Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Колеги, тези които сте сложили 7.0 и не ви е мръднал кнокс-а, може ли да кажете по кое ръководство за работа с Один сте се водили, за да го сложа по същия начин и да не ми мърда кнокс-а?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx
Цитирай
Аксесоари

Както си му е реда - сваляш от sammobile, в один тикчета само на auto reset, f
 Reset time, phone bootloader update, зареждаш файловете и действаш.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

Е, стига с този кнокс, едно и също! Инсталиране на официален ром чрез Один не влияе на кнокс! Кнокса се променя на 0х1 при инсталиране на къстъм рековери или къстъм ром/ понякога има и такива къстъм  ромове, които се инсталират с Один/. Моля Ви, прочитайте малко предишни постове.
Ръководството е едно, няма друго.
P. S. Нищо лично

Storstark

С. Игнатов
Ако няма регистрация в Sammobile има да го тегли един ден. Може да се изтегли от SamFirm за няколко минути, а пък ето и няколко страници назад https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1363522

С благодарност на stensyto за труда!

Ето и ръководството
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

С благодарност на Радо!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Има ли бъгове 7? Или всичко е наред с телефона? Да споделят който са го качили.

"В един човек всичко трябва да бъде красиво:и лицето, и облеклото, и душата, и ума."
Антон Павлович Чехов
Цитирай

С версия 6.0.1 вайбъра си има нотификация в самата икона..при седмицата няма.


Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung S8+ & Huawei mate 10 lite blue




Цитирай

С версия 6.0.1 съм още и нямам нотификации поне от месец насам - трябва да отворя самия вайбър, за да видя, че имам известие. Още тогава четох, че има доста потребители, които се оплакват от този проблем. По отношение на актуализацията към нугата - вчера писах на съпорта - за BGL ми отговори, че се очаква след края на другата седмица, което означава след 29-ти. Не съм сигурен обаче колко адекватно ме разбра.
Цитирай

Аз флашнах бту, от бгл идвам. Нещо не съм много доволен. Батерията май си е същата. Ония ден забелязах знак за забрана вместо обхват. На Теленор съм. След секунди се появи обхват. След минути ме набират, дава изкл тел., след секунди получавам смс за пропуснато повикване. След това забелязвам че няма мобилен нет, а данните са включени. Вкл, изкл няколко пъти мобилните данни, без ефект. Оправи се след рестарт. Винаги държа мобилните данни и wi fi включени. Днес сутринта ставам и гледам няма wi fi, няма и мобилни данни. Изключвам и включвам wi fi и тръгва, изключвам го пак няма мобилен нет. Няколко пъти он офф, но нищо. Пак се оправи след рестарт.
Не знам дали е от Нугата или от това, че минах от бгл на бту, но е факт, че преди нямах такива проблеми.

П. С. Когато сме с Нуга, трябва ли да правим всички ония упражнения за батерията?
Цитирай

Аз съм с DBT версия на 6.0.1 имам нотификация на самата икона на вайбър...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung S8+ & Huawei mate 10 lite blue




Цитирай

(2017-01-21, 01:24:07)Ev0LuTi0N написа:  Колеги, тези които сте сложили 7.0 и не ви е мръднал кнокс-а, може ли да кажете по кое ръководство за работа с Один сте се водили, за да го сложа по същия начин и да не ми мърда кнокс-а?
Аз ползвах инструкциите в sammobile в описанието са под софтуера.

Аз флашнах 7цата но без тикче на update bootloader.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

(2017-01-21, 02:46:20)С.Игнатов написа:  Както си му е реда - сваляш от sammobile, в один тикчета само на auto reset, f
 Reset time, phone bootloader update, зареждаш файловете и действаш.
Благодаря, колега! Smile
(2017-01-21, 02:48:16)gogon написа:  Е, стига с този кнокс, едно и също! Инсталиране на официален ром чрез Один не влияе на кнокс! Кнокса се променя на 0х1 при инсталиране на къстъм рековери или къстъм ром/ понякога има и такива къстъм  ромове, които се инсталират с Один/. Моля Ви, прочитайте малко предишни постове.
Ръководството е едно, няма друго.
P. S. Нищо лично

Storstark

С. Игнатов
Ако няма регистрация в Sammobile има да го тегли един ден. Може да се изтегли от SamFirm за няколко минути, а пък ето и няколко страници назад https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1363522

С благодарност на stensyto за труда!

Ето и ръководството
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

С благодарност на Радо!
Колега, благодаря ти, но не ме разбирай погрешно. Много Samsung устройства са ми минали през ръцете и с всички съм работил и с Odin и с къстъм ромове, просто тук някои колеги писаха че кнокс-а им е станал 0х1. Поради тази причина попитах защото тук са 4 файла и примерно да не би да има значение дали ще се зареди HOME_CSC или CSC. Smile

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx
Цитирай

Относно вайбъра - това е една изключително нескопосано некадърна програма. По-зле е и от фб приложенията, а всички знаем че те са зле в много отношения.
Та в този ред на мисли, нищо чудно разработчиците на вайбър още да не са си ъпдейтнали програмата да е напълно съвместима с 7.0 на самсунг.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

(2017-01-21, 12:01:39)smiley написа:  Относно вайбъра - това е една изключително нескопосано некадърна програма. По-зле е и от фб приложенията, а всички знаем че те са зле в много отношения.
Та в този ред на мисли, нищо чудно разработчиците на вайбър още да не са си ъпдейтнали програмата да е напълно съвместима с 7.0 на самсунг.

