Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2018-09-22, 04:40:14)astankov написа:  Как мина от btu обратно към bgl? Преди не ставаше сега може нещо да са променили и да става. С Один като флашна кой файл за csc ползва - home или другия. Питам защото и аз искам да се върна на bgl заради бързите ъпдейти пък и volte работи вече.
Използвах файла само csc. Флашнах нормално без да съм правил някакви трикове

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kristiyan421 за това мнение:
  • astankov
Цитирай
Аксесоари

(2018-09-23, 14:57:16)JTJ написа:  Ако веднъж вече си изтеглил упдейтата ,да появява се пак.
Тук съм озадачен. Категорично не съм теглил ъпдейта, само, че като се вгледах в бутоните на уведомлението ( По късно, инсталиране през нощта и инсталиране сега) То те са такива все едно че съм го изтеглил. Ок Нека е изтеглен- няма ли начин да се изтрие проклетия ъпдейт!

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

Някой знае ли дали ще пускат отключването с лице за S7?
Цитирай

(2018-09-24, 09:58:47)aladin написа:  Някой знае ли дали ще пускат отключването с лице за S7?

Как да го пуснат като хардуерно няма как да се обезпечи? S7/7 Edge имат предни селфи камери, но не и камера за лицево разпознаване. Няма как да ти пуснат лицево разпознаване, не го чакай.

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай

Китайчетата пускаха лицево разпознаване чрез селфи камерата, но е проблематично, няма IR камера, IR излъчвател и другите екстри за качествено разпознаване в (полу)тъмно време и при носене на очила, сменена прическа. И с обикновената камера се лъже с обикновена принтирана снимка или от екрана на монитор. Няма да е надеждно.
Всъщност, то го имаше в TouchWiz преди, в Smart Lock - Trusted Face, но беше много бъгаво и го махнаха. Не знам на S7 имало ли го е някога. И дори то се оказа функция на Google, не на Самсунг (Smart Lock) и го има като отделен APK - https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/trusted-face/ - гледайте да сложите за нужната версия на Андроид, не знам иска ли root. Казват, че тогава се показва Trusted Face в Smart Lock. Аз нямам нужда и не ми се рискува.

Всъщност - https://forum.xda-developers.com/s7-edge...6669/page4 - иска root и флашване. Много рисковано, внимавайте, изчетете цялата тема първо (от стр. 1).
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

Значи минаваме на S9+ Smile
Цитирай

(2018-09-24, 18:26:09)aladin написа:  Значи минаваме на S9+ Smile

Oт S7 нa S9+, че е по-висок! Wink
Цитирай

Здравейте, Имам С7 едже със чешки csс и на кой трябва да го сменя последно за да имам волте bgl или gbl ?
Цитирай

(2018-09-29, 23:33:37)givemeblood написа:  Здравейте, Имам С7 едже със чешки csс и на кой трябва да го сменя последно за да имам волте bgl или gbl ?
Зависи на кой оператор си. Ако си на Теленор и двата стават и бгл и гбл но ако искаш да ти идват актуализациите бързо е добре да си с бгл с но последния възможен софт защото за него е активирано volte. За по-старите бгл софтове не беше активирано.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Имам усещането, че след последният ъпдейт, телефонът се държи, като костенурка. Особено след като съм бил на място без покритие. Също така блутуут връзката с аудиото в колата(Pioneer DEH-4000BT) се влоши, като при предишни не много добри ъпдейти, по някога трудно се сдвоява, Spotify “къдри” звука и т.н.
Имате ли аналогични наблюдения или е само при мен?

G975F Dual Sim 128GB, VIVACOM
Цитирай

Дрейнът на мобилни данни си е все същият... преди 3 седмици ми смениха гаранционно батерията, очаквах с новата да има осезаемо подобрение, но не би... По 5 часа sot максимум.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Shocked 

(2018-10-02, 23:16:39)whitehart написа:  Дрейнът на мобилни данни си е все същият... преди 3 седмици ми смениха гаранционно батерията, очаквах с новата да има осезаемо подобрение, но не би... По 5 часа sot максимум.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Phone info ми показваше 75% .Реших че батерията си отива ,защото за две седмици ми свали процентите от 80 на 75.
Преди всякакви интервенции обаче се върнах на Нугата и за мое учудване  Phone info  изведнъж показа 95% .[Изображение: smile.png][Изображение: shocked.png]
Цитирай

За пореден път да попитам... още ли вярвате на тея глупости за батерията от приложенията Smile? Като се съмняваш ...носиш на сервиз и да си тестват. Имат си начини.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Някой да тества това апп-че за 4К видео на 60 фпс.

https://www.xda-developers.com/enable-4k...galaxy-s8/
Цитирай

Защо не го тестваш ти, да кажеш?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Ето нещо интересно .... батерията ми се поду толкова, че даже капачето избута гасне при 30% някъде абе зле е положението..
Преди още когато излезе онзи проблем с cell-a мисля, че беше .... май започна леко да се подува дори и горе отвора се измести за сим картата, не мога да я махна вече.
Та въпроса ми е какво по така да флашна с Один да изкарам още някой друг месец и да го сменявам. И не разбирам как успяват да прецакат телефона толкова само с един ъпдейт ... преди това телефона си беше доста добре ....

