 1-2, максимум 3 пъти пъти седмично, не повече.

Зависи от обхвата, и как и къде точно го ползваш. Като съм на работа и/или в движение където има отвратителен обхват го прави често, обаче в нас специално тествах за ден нищо не се случи.

(2018-07-18, 17:30:56)enkov написа:  И да мрънкаме, и да не мрънкаме - или връщаме на 7 или чакаме фикс и ъпдейт. Мъти се сега ERG3, да видим кога ще е, че ей го 20 юли е другиден, дано има финално юлско фиксче и да е с юлския сикурити пач.

Няма смисъл да се мрънка, просто тия мнения дето супер е,няма проблеми, всичко е точно, невероятен е орео и подобни са..... неверни Wink

(2018-07-18, 17:41:43)airbus написа:  Малеее, 4-5 пъти е доста. Остана да махнете  паролата при включване.

Юлският пач ще оправи ли нещата с рестартите и т.н?

Ми ще видим, предполагам че ще оправят нещата, въпроса е кога че мина вече доста време. Не сме единствените които имат тия бъгове, така че евентуално ще пуснат ъпдейт на фирмуера и модема. Става за ползване орео, супер е като цяло, но това с батерията и рестартите си е абсолютно дразнещо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • airbus, markonenws
Цитирай

(2018-07-18, 17:51:05)degman написа:  Зависи от обхвата, и как и къде точно го ползваш. Като съм на работа и/или в движение където има отвратителен обхват го прави често, обаче в нас специално тествах за ден нищо не се случи.

Чуствителността към обхвата довежда до рестарт ли? Да не е при преминаване от 4 на 3G и обратното.
Цитирай

Не знам. Може. Бъга при отчитане на консумацията който не знам дали е бъг или модема не става на орео при мобилни данни и другите свръзки на телефона, тоест блутуут, заради намаления живот на батерията на гривната ми, рестартите при нестабилна мрежа може би са свързани. Но каквото и да е, няма как да го хвана реално, той просто си иска пин, като един път директно си се рестартира с ваденето от джоба и светкането на дисплея. Не е хардурно, всико това се случва непосредствено след флашването на орео. И другото нещо - на Wi-Fi отчитането и живота на батерията е нормален като липсват и рестарти. Тоест самсунг за нищо не стават откъм софтуерна поддръжка. Примерно. Факт още от SII Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)