Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Някой оправи ли проблема със звука на М2
#1

Здравейте! Всички се оплаквахме, включително и аз, че след предпоследната актуализация, звука на телефона намаля драстично! От тогава до преди 5 дни, всеки ден се чудех, как е възможно от Сони да не обръщат внимание на този проблем цели 4 месеца! Да, но онзи ден ми падна мрежичката, която покрива говорителите (два са) и микрофончето! И чудо! И трита отвора бяха натъпкани с изключително фина прах, която изпадна, като калъбче от отворите! Явно за 2 години експлоатация прахта, която се провира през фините отвори на мрежичката, както и заради самата мрежичка, звукът бе станал изключително тих! Сега телефона съм го намалил, защото "крещи", като обезумял! Силата на звука му е изключително силна и не съм чувал по-силно звънящ телефон!

Мислех да си върна мрежичката обратно, след като почистих прахта и всичко останало, но телефона и без мрежичката си изглежда ок и сега си го ползвам така!

Дано съм бил полезен за всички, които съм им стопени нервите, като моите от тихият звук!
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз от както ми падна мрежичката първия път ,си го правя това сам .Просто е много по-добре .С тая мрежа звукът заглъхва и се чува един вид отвътре.

XPERIA XA
Цитирай
#3

а как почисти тази прах

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#4

Клечка за ущи би свършила работа

XPERIA XA
Цитирай
#5

само на сухо ли

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#6

(2016-03-14, 17:24:04)tochnia1 написа:  Здравейте! Всички се оплаквахме, включително и аз, че след предпоследната актуализация, звука на телефона намаля драстично! От тогава до преди 5 дни, всеки ден се чудех, как е възможно от Сони да не обръщат внимание на този проблем цели 4 месеца! Да, но онзи ден ми падна мрежичката, която покрива говорителите (два са) и микрофончето! И чудо! И трита отвора бяха натъпкани с изключително фина прах, която изпадна, като калъбче от отворите! Явно за 2 години експлоатация прахта, която се провира през фините отвори на мрежичката, както и заради самата мрежичка, звукът бе станал изключително тих! Сега телефона съм го намалил, защото "крещи", като обезумял! Силата на звука му е изключително силна и не съм чувал по-силно звънящ телефон!

Мислех да си върна мрежичката обратно, след като почистих прахта и всичко останало, но телефона и без мрежичката си изглежда ок и сега си го ползвам така!

Дано съм бил полезен за всички, които съм им стопени нервите, като моите от тихият звук!

Колега ето ти вариянт и без да махаш мрежичката. Прикачвам снимка. Ако те заинтригува пиши на ЛС


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#7

Колега, на М2 такова меню няма

Sent from my D2303 using Tapatalk

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#8

Аз също си махнах мрежата,като я свалиш има залепена за нея едно черно като дунапрен,махаш го и пак залепяш мрежата сега даже съм намалил звука

Samsung A52s  5G
Цитирай
#9

Аз съм с KitKat-a и имам M2 почти 2 години вече. Въпреки, че с KitKat телефонът няма проблем със звука, все пак реших да махна и аз мрежата, за да видя, дали не се е събрал прах, както беше написано по-нагоре. За близо 2 години ползване нямах събран прах и като върнах мрежата (докато телефонът възпроизвеждаше музика), аз лично не усетих разлика в силата на звука.
Разбира се някакво съвсем леко притъпяване на звука няма как да няма. Все пак е едно говорителя да е открит, друго си е да има мрежичка , дори с отвори. Като цяло нито прах имах, нито лесно различима разлика с/без мрежичка.
Цитирай
#10

(2016-10-06, 08:17:37)radoslav_n написа:  Колега, на М2 такова меню няма

Sent from my D2303 using Tapatalk
Да няма го. Скоро ще компилирам  firmware за м2 с руут и някой благинки от Х серията. За момента изчиствам някой бъгове..
Камерата е на pexoteam.
Pexocam
Cardstyle настройки.
X-reality and bravia engine
Clear phase, Xloud, S-force front surround.
Xperia home последна версия потдържаща пакет с икони.
Асистен на обажданията. И други. След компилация и   инсталация на телефона камерата бъгва. Незная все още защо но съм тесвтал самия мод и работи.
Забележка: Просто събирам най-добрите модове за М2 и ги събирам в един къстъм ром.
Цитирай
#11

Чудесно. На моето апаратче му мина гаранцията и сега вече мога да правя каквото си поискам. Само остава да ме светнеш стъпка по стъпка от рутването до инсталацията на този ром.

Изпратено от моят D2303 с помощта на Tapatalk

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)