Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Премахване на драскотини с паста Displex от камерата на MX5
#1

Здравейте, имам MX5 от две седмици и е наистина много добър! За съжаление, аз съм голям карък и му надрасках малко стъклото на задната камера, като го оставих на циментова маса (мисля, че беше по-скоро като залята с асфалт).. Та, изобщо не се съобразих, че може да се надраска. Въпреки това, драскотините не са много и не пречат на качеството на снимката, но аз като перфекционист не искам да ги има и ме дразнят Big Grin. Възможно ли е да ги премахна (или поне малко да ги залича) с някоя от пастите на Displex - червената или жълтата, без това да повлияе на качеството на снимките? Благодаря ви!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако няма гаранция си поръчай ново стъкло направо.
Цитирай
#3

Не знам за тази паста displex, но ще ти кажа аз как ги премахнах. Още тогава щях да споделя с форума, но отлагах и съм забравил.
Облепих около стъклото с изолирбанд, за да не засегна нещо. С клечка за уши нанесох обикновена паста за зъби и падна едно търкане, но не леко, а натискай, не много време. Почисти. След това с лакочистител напояваш клечката и отново по същия начин. Не съм използвал една клечка, при всяко нацапване я сменях, може да повториш процедурата още веднъж, а накрая с навлажнена кърпичка, преди да махнеш изолирбанда, почисти и след това с друга подсуши. Това е. При мен имаше мнооого голяма разлика, чак като гледам снимки преди и след имам чувството, че тези "преди" са като в мъгла. Не знам дали става за всеки телефон, бях пробвал и на г2, но май нямаше ефект. Може да е защото стъклото на г2 е сапфирено.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#4

От къде мога да си купя стъкло за камерата Meizu MX4.Моето ми падна докато бях в чужбина и там в един сервиз ми сложиха подобно но квадратно.Телефона е гаранционен към Виваком,но там едва ли,ще ми помогнат.
Цитирай
#5

Възможно ли е да сменя стъклото в домашни условия? Ако да как може да стане? Благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)