Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Мод" с термопаста
#1

Здравейте колеги, реших да ви попитам за въпросния мод със слагането на термопастата на процесора - кое всъщност може да бъде прецакано от този експеримент? Колегите, които са го опитвали този метод - как стоят нещата при вас?
След като го отворих, видях че отдолу на платката не е процесора, а паметта - процесора как се охлажда тогава?
Другото интересно за мене, е защо са прекъснали термомоста така - хем самата памет е навътре в платката, хем има "изрязан" квадрат в алуминиевата част на телефона? Да не би заради това че отпред е дисплея и ще жълтеняса за няколко месеца ползване? Батерията не ми се вижда как ще се загрее чак толкова, че да го отделят така....

П. П. По принцип там трябва да се сложи термо лепенка, а не термопаста, тъй като разстоянието е голямо...

[Изображение: e7c9e135d0a71ea988cb939c0554c306.jpg][Изображение: 4aa9969701f02bc8aa196f173396b02c.jpg]

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Да аз съм с този мод отдавна и нямам никакви проблеми, а само подобрения. Защото като играеш игра или при някакво натоварване разликата е близо 10 градуса надолу. Аз си сложих не термо лепенка, а паста Artic MX-4 която не е електропроводима. И да разстоянието май е към 1 мм. ама паста си сложих.
Жълти петна по Дисплея нямам защото се нагрява по малко от вашите Фабрични LG G3.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#3

Разстоянието по-скоро да е към 0.5мм (или по - малко). А жегата от процесора къде отива? Не удря ли веднага дисплея и после да се разпределя по-цялата част?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#4

В дисплея бие, разбира се. Логично е да има и поражения в дългосрочен план, но няма как да се изчисли Smile

HTC ONE V >> LG L9 II D605 >> LG G3 D855 32GB TITAN
Цитирай
#5

Аз съм така от 1 година нямам никакви проблеми а се разцепвам от игри ;D
Цитирай
#6

Наклепах го с термопаста и се държи много добре. По едно време на benchmark-a вдигна 75 градуса (може и да не съм сложил достатъчно), но после ги смъкна. Мисля че го докарах на бързодействие и температура като G2-ката Big Grin. Като цъкам из менютата е 50 градуса (преди беше 60 със намалена резолюция (и 70 с нормална Big Grin))

П.П Не знам защо, но я махнах тъй като при много силни натоварвания, като че ли ставаше изолатор, а не проводник на топлина...?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)