Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Добре де, сложи Холандския и сподели или не ти се занимава вече?!
Цитирай
Аксесоари

Не ми се прави хард ресет. Телефона ми е настроен точно както на мен ми харесва. И реално не ми се занимава просто защото нямам време за това.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2018-08-19, 22:46:44)degman написа:   То винаги е било така - страхотен хардуер, с една от най мизерните и бъгави софтуерни поддръжки. На някой може да му се струва смешно и да си въобразява че няма проблеми, но самсунг са пълни боклуци. Да не бщха пускали Орео след като не могат да го оправят и са толкова тъпи че след 5 ъпдейта все още е плачевно положението.

Има рибка и  това им беще целта. Всичко е за смяна на телефона. Ще му сложа холяляндска версия, колкото лалетата ще сложат българската. Tongue
Цитирай

Колеги да попитам след ъпдейта до орео да сте забелязали че телефона взе да загрява доста. При една и съща употреба при нугата не загряваше въобще но сега си загрява. И при вас ли е така или само при мен?

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Не, никакво загряване. Работи си перфектно.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-08-20, 07:45:54)astankov написа:  Колеги да попитам след ъпдейта до орео да сте забелязали че телефона взе да загрява доста. При една и съща употре*а  при нугата не загряваше въобще но сега си загрява. И при вас ли е така или само при мен?

Искаш да кажеш че при Нуга вообще не загрява? Този телефон е цял котлон Athlon.  Пече при продължително сърфиране, което не иска ресурс. При натоварване не се държи.
Цитирай

Кой браузър ползваш?Питам понеже аз със Chrome правя по 2 часа на ден и не съм усетил да загрява.Даже не го затварям, стои си активен non stop ,само го минизирам. Иначе като отворя olx, става чудо.
Сега докато пиша, температура та на процесора ми е 30°
П.с.То зависи и какви сайтове отваряш,има много "тежки" и няма как да не се усети на процесора.
Цитирай

Вграденият ползвам. Отворен с около 5 таба.
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • lost in
Цитирай

Е, нормално е да позагрява тогава.
Но ,чак пък да пари,не е нормално!
Цитирай

(2018-08-20, 09:29:16)lost in написа:  Е, нормално е да позагрява тогава.
Но ,чак пък да пари,не е нормално!

По морето беше цяло чудо. С7 пече и при продължително включен екран. Stolt
Цитирай

(2018-08-20, 08:41:30)airbus написа:  Искаш да кажеш че при Нуга вообще не загрява? Този телефон е цял котлон Athlon.  Пече при продължително сърфиране, което не иска ресурс. При натоварване не се държи.

Не казвам че на нуга не е загрявал но аз го ползвам по същия начин по който го ползвах преди и на нугата ако загрееше ме изненадваше а сега си загрява много по-често и то осезаемо. Например на нугата до като гледах клипове в Youtube на WIFI никога не е загрявал дори и при 1440p 60fps клипове а сега си грее. Същото е и положението когато отварям страници със стоковия браузър преди никакво загряване а сега доста. Загрява дори когато отварям форума с Tapatalk и на мен просто ми се струва че не е нормално.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

И при мен на С8 докато беше на Нуга с до 50~60% осветление не грееше изобщо докато го използвам при всичко освен на игри. Сега на Орео дори и Chrome да използвам се усеща загряване. Но за себе си съм установил, че Chrom е по добре от самсунгския!

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-08-20, 13:11:56)pockobg написа:  И при мен на С8 докато беше на Нуга с до 50~60% осветление не грееше изобщо докато го използвам при всичко освен на игри. Сега на Орео дори и Chrome да използвам се усеща загряване. Но за себе си съм установил, че Chrom е по добре от самсунгския!


Имай в предвид, че може да е и от температурите (жегата вън/вътре) и за това да ти се е струвало че тогава не е греело, а сега грее.

