Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията.
#1

Здравейте. Проблема ми е, че телефона се зарежда адски бавно. Имам го от година и 1 месец. От 1-2 седмици почна да ми прави проблеми с батерията. Зарежда се 24 часа и е на различни % ( някой ден е на 25-35%, друг път на 70-75% ). И като го махна от зарядното батерията почва да се маха твърде бързо. Махнах батерията и беше топла... Един от модераторите ми каза да си калибрирам батерията, но не мога, защото не мога да стигна до 100%..
 Мойте въпроси са: От какво може да е проблема? Може ли да се оправи? Трябва ли нова батерия?

Гледах клипчета, пробвах всичко ама не става... Телефона е рутнат! 

Съжалявам, ако поствам пак тази тема!
Цитирай
Аксесоари
#2

Проблема може да е и в зарядното/кабела - пробвай с друго такова.

 
Цитирай
#3

(2016-03-12, 21:04:43)NoMaD написа:  Проблема може да е и в зарядното/кабела - пробвай с друго такова.
Мисля, че не е от зарядното, защото таблета се зарежда доста добре.

(2016-03-12, 21:04:43)NoMaD написа:  Проблема може да е и в зарядното/кабела - пробвай с друго такова.
Мисля, че не е от зарядното, защото таблета се зарежда доста добре.
Цитирай
#4

Пробвай с друг кабел. Ако не...нова батерия. Няма да загубиш нищо

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#5

Извинявам се за тъпия въпрос, но кабела е усб-то нали? А и как да разбера дали батерията е надута? Smile А и ще ми кажете ли от кой онлайн сайт да поръчам за оригинална батерия за 25 лв, че видях в gsm.bg за 35 лв
Цитирай
#6

Ами тъпото ама колкото по евтина толкова по голяма вероятност за менте. Около 30 лв трябва да е. И да е 1 към 1 с твоята по надписи ...уж. да. Кабела между зарядното и телефона

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#7

А усб кабела може ли да по-различен от това за С3 Нео?
Цитирай
#8

Ми може да е по скапан. Замърсени пинове.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#9

Препоръчително е нормалното си за С3 Нео?
Цитирай
#10

Препоръчително е оригинално зарядно с хубав кабел

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#11

Преди имах подобен проблем и се оправи след като смених зарядното. Слагам го да се зарежда и по някое време зареждането прекъсва и никога не се зареждаше напълно. Смених зарядното с такова от първото галакси и засега няма проблем.
ПП:Може да Ви се стори смешно, но докато ги правеше тия мизерии със зареждането, долната част на телефона издаваше някакви цъкащи звуци. Попринцип, когато си лягам телефона винаги ми е до главата и се чуваше наий-ясно откъде идва звука. след рестарт спираше да цъка. :/
Цитирай
#12

Странно. Иначе при мен лично ИМА значение с какъв кабел какво устройство зареждам и от къде... Примерно последно време телефона не иска да ми се зарежда от компа и като го пипна, понеже е железен яко бие ток Big Grin
Цитирай
#13

И аз имах такъв проблем, зарядното беше причината.
Цитирай
#14

За батерията дали е надута можеш да разбереш като я извадиш от телефона, поставяш я на равна повърхност и се опиташ да я завъртиш. Ако се върти лесно значи е надута.
Цитирай
#15

(2016-03-13, 17:46:09)mefistoreyon написа:  Странно. Иначе при мен лично ИМА значение с какъв кабел какво устройство зареждам и от къде... Примерно последно време телефона не иска да ми се зарежда от компа и като го пипна, понеже е железен яко бие ток Big Grin

Ами в твоя случай е добра идея да провериш за причината. Майната им, да речем, на компютъра и телефона, въпросът е къде е проблема. Замери или помоли някой да ти замери на контактите заземяване/зануляване, защото ако не е опасно да е под напрежение железния телефон, щото го очакваш, не е така ако се окаже офазен корпуса на пералнята, да речем. Никак не говоря да провериш с фазомер дали ще покаже нещо като го допреш до заземителните пластини.  Напълно е възможно да се получи такава някаква утечка, че хем да не изключва предпазителя, хем да е сравнително опасно напрежението на корпуса спрямо земя. Не че е огромна вероятността да има наистина реална опасност, ама по-добре да се провери. Както казвахме едно време - минута невнимание - цял живот мъртъв!
Цитирай
#16

Здравейте искам и аз да попитам за батерията, понеже мойта се поду ще я сменям
Искам да попитам мога ли да сложа т.е. ще работи ли нормално ако сложа батерия 4800mA.
Или да си карам със заводска от 2100mA?
 Аз съм със Samsung S3 Neo не е руутнат.

Samsung Galaxy S3 Neo
Цитирай
#17

Ми няма да е 4800ма а някой китаец отговарящ на има няма 1000ма и без защита. Слагайте винаги и само оригинални батерии. Това не е шега работа.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#18

(2016-03-18, 15:28:57)cobaltt написа:  Искам да попитам мога ли да сложа т.е. ще работи ли нормално ако сложа батерия 4800mA.

Може ли да я видя тази батерийка? Линк? Angel Angel

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#19

(2016-03-18, 17:54:27)dingila написа:  Може ли да я видя тази батерийка? Линк? Angel Angel
 Разбира се - http://www.aliexpress.com/item/4800mAh-H...db7e3e7085
 Аз лично също съм много скиптично настроен към нея. А в Амазона видя даже и една от 6000mA.
А да попитам още нещо, проблем ли е ако зареждам със зарядно на което изходящия ток е 2,1мА при положение, че заводското ми е 1мА?

Samsung Galaxy S3 Neo
Цитирай
#20

90% проблема ти е в това подобие на батерия...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)