Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със сваляне на песни от Messenger
#1

Здравейте! От няколко дни съм собственик на това телефонче и му открих няколко бъгове, който малко ме дразнят. Днес ми изпращат mp3 по Messenger, натискам върху файла натискам Download, след което излиза едно бяло прозорче, кръгче се върти и излиза messaging_attachment.php и песента свири там, но не мога да я сваля. Пробвах рестарт, триена на програмата, но без успях. На друг телефон се сваля директно. Някакви идеи какъв може да е проблема?
Цитирай
Аксесоари
#2

Просто преименувай .php на mp3, на жена ми Алкателчето прави тази мизерийка, пращам й pdf, тя получава, php. След преименуване на опашката, всичко се оправя! Но при нея файлът се записвс в download
Цитирай
#3

Честно казано е малко грубо да напишеш, че телефона има бъг, при положение, че става въпрос за ВЪНШНО приложение.
Трябва да инсталираш външен файлове експлорър за да работи по начина, който искаш - например ES File Explorer

Huawei P Smart
Цитирай
#4

Имам външен експлорър, но то абсолютно нищо не се сваля, смисъл на мен директно започва да ми плейва песента с messaging_attachment.php . При s6 edge няма такива проблеми. Ще пробвам с пълен ресет на телефона.
Цитирай
#5

Както искаш - уверявам те, че и след 2 пълни ресета ще е същото. По подразбиране класическите файлови експлоръри не поддържат допълнителни функции. В случая с месинджъра, файла се плейва, вместо да се сваля. Това за някои е ОК. При самсунга си има различен файлов мендижър, който прихваща файла в приложения като месинджър. Ако инсталираш ES explorer, при натсикане на Download ще ти се появи меню за избор за сваляне чрез Es file explorer и файла си отива в папка Downloads.
Не знам защо очакваш различните модели телефони да работят по един и същ начин, като във всички случаи ползват модифициран специално за модела Android...

Huawei P Smart
Цитирай
#6

(2016-03-09, 23:25:47)beatfan написа:  При самсунга си има различен файлов мендижър ... Не знам защо очакваш различните модели телефони да работят по един и същ начин...

 
Точно така и аз мислех да кажа. Принципно и аз много мразя, като някой има някакво мъничко проблемче с еди коя си програма, веднага да обвини целия телефон, че е бъгав. Е така беше като продавах една марка смартфони, същото. Идва ми еди кой си гневен клиент на щанда и ми крещи и ми вика защо телефона му не могъл да му отвори еди коя си снимка от фейсбука, защо не могъл да му плейне .dfgetyh формат със super mega giga player, защо вайбъра му не му излиза както му излизал на едноядрения алкател с Андроид 1.0.1. И вика боклуци продавате, бъгави, не работят, бъгави, китайски Big Grin  Много често проблема е в задкормилното устройство. Защото винаги съм давал примера - отиваш в Технополис и си купуваш LCD TV на Сони за 5000 лева и после минаваш през Близу да ти включат на него кабелна. На другия ден ти се бъгват 2 канала и още 2 ти насичат. И какво, ще ходиш в Технополис да питаш защо ти е бъгав телевизора, нали? Big Grin   А масово потребителите правят точно така. Действа се първосигнално и веднага се обвинява това, което е точно в този момент пред очите ти. В нашия случай - държа телефона в ръка и имам проблем с еди какво си - значи ТОЙ е бъгав. Обаче какво се случва зад екрана на тоя телефон, как е писано това приложение, за кои модели е оптимизирано и за кои не, бъгаво ли е то, не е ли, трябват ли ни допълнителни програми, какви ни трябват, не ни ли трябват.. Понеже нещата излизат по-сложни, по-лесно е да се обвини директно това, което държим в ръката и го виждат очите ни. 

Само, че P8 Lite няма бъгове.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)