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

(2018-08-20, 08:55:44)lost in написа:  Кой браузър ползваш?Питам понеже аз със Chrome правя по 2 часа на ден и не съм усетил да загрява.Даже не го затварям, стои си активен non stop ,само го минизирам. Иначе като отворя olx, става чудо.
Сега докато пиша, температура та на процесора ми е 30°
П.с.То зависи и какви сайтове отваряш,има много "тежки" и няма как да не се усети на процесора.


След 20 минути разцъкване в нета, градусите са почти 34 от phone info.Определено пече и на Нуга.
Цитирай

34° нищо не е
Твоето тяло е 36° ръцете ти,все пак телефона го държиш в ръце Wink
Нищо не грее,всичко е нормално
Приемай греене ,когато е 45° и нагоре
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2018-08-20, 15:24:47)lost in написа:  34° нищо не е
Твоето тяло е 36° ръцете ти,все пак телефона го държиш в ръце Wink
Нищо не грее,всичко е нормално
Приемай греене ,когато е 45° и нагоре

Температурата е oт Phone info.  Не знам колко може да се вярва. Доста пече. На 45 няма да може да се държи. Сърфирам и с А5, който направо е студен. Разлика в работата няма.


Малко извън темата. След година и половина ползване,  на С7 доста надрасвания личат по дисплей и гръб, докато А5 на 3 години , почти няма видими следи. Не знам какви са им разликите в материалите, но флагматът се износи повече. И двата са носени само в празни джобове, поставяни по маси и бюра.
Цитирай

Мина доволно дълго време от като премина ъпдейта до Орео, и мога спокойно да споделя за един не малък, поне за мен, проблем.
Вече 7-8 пъти ми се случва, когато телефонът е в джобът ми, да се включва, и да набира последно набраният от мен номер.
С предишните версии на Андроид никога не ми се е случвало това.
Не ползвам опция за защита посредством пръстов отпечатък. Телефонът се отключва само с плъзване.
Това за батерията въобще няма да го споменавам, тъй нищо не е поправено.
По въпросът със загряването, при ползване на браузър, да, и аз забелязах тази негативна промяна.
Цитирай

Защо не активираш тази функция


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2018-08-20, 13:34:01)master89q написа:  Имай в предвид, че може да е и от температурите (жегата вън/вътре) и за това да ти се е струвало че тогава не е греело, а сега грее.

Използвам го от миналата година от август месец. Тогава ми направи приятно впечатление колко студено работи. Имам и скрийншотове където успявам да направя по 7:30ч. SOT и то редовно при определени условия. Сега това не е постижимо и грее. Явно си консумира повечко и резултата е допълнителна топлина.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Реално ако модема управлява всички безжични връзки на телефона, то това означава че лошата батерия и всички останали проблеми с греене и рестарти са от него. Трябва си ъпдейт от Самсунг да оправят нещата. Но кога ще се случи не се знае.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

MTL right now...    

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-08-20, 16:20:37)lost in написа:  Защо не активираш тази функция
Винаги от както ползвам телефона, тази опция е била включена.
Цитирай

Тази нощ получих около 50 мб ъпдейт, с августовския пач.
[Изображение: d01234f86d4cfe15f26d3c83de9ba316.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Преди няколко дни реших да флашна последния BTU софтуер и да знаете VoLTE на Теленор не работи с него но какво от това и без това няма голяма полза от него. Реших и проблема с греенето за сега или поне така мисля като изключих бързото зареждане и поставих дузина приложения в спящ режим - това ми беше убегнало. То аз зареждам само с неоригинално безжично зарядно включено в оригиналния адаптер и бързото зареждане така или иначе не работи но до като се зареждаше преди загряваше сега не. Да се надяваме да остане така и за в бъдеще.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

С последния ъпдейт се появи бутон Offline mode (да не се бърка със самолетния режим) в лентата с инструментите. Някой има ли идея каква му е ролята? Ясно е, че не прекъсва Wi-Fi, защото с включена тази функция продължавам да сърфирам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)