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

Аз не разбирам също едно нещо..как можа да си помислиш,че един софтуерен ъпдейт ще накара батерията да се раздуе?Отиди във сервиз да ти я сменят,скоро може и да не ти се включи телефона въобще от нея.Случват се такива неща..особено с 2 годишни телефони..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

Ако е започнал да грее повече както се случи с някои потребители след ъпдейта просто е ускорил процеса. Реално батерията му е за смяна в сервиз.

Sent from my LM-G710
Цитирай

(2018-10-04, 13:26:52)vesoisthebest написа:  Аз не разбирам също едно нещо..как можа да си помислиш,че един софтуерен ъпдейт ще накара батерията да се раздуе?Отиди във сервиз да ти я сменят,скоро може и да не ти се включи телефона въобще от нея.Случват се такива неща..особено с 2 годишни телефони..

Не казвам, че е така в случая, но разбира се, че теоретично софтуерният ъпдейт може да раздуе батерията. Ако е нескопосан и да принуждава приложенията и/или ОС да харчат повече ток примерно....

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

(2018-10-04, 13:26:52)vesoisthebest написа:  Аз не разбирам също едно нещо..как можа да си помислиш,че един софтуерен ъпдейт ще накара батерията да се раздуе?Отиди във сервиз да ти я сменят,скоро може и да не ти се включи телефона въобще от нея.Случват се такива неща..особено с 2 годишни телефони..
Може може ,даже дънната платка изгаря.
Цитирай

(2018-10-04, 13:24:00)Alien94 написа:  Ето нещо интересно .... батерията ми се поду толкова, че даже капачето избута гасне при 30% някъде абе зле е положението..
Преди още когато излезе онзи проблем с cell-a мисля, че беше .... май започна леко да се подува дори и горе отвора се измести за сим картата, не мога да я махна вече.
Та въпроса ми е какво по така да флашна с Один да изкарам още някой друг месец и да го сменявам. И не разбирам как успяват да прецакат телефона толкова само с един ъпдейт ... преди това телефона си беше доста добре ....

Флашни си нова батерия Smile

Ако е гаранционен - пращай го. Ако не, по добре я смени сега преди да е направила по голяма поразия. 

Всичко може да се случи ....техника. Нали за това се дават 2г. гаранция?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

И един мармот завива шоколадченца в станиолче...

Не че не е "невъзможно", но за да стане от ъпдейт, трябва телефона да прегрява и то постоянно, а тук говорим за малко по-голямо източване при определени условия (за Cell Standby). Ако телефона е прегрявал често след ъпдейта, може от него да се е надула батерията, но тук може да е и комбинация от други апликации, омазани от (или съвпаднало по време с) ъпдейта.

Гледам умниците от Самсунг пак правят глупости - докато беше ERI9 ъпдейт в бета (с всички части ERI9), сега тестват ERJ2, ама с ERGE/ERHC (за BTU говоря).

Иначе моят телефон си кара както преди, 2 дни, ако не ползвам усилено, 1-1.5 дни при повече зор. Не гледам вече цифрички.
Цитирай

Телефона му е на 2 години и той пита какво "по така" да флашне,за да изкара още време..ей така ако ставаше със флашване да се оправя батерията щеше да е супер.Батерията ти е почнала да заминава,просто си уцелил кофти момент след или по време на ъпдейт когато телефона е загрявал повече.Нямам идея колко си го тормозил и как си го ползвал,но както казах и по-горе..това е телефон на 2 години и е нормално батерията в един момент да се скапе.Телефона трябва да е грял зверски за да скапеш здрава батерия..и пак е нужно време.Батерия не се скапва за 1 ден,стига сте влизали във филма..Гарантирам,че колегата е ръчкал здраво телефона дори и при зареждане.Ако знаеш как да си пазиш батерията може да изкара доста дълго време.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Здравейте,

някакво развитие с упдатите и "свързаните проблеми с тях" ? Питам тъй като все още съм на 7.0 (т.е не съм упдатнал умишлено за сега). И се чудя дали след последните няколко версии на firmware е удачно да се минава вече на 8.0 или все още има проблеми (какво е вашето мнение ) ?

Мерси !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

Все още има с мобилните данни - батерията си пада доста по бързо. Сега май няма промяна, все пак някой щеше да каже Smile

Sent from my LM-G710
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)