Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

RedMi Note 3 или RedMi Note 3 Pro
#1

Колеги, в главата ми се завъртя идеята за смяна на телефона. Моделите, към които се насочих, са тези в заглавието. Разгледах характеристиките им и ревютата им и смятам, че мога да си спестя едни 70 лв, купувайки си "старата" версия на телефона. Не ме интересува, че няма слот за карта - насочил съм се към 32GB версията и тъй като не съм heavy user, повече памет няма да ми е нужна. Видях, че камерата също е леко подобрена - но не е нещо фрапиращо над камерата на стария модел. Това, което ме кара да се питам, дали си струва да дам тези 70 лева е SoC-ът. Snapdragon-а идва с 5.1.1 версия на андроида, а MTK - с 5.0.1. Бог знае каква разлика между тези версии на Lollipop няма, но не знам от Xiaomi кой от телефоните ще получи по-добра поддръжка занапред. Още повече, че те така или иначе не са се сцепили от преминаване на версии на андроид, а регулярно си ъпдейтват MI софтуера.

Какво мислите по въпроса?
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен, софтуерната поддръжка на Snapdragon-ския ще е по-добра от тази на Mediatek. Обикновено просто така се получава. Какво са замислили Xiaomi обаче - не знам.
Цитирай
#3

и аз съм на мнението на колегата.. снапдракона по се поддържа. И аз съм изпаднал в същата дилема и мисля точно "про" - то да взема, но ще трябва да е от чужбина

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
#4

Про-то моу Я! Хелиото смърди много.
Няма значение дали си хеви или не. Дракона е по-добрия процесор, което се усеща. Не спестявай 70-те лева.

Choosing...
Цитирай
#5

Освен че ти вади някоя друга тутуточка нищо особено няма в про варианта.и преди да ме нападнат безхаберните немиползватели ще кажа че и аз бих избрал прото(ако разликата не е толкова).и да допълня че за обикновенния вариант също си има доста много ромове,като при прото засега е само 1
Цитирай
#6

Процесора е основен компонент във всеки телефон, така че избери този със Snapdragon-a.
Цитирай
#7

и аз съм за прото

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)