Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[LG V10 - Dual SIM] Не получавам системни СМС-и на едната карта.
#1

Интересен проблем имам с моя V10 dual sim.
Не получавам системни СМС-и на едната карта и по-специално тези, които са ми банковите и индикират кога има теглене от някоя от картите ми.
Какво ли не правих - рестартирах, нулирах смс-настройките, активирах ги няколко пъти, исках от оператор да ми ги прати отново и ги инсталирах и не и не и не...
Като преместя картата в друг апарат и веднага се изсипват последните 2-3-4 от ден-два назад, но на този апарат не искат.
Картата е Теленор-ска и единственото, което не съм правил е да им обърна местата в слотовете, но не знам има ли смисъл.

Някой с някаквва идея по поставения проблем?

Благодаря!

пп. Това е първия ми двусимов апарат с такъв проблем.
Сменил съм доста преди това, но не е имало грижа с тези СМС-и никога.
Цитирай
Аксесоари
#2

И моя е dual sim, ама аз си го ползвам с една карта, че друга нямам. Ще се разровя из нета, все ще има нещо. Виж и ти по настройките на втората сим дали няма нещо забранено или по подразбиране, което да не е включено. Виж Default message app. Трябва да е на Messaging

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#3

@algor, до сега не съм ползвал двусимов телефон и сигурно няма да съм ти полезен, но поне да опитам. С кое приложение получаваш съобщенията, със стоковото на LG или с Hangouts? Влез в настройки ->> Общи ->> Приложение за съобщение по подразбиране, маркирай другото и виж как ще е.
Освен това ако двете карти са на различни оператори, има ли в настройките на съобщения два сервизни номера?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

buddha, на същото е настройката, да, няма проблем с това.

vargala81, имаш предвид от дефолтнатата апликация да маркирам за получаване Hangouts ли?
Относно сервизните номера:
- на Теленор има номер +35989100000 (слот 1)
- на виваком има номер +359878000333 (слот 2)

Тъпото е, че преди 15-ина дни търсих щателно user manual за двусимовия, но намерих само на китайски.
И в общи линии импровизирам с нещата.

Едит: vargala81, понеже си отделил поста в отделна тема, заглавието така лъже малко, защото не получавам само системни (банковите ми, тоест), а нормални съобщения си идват без грижи.
Цитирай
#5

Аз помислих, че въобще не получаваш. Редактирах заглавието, виж дали така е добре.
Да, имам предвид да маркираш Hangouts и да видиш как ще е с него. Въпреки, че се съмнявам да е от това.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Нищо не пречи да опитам, обаче.
Сега ще ги променя да видим ден-два как ще е.
Цитирай
#7

Нямам все още решение и след смяната на приложенията.
Въртях и картите, звънях и в банката, но за момента нямам успех.
Ако продължи така още седмица, определено (колкото и да не ми се иска) ще го продам апарата и ще търся друг, защото най-важните смс-и по движенията от кредитните и дебитните ми карти като не получавам, няма как да съм спокоен.

Тъпо...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)