Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ [CF-Auto-Root] Root на S7 G930F / S7 Edge G935F с Один
#1

[CF-Auto-Root] Root на S7 G930F / S7 Edge G935F (Android 6.0.1) с Один



Благодарности на vladdark за помощта със съставянето на темата!



Отговорността за всички действия си е Ваша!



KNOX 0x1



Докато телефонът е руутнат, няма да получавате ОТА актуализации! Ако сте руутнали, но искате ОТА ъпдейти, ще трябва да преинсталирате телефона с Один. 
Ето как става това - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950
Ще загубите руута!



ВАЖНО: Не се опитвайте да руутнете G930F с файлове за G935F и обратното! 


Преди да започнете включете USB поправки и ОЕМ отключване от Опции за разработчици!







Важно!

След като руутнете е възможно телефонът да забие на логото на Samsung Galaxy S7 без да се случва нищо. Изчакайте 5 минути. Би трябвало телефонът да се рестартира няколко пъти, след което всичко ще е наред. Ако дори след 5 минути не се случва нищо, нещо се е объркало и ще трябва да флашнете стоков ром, след което ще може да опитате отново да руутнете.








Внимателно намерете Вашия модел и изтеглете подходящия за него файл! Изтеглянето и флашването на файл за друг модел ще брикне телефона Ви!






1. Разархивирате .zip файла, който сте свалили. След разархивирането трябва да имате .tar файл.  

2. Изключвате телефона, задържате едновременно Volume Down+Home+Power (стъпка 1 от снимката по-долу). Избирате Continue (стъпка 2 от снимката).

3. Когато Ви се появи екрана от стъпка 3 на снимката, с USB кабел свързвате телефона с компютър/лаптоп, на който имате Один. На компютъра/лаптопа трябва да има инсталирани драйвери за телефони на Samsung.

[Изображение: e4509f7f619e6076.jpg]

4. Когато Один разпознае телефона Ви (сините стрелки), в полето AP (червената стрелка) зареждате файла .tar файла и натискате Start (зелената стрелка). В Options не пипате нищо!

[Изображение: 8a1e795a6f78b86f.PNG]
 



D_coffee
Цитирай
Аксесоари
#2

След руут работи ли гугълския реактивейшън лок.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#3

А с руут по този начин пада ли НОКС-а и как мога да разбера това за буутлоудъра, че четох на няколко места че имало значение и той.
Цитирай
#4

Да knox-а ти става 0х1. Написано е с големи тъмно червени буквички в първия пост Wink Ако имаш предвид това де, щото не зная от къде може да падне knox-a Big Grin
Цитирай
#5

Така. Преди няколко дни, самсунг пуснаха автоматичен секюрити ъпдейт на политиката за защита (хитри самсуняги), който троши руута на Chainfire.
Вече има нова версия, на CF-Autoroot - v2.74., която оправя този проблем и замества упражнение с файла boot.img . Въпреки малкия интерес на колеги които искат да руутнат с CF (за сега) нека се знае.
Цитирай
#6

Инсталирам всичко както си е по инструкция.Проверявам и няма руут.Инсталирам Руут експлорера работи.Друго не.Къде може да е проблема?

Poco F3 5G Black
Цитирай
#7

Ами явно нещо не правиш като хората.
Руут експлорер ще си работи и без руут, просто няма да ти даде да пишеш в системните.  Опитай тгитаниум бекъп. Тя няма да заработи без руут.

Опиши стъпка по стъпка какво правиш, какви съобщения в Один ти излизат...
Цитирай
#8

Изписва ми ,че е инсталацията през Один е завършила и мога да махна у-вото.
1. Свалям - CF-Auto-Root-herolte-heroltexx-smg930f
2. Отварям Один и го поставям с отметка на АР Один-а е този Odin3-v3.10.6
3. Инсталирам и после рестартирам.
4. Инсталирам си TWRP

Poco F3 5G Black
Цитирай
#9

Принципно, добре е да сложиш първо риковерито, и без да излизаш от него да флашнеш ЦФ. Освен това аз не зная, дали chainfire е обновил архива за нормалния С7 с новата версия. Ако ти имаш вече ъпдейтнат секюрити полиси от самсунг, което става автоматично в повечето случаи, няма да можеш да руутнеш без преди това да си направил пълен ресет на телефона, или другия вариант е, от стоковия ром който си дръпнал, да разархивираш boot.img и да го флашнеш преди цф-ауторуут с один.
Цитирай
#10

