Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Горе го писаха, че след ъпдейта нещо си нулира или преизчислява процентите на батерията. И при мен от 93.17% отскокна на 97.28%, че то по-малко беше, като го извадих от кутията през ноември 2017.

Да сме живи и здрави, и батерийката и тя, де...
Цитирай
Аксесоари

При мен също батерията стана от 92-93% на буквално 97.28% колкото при @enkov. Само един бог знае вътре физическото състояние на батерията, камо ли някакъв софтуерен алгоритъм, който както виждаме може да се смени с нов фърмуер. Фалшива работа.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Още ли ги гледате тия софтуери за батериите Smile Последно на S6 Едж преди да сменят батерията софтуера показваше 88%. А всъщност при 40% заряд ако се натовари с повечко консумация апарата се рестартираше и SOT беше плачевен.....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Тази кръпка решава ли проблемът с рестартите и консумацията на клетката при данните?
Цитирай

Би трябвало, ако се съди по мнението на @plmng, който е получил същата версия фърмуер и модем за регион PHN. Ще видим.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Тайно се надяваме да са оправени тия проблеми с модема и рестартите, макар че в руския форум (на 4PDA) ми казаха, че според тях проблема е в самия Exynos чипсет и го има от S5 до S9 вкл. (и преди Oreo) и Самсунг само го замазва от време на време, защото с някой пореден билд на Google се изчиства кода на Самсунг и има няква логика тука, защото Snapdragon версиите нямат тоя проблем никога (е, имат си други).

Но, дано са пооправили нещата донякъде поне. И поне, най-сетне, сме вече с юлския пач за сигурността.
Цитирай

Понеже ме споменахте...  Lol
Оправени са нещата според мене. Повече от 4.5 h екран с първата версия на BTU не бях виждал. Батерия в готовност изпадна надолу в класирането...  Big Grin Никакъв проблем няма. Пускам три скрийншота - нещата изглеждат съвсем нормални вече. Сега ми остават 10% батерия от втория заряден цикъл и нещата изглеждат точно по същия начин както на скрийншотите...


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

На мен не ми изглеждат нормални : O : D
Как става това нещо?
(не знам дали е оф топик, ако е, извинете ме!)
Цитирай

@Galaxyhopper, нещо не схващам за какво иде реч в това, което сте написал в предния пост.
Просто подобрението, което се очакваше от Oreo-то в първите версии за S7(S7E) беше пълна трагедия, но при последната версия вече е на лице.
За рестартите няма да коментирам, защото при мене не ги е имало.
Основното оплакване на повечето потребители бе че SOT се е сринал почти на половина... Е сега вече не е. Ако не е по-добре то поне не е по-зле отколкото беше при Андроид 7.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Такъв СОТ, с нормално ползване на телефона, за мен не е нормален.
Отдавна не си ползвам Edge-a, но такива резултати не съм правил никога. Вероятно, ако намаля яркостта докрай, извадя от зарядното на 100% и започна пълни 8 часа и половина да браузвам на нощен режим, може да се доближа едвам, едвам. Ама 2 дни.. Супер нереално.
Цитирай

Честно казано и аз не съм успявал... Ако мина 24 часа си е чудо.    

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Честно казано, правят се 8 часа SOT лесно, с намалена яркост и ползване на някоя по-лека програма. Не е нужно да е браузър или игра. Човека повече е чатил и разни др. неща.

И на мен не ми вярваха, като бях поствал в другата тема подобни скриншотове, с 5ч SOT и оставащи 60% батерия. Ми, например, често цъкам един пасианс, дето хаби явно малко ток. И др. подобни, примерно Inoreader, май кешира бързо и после, като чета, не хаби много. Иначе, ясно, че Скайп и Месинджър са лами, например.

