Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Здравейте колеги, след като флашнах BTU от sammobile ми спря приложението S Healt дава ми спедното съобщение:
(Устроството е застрашено. Поради новите правила на защита, предствени във версия 5.0, Knox не е наличен за застрашени устройства)
Опитах се да инсталирам My Knox но и там греда: (не може да се инсталира, тъй като е инсталиран неупълномощен софтуеър)
Knox брояча ми е 0x00. Телефона не рутван никога беше с CSC: XEU. Не съм инсталиран нищо "неупълномощено" Smile
Някакви идей какъв може да проблема?

Samsung Galaxy Edge G935F; Samsung Galaxy S9 G960F

Цитирай
Аксесоари

(2017-01-20, 10:28:48)Sloona написа:  Появи ми се зверски Android System дрейн. Изключих го в 9:00 от зярядното, вече е на 74%. Андроид системата ми е на първо място с 16%, всичко друго е на по 1%. Пак ли започват старите филмми...

Пусни един bugreport в Battery Historian и сподели какво ти е причинило дрейна. Линкът с инструкции е най-долу в подписа ми.

(2017-01-20, 11:20:21)Kosmeobeda написа:  Здравейте колеги, след като флашнах BTU от sammobile ми спря приложението S Healt дава ми спедното съобщение:
(Устроството е застрашено. Поради новите правила на защита, предствени във версия 5.0, Knox не е наличен за застрашени устройства)
Опитах се да инсталирам My Knox но и там греда: (не може да се инсталира, тъй като е инсталиран неупълномощен софтуеър)
Knox брояча ми е 0x00. Телефона не рутван никога беше с CSC: XEU. Не съм инсталиран нищо "неупълномощено" Smile
Някакви идей какъв може да проблема?

Пробва ли да рестартираш телефона? Пробва ли да направиш фактори ресет след като ъпгрейдна?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Knox-a ми не мръдна, инсталирах BTU.
Цитирай

(2017-01-19, 23:04:09)ivkos написа:  Имаше я в Note 7. Няма ли я вече и за нас с Нуга ъпдейта?

Не, не я виждам никъде.


(2017-01-19, 23:09:22)smiley написа:  Говореше се, че ще го пускат като отделно приложение в Galaxy Apps-а (което ме навежда на мисълта.... защо този магазин изобщо още съществува???)

В Galaxy Apps има ефекти за камерата, крайни панели, емисии в края – неща, които няма в Google Play. Също така там понякога има специални предложения за потребителите на Galaxy – безплатни приложения, разни намаления и т.н. Но от Samsung в последно време започнаха да качват системните си приложения в Google Play.

(2017-01-19, 23:23:12)vlad_4o написа:  Хора, казвайте за Knox-а, как е при вас?

Моя ATO го флашнах към BTU (6.0.1) и след това си получи OTA ъпдейт до 7.0, Knox 0x0.
Вчера флашнах друг Edge от VVT (6.0.1) директно към BTU (7.0), Knox 0x0.
Цитирай

Защо се върна пак на 6.01?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2017-01-20, 11:23:45)ivkos написа:  Пусни един bugreport в Battery Historian и сподели какво ти е причинило дрейна. Линкът с инструкции е най-долу в подписа ми.


Пробва ли да рестартираш телефона? Пробва ли да направиш фактори ресет след като ъпгрейдна?

Да колега, два пъти даже правих фактори ресет...

Ето скрииншот на съобщението:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/6827...113829.png

Samsung Galaxy Edge G935F; Samsung Galaxy S9 G960F

Цитирай

Флашнах телефона на един приятел, не моя, сега допълних.
Цитирай

(2017-01-20, 11:41:11)Kosmeobeda написа:  Да колега, два пъти даже правих фактори ресет...

Ето скрииншот на съобщението:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/6827...113829.png


Колега влез в рековъри и направи wipe cache partition да видим дали ще се оправи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

@ivkos - за жалост вече няма опция да генерира репорт. Има само опция да изпрати бъг репорт. Когато я натисна нищо не се случва.

Оправих се. Оказа се, че full report може само да се изпраща, а орязания го генерира локално.

Choosing...
Цитирай

(2017-01-20, 11:47:01)rado__8 написа:  Колега влез в рековъри и направи wipe cache partition да видим дали ще се оправи.

направих кавото каза колега, но без промяна не стартира S health. И на самсунг останалите глупости

Samsung Galaxy Edge G935F; Samsung Galaxy S9 G960F

Цитирай

(2017-01-20, 11:50:17)Sloona написа:  @ivkos - за жалост вече няма опция да генерира репорт. Има само опция да изпрати бъг репорт. Когато я натисна нищо не се случва.

Оправих се. Оказа се, че full report може само да се изпраща, а орязания го генерира локално.

