Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Модема не е същия и дано да има подобрение при хората с проблем с дрейн при мобилни данни. Друго което не е същото е версията на буутлоудъра - вече е версия 3 което значи че няма връщане назад към предишна версия на софтуера.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
Аксесоари

Не е същият. Надявам се това да оправи нещата. Но ще видим Smile

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Дойде преди малко. CSC -то ми е NEE.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

То хубаво дошъл е ъпдейт но казвайте и за кой CSC е иначе се губи малко смисъла от такива постове.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

ERHD (BTU) нещо не ми харесва. Пак е нагоре Cell Standby и много хаби в режим на използване, макар че пак си изкарва деня преспокойно. Гледам, че се 'пече' ERI9, като в него всичко си е ERI9, на тоя ERHD всичко му е омацано - H означава август, компилиран е 31.08.2018, пък се води September 2018 patch, айде това ок. Baseband ERHC - по-стар от ERHD, а CSC е ERGE - от юли. Пълен мишмаш. На NEE поне са пуснали всичко да е ERI1.

Друг с отзиви от BTU ERHD?
Цитирай

а тези които не искат да ъпдейтват има ли шанс да се махне досадното напомняне за ъпдейт през няколко дена при положение че съм изключил авто актуализиране пак ми се появява отново и отново
[-] 1 потребител изказва благодарност на stanislav_denchev за това мнение:
  • Last_Hope
Цитирай

(2018-09-15, 16:37:02)stanislav_denchev написа:  а тези които не искат да ъпдейтват има ли шанс да се махне досадното напомняне за ъпдейт през няколко дена при положение че съм изключил авто актуализиране пак ми се появява отново и отново

open settings> apps> show system apps> find "BadgeProvider" and force stop / clear data> restart phone. that's all.
[-] 1 потребител изказва благодарност на JTJ за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2018-09-15, 13:19:39)enkov написа:  ......

Друг с отзиви от BTU ERHD?

Налазиха ме услугите на гугле. Изкарва половин час повече на мобилни. Може би, не съм тествал достатъчно. Абе не е добре все още.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

@degman, надеждата ми е в ERI9 (то ще стане ERIx, x>=9, важното е да уеднаквят отделните части, в момента пускат разни Франкенщайн неща, миш-маш по нашему), но вече губя кураж.

Работи си иначе, няма забиване, но ми се струва, че в стендбай хаби по-малко, ама пък при ползване хаби повече. Рано е и още за заключения, нека натрупаме статистика за 7 дни поне.
Цитирай

"Eвpoпeйcĸитe вepcии нa Ѕаmѕung Gаlаху Ѕ7 и Gаlаху Ѕ7 еdgе зaпoчнaxa дa пoлyчaвaт нoв ъпдeйт. Hoвият coфтyep ce инcтaлиpa cъc ceптeмвpийcĸaтa aĸтyaлизaция зa cигypнocт. Haй-вepoятнo oбaчe Bи вълнyвa въпpocът, ĸaĸвo ce cлyчвa c ъпдeйтa дo Аndrоіd 9 Ріе? Имaмe лoши нoвини зa Bac."

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...93625.html

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай

То си беше пределно ясно, че се грижат да не хванем диабет и няма да ядем пай. Ще си ядем бисквитки с мляко само.
Дано поне до март-април 2019 да пускат месечните ъпдейти за сигурността, а после да пускат при спешност някоя кръпка при голям бъг.

Всъщност, аз от ъпдейтите новости не очаквам отдавна, "ползвам ги" за изчистване на кеша и джънка, забелязах че след ъпдейт зачиства около 1-1.5 GB от джънка, дето после се натрупва пак набързо. Доста по-ефективно от разните CleanMaster-и (които категорично не се препоръчват, освен в някакви крайни ситуации, то ние си имаме вграден такъв). Сигурно има и някакъв друг начин да се форсира това 'зачистване', ама няма нужда.

Е, надяваме се и да оправят проблема с дрейна на Орео и да го пуснат и за нас. Ама, като гледам, май вече са си казали "а, то в Пая има нов мениджър на батерията, който се оплаква, да си купи нов телефон с 9-ката".
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • otan
Цитирай

За BGL излезе:G935FXXS3ERHD/G935FOXX3ERH1/G935FXXU3ERHC/G935FXXS3ERHD
Цитирай

(2018-09-17, 02:05:45)otan написа:  Haй-вepoятнo oбaчe Bи вълнyвa въпpocът, ĸaĸвo ce cлyчвa c ъпдeйтa дo Аndrоіd 9 Ріе? Имaмe лoши нoвини зa Bac."

(2018-09-17, 07:52:17)enkov написа:  То си беше пределно ясно, че се грижат да не хванем диабет и няма да ядем пай. Ще си ядем бисквитки с мляко само.
Дано поне до март-април 2019 да пускат месечните ъпдейти за сигурността, а после да пускат при спешност някоя кръпка при голям бъг.

