Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2018-09-02, 09:30:17)astankov написа:  P.S. Да попитам сега както съм с ореото ако флашна нугата с Один и ползвам  HOME_CSC файла дали ще се изтрие телефона? Обратното съм го правил и не се изтрива но да попитам все пак дали няма и някакъв проблем да се получи. Нека който е опитвал да сподели.

Ще се изтрие. Ако пък поради някаква причина не се изтрие, то системата въобще няма да буутне и ще се наложи да изтриеш данните, за да си включиш телефона. Миграциите на данните, които се изпълняват при ъпдейт, винаги са еднопосочни - от ниска към висока версия.

P.S. Четейки мненията ви в тази тема от последните седмици, имам чувството, че само аз нямам проблеми с телефона си.

Гледаме Average battery usage и Full battery estimates, базирани на представянето на батерията през последната седмица.
[Изображение: gL8cUhYl.jpg]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

Това че при твоя начин на употреба нямаш проблеми то не значи че и другите нямат. Пак казвам ползвам го по един и същи начин и преди и сега. Преди ако затоплеше ме изненадваше сега е много по-често и е на моменти сериозно. Както споменах по-горе въпросния дерин от media.extractor и тази сутрин беше на лице естествено след рестарт се оправи.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

(2018-09-02, 09:30:17)astankov написа:  Чак пък толкова не е проблемен че да спираш да го ползваш. Върни се на нуга и се радвай на телефона кво от това че не си с орео той пак си работи чудесно.

Написах го иронично и до някъде с доза  Bu
Няма как да се върна към Нуга вече
Цитирай

На мен при сваляне на филми и др .направо пари,при вас!?
Цитирай

С температурите аз лично не съм имал проблеми. Но от известно време махнах вируса хром и е добре Wink
Цитирай

(2018-09-02, 11:46:55)lost in написа:  Написах го иронично и до някъде с доза  Bu
Няма как да се върна към Нуга вече

Мисля че все още може да се връща на Нуга.
Цитирай

Кога излиза поправката за септември?
Цитирай

Втория вторник на септември я очакваме.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-09-02, 16:44:17)ivkos написа:  Втория вторник на септември я очакваме.

Ясно благодаря
Цитирай

(2018-09-02, 16:44:17)ivkos написа:  Втория вторник на септември я очакваме.

Big Grin Big Grin Big Grin ех тези вториници...
Цитирай

има ли разлика в софтуера за различните региони в живота на батерията? В момента съм с BTU и се чудя дали да не сменя с друг, че нещо бързо ми пада батерията на мобилни данни.
Цитирай

От отзивите на колегите писали до сега, май при всички ни е така... Проблема е в самият Android 8, не в нашите телефони.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2018-09-06, 06:19:09)batproho написа:  От отзивите на колегите писали до сега, май при всички ни е така... Проблема е в самият Android 8, не в нашите телефони.

То същото беше и с Андроид 7.0, имам и друг телефон на Huawei с 8.0, но такива проблеми няма....
Цитирай

Сяомитата също се оплакват , повечето .

Storstark
Цитирай

Някой със подобен проблем ,телефона е на 10 дена получих1ъпдейт в началото ,явно този за август  и това е след това фабрични и това е ,на 7мицата същатаработа беше


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2018-09-06, 07:40:37)mi7ko7 написа:  То същото беше и с Андроид 7.0, имам и друг телефон на Huawei с 8.0, но такива проблеми няма....

Не знам какви проблеми сте имал (като дрейн на батерията на мобилни данни), понеже това е основният проблем на 8.0, но не съм чул някой да се беше оплаквал именно от това при 7.0...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2018-09-07, 05:51:19)batproho написа:  Не знам какви проблеми сте имал (като дрейн на батерията на мобилни данни), понеже това е основният проблем на 8.0, но не съм чул някой да се беше оплаквал именно от това при 7.0...

Точно така, при 7.0 батерията е страхотна. Никакви проблеми. Не съм обновявал от април 2018.
Цитирай

Имам въпрос. Средно около колко време след като излезе актуализация на BTU излиза за BGL, защото мисля да сменям cscто. И без това всички версии са осрани, смятам да мина на българската поне да си използвам VoLTE.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

(2018-09-12, 10:31:22)Kristiyan421 написа:  Имам въпрос. Средно около колко време след като излезе актуализация на BTU излиза за BGL, защото мисля да сменям cscто. И без това всички версии са осрани, смятам да мина на българската поне да си използвам VoLTE.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
За да ползваш volte ще трябва да флашнеш фърмуер точно на оператора на който си а не BGL тоест VVT , GBL или MTL. Аз съм на Теленор и ако не сложа техен csc нямам volte. Назад в темата и колега беше казал че е на bgl и няма и той. При теленор е така за други оператори не знам но се предполага че е същото.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 1 потребител изказва благодарност на astankov за това мнение:
  • ianpav_4444
Цитирай

В семейството имаме galaxy s9 и volte работи на BGL. Ясно е че е все пак s9 ама cscто е BGL и опцията си се включи сама когато теленор пуснаха услугата.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

При с7 не е като при с9. Освен това не опитвай да флашваш bgl ром. Два пъти опитах и се озовах без активно csc и е проблем. Просто не знам защо но самия ром не задава csc после като провериш с PhoneINFO срещу csc пише unknown. Оправя се с префлашване на друг ром за това съм и флашнал gbl csc и имам volte. Опитвал съм и с csc nee за което volte също е активирано но на Теленор не работи.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Има нова актуализация за BTU. 73мб поправката на защита е от 1 септември.

OnePlus 6 8gb/128gb A6003 
Midnight Black




[-] 2 потребители изказват благодарност на intel98 за това мнение:
  • degman, NikoS7
Цитирай

Модема същия ли е?

Sent from my SM-G935F
Цитирай
Photo 

Ето скрийн за самата актуализация.


Прикачени файлове Миниатюри
   

OnePlus 6 8gb/128gb A6003 
Midnight Black




Цитирай

(2018-09-13, 15:25:28)degman написа:  Модема същия ли е?

Sent from my SM-G935F

Ето го.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)