Не може ли да го "изпратиш" до Google Drive или Dropbox, така че да си го дръпнеш от компютъра?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

[Изображение: Capture.png]
Радиото нещо ме притеснява.

Choosing...
Цитирай

Аз имам един проблемо-въпрос. На някой да му се случва телефона сам да си сменя уолпейпърите? Ползвам си един от супер много време, обаче на всеки 2/3 дена телефона ще ми върне стоковия уолопейпър, който не мога да го понасям и без да има видима причина за това.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Здравейте и от мен!
Извинете за може би глупавия въпрос но все пак:
Мога ли да флашна през Один директно това

Version
Android 7
Changelist
10273029
Build date
Fri, 30 Dec 2016 11:24:49 +0000
Security Patch Level
2017-01-01
Product code
BTU
PDA
G935FXXU1DPLT
CSC
G935FOXA1DPLT

и давам скрийн шот за инфо от телефона си???
Благодаря Ви предварително!

       

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай

(2017-01-20, 11:59:00)Kosmeobeda написа:  направих кавото каза колега, но без промяна не стартира S health. И на самсунг останалите глупости

Изчисти кеша и данните на Play Store , Google Play services, You Tube, Maps, S Health после веднага влизаш в рековъри и пак wipe cache partition. Ако не се оправи ще чакаш ъпдейт.








(2017-01-20, 12:25:41)smiley написа:  Аз имам един проблемо-въпрос. На някой да му се случва телефона сам да си сменя уолпейпърите? Ползвам си един от супер много време, обаче на всеки 2/3 дена телефона ще ми върне стоковия уолопейпър, който не мога да го понасям и без да има видима причина за това.

Да! Това се получава заради актуализациите на заден фон на гугъл. И ти изчисти кеша както в горния пост предложих.








(2017-01-20, 16:33:14)vaskojj написа:  Здравейте и от мен!
Извинете за може би глупавия въпрос но все пак:
Мога ли да флашна през Один директно това

Version
Android 7
Changelist
10273029
Build date
Fri, 30 Dec 2016 11:24:49 +0000
Security Patch Level
2017-01-01
Product code
BTU
PDA
G935FXXU1DPLT
CSC
G935FOXA1DPLT

и давам скрийн шот за инфо от телефона си???
Благодаря Ви предварително!


Не виждам причина да не можеш гледам с 935F си и ще сваляш за същия модел.








(2017-01-20, 12:16:28)Sloona написа:  [Изображение: Capture.png]
Радиото нещо ме притеснява.



Това ти е обхвата сърди се на оператора си.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Благодаря ти много

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай

@rado__8 - нищо общо няма с обхвата. Да, това е процеса, но нещо го държи будно непрекъснато.
Сложих Package Disabler и спрях всичко ненужно. За момента реших проблема.

Choosing...
Цитирай

Guys, седя с първта бета, щото все изтървах времето за рег като бета тестър. И флашнах с один до 1вата бета на 7.0 още, преди много време Big Grin .
Сега обаче, ни вест, ни кост от официалния ъпдейт. Идеи? Sad
Цитирай

Щом можеш да флашваш с Odin какво се чудиш. Сваляш за твоя телефон BTU и флашваш 7-цата
Цитирай

(2017-01-20, 17:54:08)Sloona написа:  @rado__8 - нищо общо няма с обхвата. Да, това е процеса, но нещо го държи будно непрекъснато.
Сложих Package Disabler и спрях всичко ненужно. За момента реших проблема.

Проблема е в 4G мрежата и е от на оператора машинките. Пробвай на 3G няколко дни, ако искаш разлика. А щом си намерил лек значи нямаш проблем Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте! В момента тегля нугата от ТУК . Понеже не съм теглил от там преди, надежден ли е и също кнокса ще мръдне ли?  Big Grin БТУ ли е рома понеже не виждам никъде в страницата?

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

BTU е, пише си. Няма да мръдне кнокса.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Здравейте,

след като ъпдейтнах до 7,0 (софтуера теглен от sammobile) в меню "settings" някой от подменютата ми се появяват по 2 пъти.

Някой има ли идея как може да се оправи това, или да чакам ъпдейт.
Цитирай

Може би нещо се е 'омазало' и трябва да върнеш фабрични настройки, което ще доведе до изтриване на данните ти от устройството и ще трябва след което да го настроиш на ново. Smile

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

(2017-01-20, 22:11:47)thunder4o написа:  след като ъпдейтнах до 7,0 (софтуера теглен от sammobile) в меню "settings" някой от подменютата ми се появяват по 2 пъти.
Някой има ли идея как може да се оправи това, или да чакам ъпдейт.
Ресет след актуализацията ако не е правен, то пробвай с него да оправиш този проблем.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 10 гост(и)