Нещо, което знаеш от 5 години, не се нарича "новина". Наистина ли има изненадани, че телефон на Самсунг няма да получи повече от два големи ъпдейта за Андроид? Относно секюрити поддръжката, тя продължава поне 4 години след пускането на телефона в продажба, така че не бойте се.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • astankov
Цитирай

(2018-09-18, 20:25:07)ivkos написа:  Наистина ли има изненадани, че телефон на Самсунг няма да получи повече от два големи ъпдейта за Андроид?

То освен Nexus/Pixel устройствата кои други получават повече от два официални ъпдейта на ОС? Сигурно има и такива но не са болшинство. Освен това версията на Самсунг е доста модифицирана и съдържа много новости които тепърва се добавят в чистия Андроид. Много хора не харесват софта на Самсунг но аз съм на обратната страна. Колкото и пъти да опитвах чист Андроид толкова повече ме разочароваше и реших да не се занимавам с него повече. Това разбира се си е моето мнение и нека всеки да ползва каквото харесва - това че имаме избор прави Андроид толкова успешна ОС.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 3 потребители изказват благодарност на astankov за това мнение:
  • enkov, ivkos, Sv3TL10
Цитирай

От вчера сутринта излезе и за CSC MTL. Забелязах че и буутлоудъра е обновен, което ме навежда на мисълта че вече няма връщане към 7.0...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Последния ъпдейт на BGL отключи VoLTE за теленор

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

От първото обновяване мисля за GBL брат ми има VoLTE на Теленор. И то пък голямата работа ....дори и с мен не може да го използва защото го спирам поради лош обхват при мен(харчи ми доста от батерията без да провеждам разговор дори на С8цата ми).

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-09-21, 07:01:37)Kristiyan421 написа:  Последния ъпдейт на BGL отключи VoLTE за теленор

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Това хубаво обаче веднъж флашнеш ли друг csc няма връщане на bgl. Дали последния ъпдейт и на други csc го отключва?

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

MTL update и при мен след ръчна проверка. [Изображение: 0cc3215c4d6569893b0758d7213e3564.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-09-21, 07:56:00)astankov написа:  Това хубаво обаче веднъж флашнеш ли друг csc няма връщане на bgl. Дали последния ъпдейт и на други csc го отключва?
Бях на BTU преди 2 седмици и даже бях писал за VoLTE и разбрах че не работи. Четох в сайта на теленор и пише че функцията ще бъде активна за фърмуери предназначени за българския пазар. Минах на BGL cscто се смени от btu, volte не работеше но все пак теленор твърдят че не са разпространили функцията. Е, дойде днес ъпдейт и вече е активна. Нямах проблем със cscто така че който се интересува от функцията BGL е начина. GBL не ми харесва че сменя логото при включване.[Изображение: 779f18e876688797c03d041eff205257.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

Как мина от btu обратно към bgl? Преди не ставаше сега може нещо да са променили и да става. С Один като флашна кой файл за csc ползва - home или другия. Питам защото и аз искам да се върна на bgl заради бързите ъпдейти пък и volte работи вече.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

(2018-09-22, 04:40:14)astankov написа:  Как мина от btu обратно към bgl? Преди не ставаше сега може нещо да са променили и да става. С Один като флашна кой файл за csc ползва - home или другия. Питам защото и аз искам да се върна на bgl заради бързите ъпдейти пък и volte работи вече.

Има тема за смяна на CSC: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1423266 това е мой пост, как успях да върна към оригиналния CSC MTL, но принципа е идентичен за всички останали...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2018-09-22, 08:39:25)batproho написа:  Има тема за смяна на CSC: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1423266 това е мой пост, как успях да върна към оригиналния CSC MTL, но принципа е идентичен за всички останали...
Този метод работи само за някои фърмуери не за всички за bgl не работи. Въвеждането на въпросния код не води до нищо. За да попитам значи съм опитал много неща и не се е получило не просто от мързел.

Взех че флашнах последния bgl софт и невероятно но csc-то се смени на bgl. Преди не можеше сега явно са сменили нещо и става но за момента нямам volte. Не знам защо но пък може и да се активира само след време.

P.S. След изтриване на кеша от рекавърито и volte -то заработи.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

(2018-09-15, 19:08:42)JTJ написа:  open settings> apps> show system apps> find "BadgeProvider" and force stop / clear data> restart phone. that's all.

Не работи. пак се появява уведомлението!

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

(2018-09-23, 14:43:08)rorosims написа:  Не работи. пак се появява уведомлението!

Ако веднъж вече си изтеглил упдейтата ,да появява се пак.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 42 гост(и)