Странно защо според нашите сервизи тук, сме нямали право да си променим рома.
Ако примерно е персонализиран за даден оператор, защо човек да няма право да получи оригиналния ром на самсунг ? В крайна сметка би следвало интересите на клиентите им да са по-важни от личните им разбирания за бизнес.
Аз лично попитах в оторизиран сервиз на самсунг, дали могат да ми преинсталират устройството с оригинален ром на самсунг, казаха, че не могат, и каквото кажат самсунг, това е.
Да беше iOS, по ще се съглася, защото това е операционна система за точно определен телефон, но андроид се инсталира на над 50 вида смартфони, и не знам с кое по точно авторско право разполагат самсунг от програмистите на андроид.
Цитирай
#11

Кой е този оторизиран сервиз, който ти е отказал преинсталация???
Цитирай
#12

Някой пробвал ли е по този начин - http://www.feintroot.com/root-galaxy-s7-knox/, дали knox остажа 0х0?

Phone: Samsung Galaxy S21 Ultra
Цитирай
#13

Колега то си пише че го трипва....

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Цитирай
#14

При мен не се получиха нещата със cf root за G930F. Поне след това телефона си зареждаше стоково Recovery. Обикновено нямам нерви да пробвам втори път, а пробвам различни варианти да се справя със ситуацията.  Smile

1. Сложих TWRP с один свален от тук
2. Веднага след това рестартирам в Recovery, но не мога да mount-на от Recovery нито вътрешната памет, нито system
3. Затова избрах adb sideload и така инсталирах последната версия на supersu - adb sideload UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip
4. Телефона се рестартира и имаме работещ root + TWRP.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Четох, че били намерили начин за рутване на Qualcomm-ския S7 edge без да отчита KNOX и в тази връзка имам няколко въпроса:
1. Трите български оператора само Exynos-ски S7 edge ли продават?
2. Има ли начин за рутване на двете версии без да отчита KNOX?
3. При рутването има ли други недостатъци, освен че изчезва Samsung Pay (напр. криптирането на телефона)? Някъде четох, че сензора за пръстови отпечатъци спирал да работи.
Цитирай
#16

Никой ли не може да отговори?! Поне за проблеми с пръстовите отпечатъци може ли да споделите дали сте имали?
Цитирай
#17

Няма никакви проблеми при мен с пръстовия отпечатък. В България от операторите се продава само Exynos.
Цитирай
#18

Телефонът ми е с Marshmallow 6.0.1, но ми дава Software Update 325.23 MB (APD1 -> APEQ). Първо да обновя софтуера и след това да рутна или обратното?
Цитирай
#19

Първо обнови софтуера и не го рутвай Smile

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#20

Т.е. първо да обновя софтуера и след това да го рутна?

Имам смътни спомени - някъде бях чел, че след някакво обновяване на софтуера на Самсунг се инсталирало нещо ново (security policy ми се върти в главата, но не съм сигурен), което пречело на рутването, и трябвало да се правят допълнителни процедури, за да се рутне... От друга страна пък също четох, че като е рутнат телефона не можело да се обновява софтуера (ама не помня как - автоматично ли, OTA ли...)?
Цитирай
#21

Руутнеш ли не е препоръчително ОТА да ъпдейтваш. Само с Один слагаш новите версии. И след това пак трябва да руутваш.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#22

Обнових софтуера, включих двете опции в Developers Menu, а сега Odin не разпознава телефона. Единствените неща, които ми идват наум, са 1. Не съм инсталирал нови драйвери и 2. Ползвам един стар USB 2.0 кабел - и двете са от стария Самсунг, но с тях безпроблемно се свързвам с компютъра, когато е включен телефона (и си копирам файлове и т.н.)

PS От драйверите било - току-що сложих най-новите и тръгна
Цитирай
#23

Има ли някакво развитие в методите за руут по отношение на knox-a?

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#24

Сложих 7.0 Nougat, но не мога да намеря версия за нея в този списък...
https://autoroot.chainfire.eu/

Става ли с този за 6.0.1?
Цитирай
#25

@ori , не не става.Ако си с Ейдж ,това от долу е начина(предполагам и за плоския S7 е така)
1/Трябва да флашнеш рековери TWRP през Один
2/ После през рековери да направиш WIPE 
3/Пак през рековери флашваш no-verity-opt-encrypt-5.0
4/И накрая флашваш SuperSU v2.79 отново през рековери (ТWRP)
Рестарт и готово...

SG S7 Edge Duos SM-G93FD
SG Note 4 SM-N910F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)