Извинявам се, че оспамихме темата, ама все пак главния проблем на Орео беше консумацията.
[-] 2 потребители изказват благодарност на enkov за това мнение:
  • plmng, sapiora
Цитирай

Колеги, нека никой не се обижда от следващото изречение.  Big Grin Има едни хора тук (а и не само тук), които аз наричам "буквоядци". Хващат се за всяко едно нещо - параграфа, буквата, думата...
Актуалната тема в момента е стигнахме ли до желаното подобрение на Oreo или не. Това съм коментирал в последните си няколко поста. И извода за мене е еднозначен - да стигнахме.
Относно това как си ползвам телефона и как постигам тези резултати съм го коментирал преди в други теми, така, че нямам намерение да пиша едно и също нещо по няколко пъти... Wink
Да това са ми "нормалните" часове OSD за този телефон - между 7.5 и 8.5... и зареждане през вечер  Dance (при първата версия BTU бяха паднали на 4.5 h, както по горе вече писах) При това яркоста не я пипам изобщо - всичките ми телефони работят само и единствено в един режим - автоматична яркост...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
[-] 2 потребители изказват благодарност на plmng за това мнение:
  • enkov, sapiora
Цитирай

@plmng, резултатите ти са добри, само се надявам да не си ги постигнал само на Wi-Fi. Big Grin Вижда се също, че ползваш енергоспестяващия режим, което реално означава, че докато телефонът не е със светнат екран, спи дълбок сън и харчи много по-малко от обикновеното. Надявам се наистина да са оправили проблемите с консумацията с този ъпдейт, защото нещо ме кара да си мисля, че с твоята употреба не си усещал предишните проблеми толкова сериозно, просто защото телефонът почти не използва мобилни данни докато е изгасен в енергоспестяващ режим.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Колега @ivkos. Последните три скриншота, които съм публикувал наистина визират постигнато със "смесен" режим - по голяма част данни и по малка WiFi. Истината е тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1488571
... което не е кой знае колко различно от крайния резултат.
Това наистина е постигнато само и единствено с включени данни  Big Grin - просто в мястото на което бях от мометна на инсталирането на PHN, до момента в който съм направил отчета... WiFi липсва.
Относно енергоспестяващия режим. Ползвам го непекъснато (т.н. режим на средно пестене на енергия). Но от него съм включил само две опции - премахване на AOD и разделитена способност FHD... Фоновия режим си работи - така че ползата от енерго спестяващия режим не е толкова определяща (освен изключения AOD разбира се).... Това е.   Smile 
За мене важното е че положителният резултатът е на лице. С новите версии отшумява първоначалното (и доста време продължило) разочарование от Oreo-то  Wink

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
[-] 2 потребители изказват благодарност на plmng за това мнение:
  • ivkos, lost in
Цитирай

И намалената честота на процесора. Но не е проблем по принцип ако наистина е оправена консумацията, Cell stendby и гадните рестарти....

Sent from my SM-G935F
Цитирай

@degman, ти беше най-големия вестител на това, че броя на OSD часовете в Oreo (BTU) значително е намалял. Я кажи при тебе в Nougat-a какво беше положението с OSD... върти ми се нещо като 7.5h  Wink

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Аз съм с BTU след ъпдейта мисля че батерията ми пада главоломно бързо
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

Ами значи го ресетни.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-07-25, 22:48:41)plmng написа:  @degman, ти беше най-големия вестител на това, че броя на OSD часовете в Oreo (BTU) значително е намалял. Я кажи при тебе в Nougat-a какво беше положението с OSD... върти ми се нещо като 7.5h  Wink
6 до 7,8 че и повече според ползването. Все още не мога да тествам новия ъпдейт как е.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

При мен пък phone info показва даже спад в процентите на батерия здраве!!
Цитирай

(2018-07-25, 23:40:27)emo_841 написа:  Аз съм с BTU след ъпдейта мисля че батерията ми пада  главоломно бързо

Присъединявам се към това. Стори ми се също, че и телефонът загрява повече. Снощи преди да го закача за зарядното пуснах бъг репорт да го анализирам с Battery Historian и видях изключително много проценти >19% на Unaccounted (неизвестният консуматор) при 24% от Screen. Консумацията при спрян екран след ъпдейта ми е била около и над 2%/ч което е абсолютно недопустимо.

А по отношение на предложението за ресета - единственото нещо което бих ресетнал е калибрацията на батерията.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Защо само при мен в phone info има спад а не ръст в проценти здраве!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • Емилиос
Цитирай

Да се включа и аз, дотук единственият ми проблем с орео беше с cell standy. Сега след ъпдейта, проблемът е решен.
Цитирай

(2018-07-26, 10:30:00)Sv3TL10 написа:  Да се включа и аз, дотук единственият ми проблем с орео беше с cell standy. Сега след ъпдейта, проблемът е решен.

Значи си един от мнозината доволни!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)