Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

Много благодаря за отговора! Прочетох по-горе, че при някои от линковете, които изтеглих по-горе кнокса ставал 0х1, затова вместо да рискувам ще чакам от официалния сайт на самсунг няколко часа. Като го флашна ще се върна да ви държа в течение, дано да мине без проблеми!

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
Аксесоари

(2017-01-21, 16:30:58)edinak написа:  Така да кажа на всички питащи. С Один се слагат 4 файла ВИНАГИ трие всичко от телефона само от него не от картата. ...

Не си прав за 4-рите файла, че винаги трият всичко. Ако сложиш HOME_CSC, ще се запази всичко.
Цитирай

При големи ъпдейти знам, че е по-добре да се прави ресет, т.е. тъй или иначе след флашването ще трябва да направя фактори ресет. Така и имам 2 часа докато се изтегли андроида, през това време ще си преместя файловете, които ми трябват.

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай

(2017-01-21, 11:00:22)NikitoStefanov написа:  Аз флашнах бту,  от бгл идвам. Нещо не съм много доволен. Батерията май си е същата. Ония ден забелязах знак за забрана вместо обхват. На Теленор съм.  След секунди се появи обхват. След минути ме набират,  дава изкл тел., след секунди получавам смс за пропуснато повикване.  След това забелязвам че няма мобилен нет, а данните са включени. Вкл,  изкл няколко пъти мобилните данни,  без ефект. Оправи се след рестарт. Винаги държа мобилните данни и wi fi включени. Днес сутринта ставам и гледам няма wi fi, няма и мобилни данни. Изключвам и включвам wi fi и  тръгва,  изключвам го пак няма мобилен нет.  Няколко пъти он офф,  но нищо. Пак се оправи след рестарт.
Не знам дали е от Нугата или от това,  че минах от бгл на бту,  но е факт,  че преди нямах такива проблеми.

П. С.  Когато сме с Нуга,  трябва ли да правим всички ония упражнения за батерията?

При мен същата цигания  и аз съм с BTU и абонат на теленор но си направих експеримент сложих карта на мтел за тест и втори ден никви проблеми но картата е предплатена и няма 4г.Преди на маршмалоу също губех 4г но тела минаваше на 3г а тук направо изчезва и иска рестарт.Ако някой знае кво става да казва.
Цитирай

Пробвайте с префлашване само на модема.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

(2017-01-21, 20:45:47)Ивайло69 написа:  Пробвайте с префлашване само на модема.

Това как се прави ?Да не замине knox Smile
Цитирай

За първи път съм доволен от софтуер на Самсунг.
Поне за сега върви изключително добре и с 7.0 започна много да гали окото - анимации и т.н.
А за колегите, които им изписва, че има грешка в Knox - префлашнах наново с один и този път използвах не Home и се оправи.

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай

Модем DPLT, с Один - отметка на AP

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Флашнах без проблеми. Нугата е уникалнааааааа!

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай

(2017-01-21, 21:06:01)Ивайло69 написа:  Модем DPLT, с Один - отметка на AP

За съжаление съм с този и имам проблеми.Ако може някой друг да ми дадеш който да работи добре с теленорска карта.
Цитирай

Просто го префлашни, нищо че е същия, по някога има ефект.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

(2017-01-21, 11:00:22)NikitoStefanov написа:  Аз флашнах бту,  от бгл идвам. Нещо не съм много доволен. Батерията май си е същата. Ония ден забелязах знак за забрана вместо обхват. На Теленор съм.  След секунди се появи обхват. След минути ме набират,  дава изкл тел., след секунди получавам смс за пропуснато повикване.  След това забелязвам че няма мобилен нет, а данните са включени. Вкл,  изкл няколко пъти мобилните данни,  без ефект. Оправи се след рестарт. Винаги държа мобилните данни и wi fi включени. Днес сутринта ставам и гледам няма wi fi, няма и мобилни данни. Изключвам и включвам wi fi и  тръгва,  изключвам го пак няма мобилен нет.  Няколко пъти он офф,  но нищо. Пак се оправи след рестарт.
Не знам дали е от Нугата или от това,  че минах от бгл на бту,  но е факт,  че преди нямах такива проблеми.

П. С.  Когато сме с Нуга,  трябва ли да правим всички ония упражнения за батерията?

Портни си номера към VIVACOM и няма да имаш проблем с обхвата!

