Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2 Сим карти
#1

Здравейте, питанката ми е дали, ако имам на разположение една обикновена сим карта на слот 1 (примерно) и допълнителна сим карта - само за интернет (без възможност за звънене през нея и тн.) на слот 2 (примерно) - то докато съм в интернет през картата с интернета ще мога да получавам обаждания към обикновената?
Въпроса ми изникна защото имам изгодна оферта и я обмислям, но в друг форум на подобен въпрос ми бе отговорено, че при някои телефони може да набъбне сметката, ако се използва пренасочване.

Благодаря предварително! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с две карти и то така или иначе можеш да ползваш мобилните услуги само от едната карта, та не би трябвало да има проблем да имаш карта за нета, която ще нагласиш за мобилен интернет и 2-ра карта за разговори Smile
Цитирай
#3

Отговорил съм ти на лично, понеже си ме попитал там, но мисля, че ще е добре и да го напиша тук, да е обществено достояние Smile Смятам, че отговора на този въпрос ще е полезен и за други:


Здравей, принципно не съм пробвал точно този вариант на P8 Lite, но понеже апарата е с един радио модул, е логично докато си в интернет (ползвайки интернета от картата за интернет), другата в този момент да е НЕактивна. Както и обратното - докато говориш по телефона на тази, която ти е за разговори, другата, която ти е за интернет да не е активна. Поне това знам от друг двусимов смартфон, който съм тествал. Но общо взето абсолютно всички двусимови смартфони от последните години са с един радио модул и са на същия принцип. В смисъл, така са си Smile Има двусимови смартфони с два радио модула, при които и двете сим карти са винаги активни и независими една от друга, но такива произвеждаха преди време, след което заради по-голямото облъчване от двата радио модула ги спряха по някакви си там здравословни стандарти. В момента мисля могат пак да се намерят такива, но са единични бройки и обикновено много китайски. Та така Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#4

За подобни случаи има много полезна тема във форума. Smile
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=70756

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#5

Няма как да изпробвам. Поне това ми казаха от оператора - няма карти за тест.
Цитирай
#6

Колеги,аз съм също със двусимовата версия закупена от М-тел.Използвам на първия слот глобулска карта като основна а на втория слот м-телска от която съм задал да се ползва мобилния нет.До сега се е случвало няколко пъти докато съм в нета, а това означава от м-телската карта да ми звънят на глобулската.Явно става въпреки че радио модула е един за двата слота.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#7

Тоест? Успяват да ти звъннат и да проведеш разговор, докато е включен нета на другата карта ли? С друга сим поне доколкото разбрах става, но ако е само за нет - не?
Цитирай
#8

В интерес на истината втората ми карта м-телската си е нормална карта за разговори и не е само за нет.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#9

Явно е DSFA и заради това @milfox получава входящи повиквания през Теленор, докато сърфира през Мтел. Huawei са един от малкото производители на смартфони, които не използват хитрината пренасочване на повикването и устройствата им са с два радиомодула.
Някой друг може ли да потвърди тази опция?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#10

Гледам, че Huawei P8 е в списъка от споделената по-горе тема, надявам се че и лайта ще е там. Чакам и аз потвърждение.
Цитирай
#11

Ако телефона работи ОК с две карти, обикновени (с минути и тн.) и докато си в интернет можеш да приемаш обаждания и изобщо да те търсят, то означава ли, че и с карта само за интернет на единия слот и обикновена на другия ще работи нормално?

А, ако не ми дава да вдигам, докато съм в интернет (ползвам картата с интернета), то ако огранича тази за разговорите само на 2G - ще има ли някаква промяна и ще мога ли да ползвам двете карти пълноценно?
Цитирай
#12
Exclamation 

Моля да направите следните два теста и да съобщите резултатите!

1-ви тест: Наберете от сим1 номера на сим2 и кажете дали получавате входящо повикване от сим2. Няма значение в какъв режим на мрежата сте 2G/3G.

2-ри тест: Пуснете си клип от youtube през мобилния интернет 3G/4G (с изключен wi-fi). Наберете от друг телефон номера на сим картата, от която не ползвате интернет за гледане на клупа, т.е. тази която е в 2G режим. И кажете дали получавате входящо повикване на картата без интернет.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#13

В слот 1 съм с глобулска карта , в слот 2 м-телска от която ми е и активиран мобилния нет(картата е и за разговори а не само за нет)

тест 1

Позвъняване от картата в слот 1 към картата в слот 2  - се включва гласова поща
Позвъняване от картата в слот 2 към картата в слот 1  - абонатът не отговаря

тест 2

Пуснати мобилни данни на картата в слот 2,пуснат клип в ютуб - при позвъняване на картата намираща се в слот 1 от друг телефон,получавам обаждането.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#14

Как успявате изобщо да вкарате карта във втория слот като иска нано...? Сега пробвах и останах учуден.
Цитирай
#15

Днес успях да изкопча най-накрая една карта, казаха ми да си я пробвам и да отида след няколко дни да кажа как е.
Сложих я, включих данните и я направих по подразбиране за мобилни данни, смених ѝ предпочитанията на 2G/3G/4G и включих клип от вибокс (от youtube нещо не ми ги включва, много бави и се прави, че зарежда, а дефакто нищо не зарежда). Докато клипа вървеше звъннах от друг телефон и горе в лентата H+ се промени на X секунда преди да ми звънне действително телефона. Вдигнах и проведох нормално обаждане. Пробвах и обратното - да звънна при включен интернет от сим картата с минутите на друг телефон, докато е включена другата карта с интернета - пак успешно. На тоя етап си мисля, че няма да има проблем, но ще тествам още няколко пъти днес.
Цитирай
#16

Май се оказва,че сме с един радиомодул...
Цитирай
#17

Няма проблеми, тествал съм и до сега не ми се е случвало да имам пропуснато обаждане заради това.
Цитирай
#18

(2016-04-03, 21:28:06)plamend93 написа:  Няма проблеми, тествал съм и до сега не ми се е случвало да имам пропуснато обаждане заради това.

Да и аз нямам проблеми,получавам смс,друго си е да ти се включи втората карта,като втора линия Wink
Цитирай
#19

Ммм да, за жалост се оказва, че Lite-a НЕ Е DSFA.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#20

На мен ми върши работа, при включен интернет получавам входящи обаждания, спира ми интернета и след разговор пак се пуска.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)