И на мене не ми излиза,  но не е болка за умиралка.
Цитирай

(2017-01-21, 11:26:09)Kristiyan421 написа:  Аз ползвах инструкциите в sammobile в описанието са под софтуера.

Аз флашнах 7цата но без тикче на update bootloader.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

rado е написал в темата при голям update и него да маркираме. Иначе аз имам известия на вайбър на lockscreen,но не и в AOD.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

На мен си ми излиза известието в AOD от Вайбър

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

(2017-01-21, 09:13:38)enislav написа:  По отношение на актуализацията към нугата - вчера писах на съпорта - за BGL ми отговори, че се очаква след края на другата седмица, което означава след 29-ти.

Ако съдим по пача за Декември , който се забави точно толкова и дойде в последната седмица на месеца - това е много вероятната дата за BGL и за този ъпдейт .

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай

Бутлоудъра се чеква в Один само когато ще инсталирате един файл който се зарежда в AP. Обаче, ако ще флашвате четири файлов съответно има зареден бутлоудър в раздел BL в Один няма нужда да се чеква Phone Bootloader Update.

За нотификацийте в AOD спрямо viber пробвайте така >> Деинсталиране на viber >> почистване на Кеширани данни от Настройки Памет >> изтриване кеша и данните на AOD >> веднага от рековъри wipe cache partition после reboot system. След като стартира телефона активирате AOD като е нужно само да го чекнете от настройки за да се активира и провери веднъж дали работи. След това инсталирате на ново Viber и му разрешите всички пермишъни от Smart Manager-а.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-01-21, 13:39:39)rado__8 написа:  Бутлоудъра се чеква в Один само когато ще инсталирате един файл който се зарежда в AP. Обаче, ако ще флашвате четири файлов съответно има зареден бутлоудър в раздел BL в Один няма нужда да се чеква Phone Bootloader Update.

Но предполагам не е проблем ако се чекне?
Цитирай

(2017-01-20, 11:59:00)Kosmeobeda написа:  направих кавото каза колега, но без промяна не стартира S health. И на самсунг останалите глупости

И аз имам същия проблем.
Как се оправя?
Инсталирах по инструкция и уж нищо не обърках

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай

Здравейте!
Аз снощи изтеглих и ъпдейтнах от sammobile Нугата.
Използвах Один и съответно всичко както си е по инструкция и всичко мина перфектно.
Освен всичко нотификациите на ФБ и на Вайбър са си ми ОК.
Единственното,което се надявах да се попромени е разхода на енергия но за съжаление .....всичко си е по старо му.
Иначе Нугата е супер.Много ми допада и въпреки,че съм IOS фен мога да кажа ,че за първи път се кефя и на Android.
Много благодаря на колегата помогнал ми вчера на един мой въпрос.Нека ми прости ,че не споменавам името му.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай

Коя версия дръпна от нугата,,за Чехия или за англия.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung S8+ & Huawei mate 10 lite blue




Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=EFV9WkZ9FfY

Мисля да следвам това ръководство. Може ли някой, който е по-запознат да го погледне и да ми каже да го следвам ли или не? Страх ме е да не направя нещо на устройството си.

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай

Защо просто не изчакаш щом не си сигурен?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не ми се чака. Батерията е оптимизирана, а на мен никога не ми стига! А и има много предимства откъм дизайн. Под клипа има положителни коментари, но не знам.

ПП След процедурата ще се изтрият ли всички файлове, които са на телефона ми или не?

Също така да дам ли отметка на Phone Bootloader Update? В клипа не са дали, а тук пише, че трябва.

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай

Упътването е добро, но аз ти препоръчвам да използваш не CSC_Home, а другото което ще ти изтрие всичко от телефона и ще ти го направи като нов от магазина, защото вътре се съдържа pit файл. Радо писа, че при 4-файловите не било нужно да се слага отметка на Phone Bootloader Update.
Цитирай

Така да кажа на всички питащи. С Один се слагат 4 файла ВИНАГИ трие всичко от телефона само от него не от картата. И да от версия 6.0.1 когато се минава на версия 7.0 се слага тикче на Update bootloader защото е различен бутлоедер в 7.0. Всеки фирм изтеглен от самфирм си е офицялна версия ... което значи, че кнокса си остава непокътнат. Всеки фирм качен на друг сайт различен от Сами е възможно да ви качи кнокса. Освен ако някой ваш приятел не ви е казал, че е с него и няма да има проблеми с кнокса Smile Надявам се да съм бил изчерпателен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)