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай

Абеее нещо не стана май като хората - флашнах BTU през один с 4те файла върху бетата 7.0 отпреди, флашна се, ама не съм изгубил нито приложения нито нищо, а реално се е флашнал - друг е кернела бейсбанда и т.н. Трябва ли ми хард ресет?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

(2017-01-21, 21:48:50)r1nftw написа:  Абеее нещо не стана май като хората - флашнах BTU през один с 4те файла върху бетата 7.0 отпреди, флашна се, ама не съм изгубил нито приложения нито нищо, а реално се е флашнал - друг е кернела бейсбанда и т.н. Трябва ли ми хард ресет?

Трябва, трябва!

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай

(2017-01-21, 00:24:22)NoMaD написа:  Ресет след актуализацията ако не е правен, то пробвай с него да оправиш този проблем.

За жалост не стана!
Цитирай

(2017-01-21, 21:48:50)r1nftw написа:  Абеее нещо не стана май като хората - флашнах BTU през один с 4те файла върху бетата 7.0 отпреди, флашна се, ама не съм изгубил нито приложения нито нищо, а реално се е флашнал - друг е кернела бейсбанда и т.н. Трябва ли ми хард ресет?
Флашни наново с 4-файлов, но като избираш CSC, сложи CSC_OXA_..........md5 (НЕ слагай HOME_CSC_...md5)
Цитирай

(2017-01-21, 13:50:14)Sv3TL10 написа:  Но предполагам не е проблем ако се чекне?



Никакъв проблем Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Хора в момента съм с Нуга мога ли да флашна модема с версия от маршмалоу понеже губи мобилни данни ?
Цитирай

(2017-01-21, 21:06:21)UnaccustomeD написа:  Флашнах без проблеми. Нугата е уникалнааааааа!

Добре де, уникална ама с какво??? 
По плавно ли върви от 6.1? Или  по бързо???
Споделете колеги?
Има нови по добри функции ли???
Хайде някой да пише!

"В един човек всичко трябва да бъде красиво:и лицето, и облеклото, и душата, и ума."
Антон Павлович Чехов
Цитирай

(2017-01-21, 22:57:50)stensyto написа:  Флашни наново с 4-файлов, но като избираш CSC, сложи CSC_OXA_..........md5 (НЕ слагай HOME_CSC_...md5)

е баш home сложих...и понеже се чудих видях че са 1:1 големи ама явно не са еднакви. До момента междудругото телефонът е супер. Какво може да се е омазало?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

(2017-01-22, 00:16:23)r1nftw написа:  е баш home сложих...и понеже се чудих видях че са 1:1 големи ама явно не са еднакви. До момента междудругото телефонът е супер. Какво може да се е омазало?

Не разбрах,омазало ли се е нещо или не? Щом всичко ти е наред, карай си така.

CSC -изтрива всичко от телефона/без sd картата/,все едно правиш хард ресет.
CSC- Home - не изтрива нищо.
Хубаво е, когато се прави такъв голям ъпдейт на ром да се инсталира със CSC,за да е всичко на чисто, да се изчистят всички останали неща от предната версия и да се инсталира всичко на ново, за да няма после някои бъгчета и разни други проблеми. Дори, когато е ОТА, пак е препоръчително да се направи после хард ресет и да се инсталират всички програми наново, а не от бекъпи.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Колеги и аз да я похваля тая нуга.  С послефния ъпдейт преди това батерията падаше с процент на час а с тая нуга два пъти по-малко. Флаш с 4те файла, фактори ресет и кеш ресет. За 42 часа с 5 часа на скрийн и 16 гб данни през wifi. 
Много мазно върви. Препоръчвам на всички задължително ресет.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

Значи просто си имал проблем са батерията преди това. Няма никаква разлика при мен батерията от преди и след. Докарвал съм до 9ч екран, правил съм по7-8 на48ч стендбай. Тук незнам как ще е, но засега няма разлика. Не виждам да върви кой знай колко мазно, даже няколко пъти я хващам да лагва.
Цитирай

Колеги, в device maintenance (бившото smart manager), активирвате ли device security? Има ли смисъл от това нещо? Досега никога не съм го активирал..
Цитирай

(2017-01-22, 15:38:02)Sv3TL10 написа:  Колеги, в device maintenance (бившото smart manager), активирвате ли device security? Има ли смисъл от това нещо? Досега никога не съм го активирал..

Пуснал съм го. 

Аз пък срещам лагване в клавиатурата. Понякога след изпращане на написаното и трябват 5 секунди,за да реагира. Иначе като цяло се държи добре телефона.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 11 гост(и)