Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z3 - непризната гаранция от Mtel(Булграм)
#1

Здравейте,

На 3ти март бях на басейн и направих малко снимки(не повече от 3-4 мин под 30-40см вода). На телефона му нямаше нищо.
На следващия ден пак бях на басейна сутринта и пак снимах(пак кратко време) но този път ползвах външното копче.
Точно като излизах от басейна (няма и 3 мин.) и дисплея изгасна. Отзад на камерата беше влязла вода.
Оставих го да съхне. След 4-5 часа водата от камерата почна да излиза и дисплея светна за кратко и пак изгасна.
В момента дисплея въобще не пали - работи но свети с черен екран вместо с картина (ако ме разбирате все едно на телевизора да пуснеш празен черен екран)
Занесох го в Мтел и от там са го пратили в Булграм.
Днес виждам че сервизната ми поръчка е променена:

   Статус: Сервизирането е извършено. Устройството скоро ще бъде изпратено в магазин или офис
   Сервизен статус:Не е поправен
   Статус на гаранцията:Устройството не е в гаранция 

Звънях в Мтел за да питам какво става и ми казаха че не знаят и да се обадя на Булграм. Дадоха ми телефон на който 10 минути ми пускат музика и никой не вдига.
Капачетата на телефона със сигурност бяха затворени. Телефона е в перфектно състояние.
Моля посъветвайте какво да правя  Sad
Цитирай
Аксесоари
#2

Продължавай да им звъниш или отиди направо до сервиза.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#3

Направо на място да отива..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#4

Трябва да разбереш поради защо е отказа и чак тогава да се прецени имаш ли право да оспорваш, нямаш ли.

Още от сега ти казвам, ако по телефона е имало следи от удари и падане, затова са ти отказали и имат право да ти откажат.
Цитирай
#5

(2016-03-11, 14:00:31)GH0STFACE написа:  Трябва да разбереш поради защо е отказа и чак тогава да се прецени имаш ли право да оспорваш, нямаш ли.

Още от сега ти казвам, ако по телефона е имало следи от удари и падане, затова са ти отказали и имат право да ти откажат.

Телефона е буквално като нов. Ще постна снимки веднага щом ми го върнат. Надявам се да е утре.
Цитирай
#6

Тези телефони май имаха (под капаците) някакви лакмуси за намокряне? Оцветени ли са?

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#7

Което не гарантира, че в севиза не могат да намокрят въпросните лакмуси и да не ти признаят гаранцията. После ходи обяснявай и доказвай..

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#8

^^^ Тъй е, затова проверка и вписване на състоянието при предаване за сервиз.

Sony Z5 Compact.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)