Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон около 700 лв.
#1

Здравейте, пичове, решил съм да направя лек тунинг и да си взема хубаво телефонче. Спестил съм пари, мисля да пръсна около 700лв.
 Ценовият ми сегмент към момента включва:
LG G4
Sony Xperia Z3+/Z4/
iPhone 5S
Huawei P8
и новата А5-ца на Самсунг

От тези опции мисля, че най-удачно е нещо измежду G4 и Z3+.  LG-то ме пленява с простотата си - на всеки се е случвало телефонът рано или късно да блокира и единственият начин да се оправи е да се извади батерията. Отделно, камерата е чук, а телефонът си е приятно хладен. Сонито пък има солидна батерия, доста добър performance и като цяло ми се струва доста по-лъскавичък в ръката. За него знам, че имаше големи болежки с прегряването, които уж ги коригираха с ъпдейт, ама тоя downclock като нищо ще му свали МНОГО представянето. Другото е, че ми се стори хлъзгав и лесен за изтърване, което, предвид стъкларията по Сонитата, ще струва пари. Айфоня е готина работа, ама ми се струва вече 2 поколения по-стар, че му е малко много. Осмака не е за подценяване, има доста под капака, на ОС-а му не ми харесва хич, а Самсунга си е 1 класа по-надолу, пък ако ще и по-нов. 
   
 Някакви съвети?
Цитирай
Аксесоари
#2

G4 определено - добър софтуер, страхотна камера.
Цитирай
#3

Като ти гледам мнението, сам си се насочил към G4 Big Grin Big Grin
Цитирай
#4

G4! Страхотна машинка.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#5

Lg-то може би е по - добрият вариант за теб. Доста голям дисплей, аз си падам по по - компактните, но ако искаш да играеш игри и да гледаш видео, е с по добра резолюция от z3+. Сонито по принцип е с по добър процесор, но както знаем може да си пържим яйца на него Big Grin и когато загрее смъква производителността за да избегне прегряване. Ако не се лъжа камерата на lg е по добра ако и това те интересува.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#6

Sony-То е много по-красив телефон , вече кой е по-добър не може да се каже . И двата телефона ще ти вършат една и съща работа .Въпросът е кой ти харесва повече на дизайн
Цитирай
#7

+1 за G4 ...иначе ако намериш Z5 за тия пари ...ама Z3 , Z3+ срещу LG то нямат никакъв шанс
Цитирай
#8

Z5 e чук, ама е 250лв отгоре, S6-цата е 150 над ЛГ-то също. Смисъл, хич не са лоши, ама ако тръгнем по тая логика за малко повече малко повече, ще стане мазало.
Друг телефон, дето ми харесва, е M5, но ми се струва доста скъпичък за Midrange. Мисля да поръчам G4.
Цитирай
#9

G4 е най-добрият от изброените, но е и най-голям като размери, а и фактът, че почти няма заобляне на ръбовете го прави доста неудобен за ползване като телефон (особено с 1 ръка), както и увеличава сериозно шансовете за изтърването му поради лошия захват. Според мен това е сериозен недостатък за телефон, но на който не му пречи, то G4 би бил най-добрият избор в ценовия диапазон до 700 лв. в момента.
Цитирай
#10

^Колега @pnv дали си ползвал г4? Искам само да кажа, че е адски удобен за 5.5инча! Телефона в краищата е изтънен и лично аз (с малки ръце съм, поне къси пръсти) го чувствам много удобен за ползване. Единствено не мога да достигна до горен ляв ъгъл като го ползвам с една ръка (дясна). Но дали ще е удобен на колегата само той може да прецени, като го разгледа в някой магазин.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#11

@dada_, поразцъках го на живо LG G4 и затова писах, че лично на мен ми се стори неудобен за работа с една ръка поради големината му и почти пълната липса на заобляне на ръбовете. Както и ти каза, най-добре е всеки лично да го тества на живо в някой магазин и да реши за себе си дали му е удобен или не. Иначе за парите си, LG G4 действително е сред най-добрите предложения в момента.
Цитирай
#12

Понеже в най-скоро време ще ме вземат за рекламно лице на Asus Smile , да предложа и аз: Asus Zenfone 2 ZE551ML с 4GB RAM и 32GB памет, 3000мАч батерия и 5.5" дисплей може да се вземе за 598лв.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#13

@karloson

Това бих го купил и аз, майка ми има Asus Zenfone Go и е доволна, забелязвам че идват често ъпдейти, но тя не обръща внимание.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14

Пичове, тъй като най-вероятно началото на новата седмица поръчвам джаджата, да ви попитам за последен размисъл. Нексус 5Х струва ли си да го броя в играта, тъй като друго не виждам, което да се опре на тези пари до G4?
Цитирай
#15

Според мен колега не избързвай с този Г4. 100% ще се обади някакъв дефект. Както предишните поколения , беше чист късмет да набараш някоя бройка читава. По добре се поогледай за Z3+ или някой от olx Z5 . Лично мнение!

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай
#16

Вземай спокойно G4 ката , за тези пари е идеалка
Цитирай
#17

@notlike - Лично за мен си струва, да се замислиш и да вземеш този, който те кефи повече на външен вид. Ако ще е нексуса обаче, задължително 32гб-тов, иначе въобще не го гледай.

@Method_Man - g4 е телефон на една година, до кога да го чака този дефект да се появи, защото за сега такъв няма.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)