Анкета: Доволни ли сте от Huawei P8 Lite? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Доволен съм
72.50%
58
72.50%
Не съм доволен
2.50%
2
2.50%
Ще го задържа
17.50%
14
17.50%
А бе ще го сменя
2.50%
2
2.50%
Не мога да преценя
5.00%
4
5.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Доволни ли сте от своя Huawei P8 Lite?
#1
Question 

Наближава година откакто Huawei P8 Lite е в продажба, а скоро ще се появи и наследникът му P9. Време е да обобщим впечатленията си от смартфона и да споделим мнение дали ще го сменим с друг модел. Ако имате желание, можете да споделите с какво бихте заменили своя P8 Lite, какви са предимствата на смартфона, с който ще го подмените и какво ще ви липсва от P8 Lite.

Важно: В анкетата се допускат максимално 2 отговора от потребител при еднократно гласуване! Т.е. можете да дадете два отговора едновременно, но само при първо гласуване. Ако дадете само един отговор при първо гласуване, след това не можете да го промените и/или да добавите и втори отговор. 
Моля, използвайте първия отговор да изкажете своето задоволство/недоволство от телефона, а втория отговор - дали ще го задържите/смените или не сте решили още. 

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам телефона от 5-6 месеца,черен на цвят!Искам да споделя че съм адски доволен от машинката,батерията си държи един ден спокойно с ръчкане и мобиле нет който не го спирам.Бърз е,хубав дисплей,добра камера.Вайбъра не ме исвестяваше но се оправя като го отметнеш в защитените приложения!Проблема му е или от М-тел или си е бъг кот Него си.Не прехвърля от 4g в (3g,2g),затова го държa на 2g и няма проблем с обхвата инсче немогат да ме открият!Това е от мен приятели радвайте му се защото е добра машинка за цената си!
Цитирай
#3

За пръв път ползвам huawei. Досега винаги съм бил с iphone и samsung. Huawei e поорязан малко. Няма ъпдейт, трудно се руутва, няма функция да чете усб флашки и др. Андроид 6 е по-бъгав, отколкото 5- на този телефон. Само батерията е изключение при андроид 6. Следващият ми телефон ще е от първите два посочени по-горе. Но нищо, човек се учи от грешките си!
Цитирай
#4

Ъпдейта до 6.0 го чакаме. За руута няма да коментирам, шото има десетки теми как се постига, стига да имаш желание и да знаеш, че при отключване на bootloader гаранцията в повечето случаи пада (в зависимост от къде е купен). Щом ти е първи Huawei - слагал ли си му 6.0, та говориш колко бъгав е бил той?
Цитирай
#5

Аз говоря на база данни. Естествено, че съм му ссложил.
Цитирай
#6

Рутването е 3 стъпки. Уточнение - в ръчен режим. Пробвах с други телефони и one click root, като KingRoot или KingoRoot, пак става, няма проблем.
След Сони (няколко) Айфон и голеееми мъки със Самсунг (s-off или Knox, майкооооо), никога повече тези марки.само за сони ми е мъчно...
OTG си работи прекрасно и на 5 и на 6 андроид. Колега, вие с какъв телефон сте?

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#7

Ето снимка

П8 лите


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

@emilkolev85, намираш ли за логично сравнението на P8 Lite с iPhone? Аз платих Premium версията на цената на iphone и те уверявам, че поддръжката и представянето на модела са без компромисни! Но както се казва - всичко е включено в цената!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#9

(2016-03-29, 19:28:54)emilkolev85 написа:  За пръв път ползвам huawei. Досега винаги съм бил с iphone и samsung. Huawei e поорязан малко. Няма ъпдейт, трудно се руутва, няма функция да чете усб флашки и др. Андроид 6 е по-бъгав, отколкото 5- на този телефон. Само батерията е изключение при андроид 6. Следващият ми телефон ще е от първите два посочени по-горе. Но нищо, човек се учи от грешките си!


Е тука не мога да се сдържа вече. Колега emilkolev85 изобщо чуваш ли се какво приказваш и знаеш ли къде се намираш? Можеш ли да правиш разлика между класове телефони? Знаеш ли каква е разликата между нисък, среден и висок клас телефони? Мислиш ли, че една Lite версия струваща 300 лева може да се сравни с флагман на цена от 1000 лева? Знаеш ли какво е флагман? Знаеш ли какво ти говоря в момента? Давам 500 лева на магьосника, който успее да те накара да осъзнаеш къде се намираш. Това, че ти не знаеш как се руутва не означава, че трудно се руутва. Няма да ти кажа как е лесния начин, просто защото друг ти го каза, но ти не си го прочел защото влизаш във форума за да изфлякаш мнението си и нямаш желание да четеш някви си други десетки постове там и да се ровиш из тях. Ъпдейт ИМАШЕ и ЩЕ ИМА. Имаше както ОТА ъпдейт така и последващи други официални, които бяха пуснати за ръчно инсталиране. Ти знаеш ли какво е един телефон да няма ъпдейт? Преди да си купиш P8 Lite прочете ли му характеристиките, та сега се вайкаш, че няма OTG поддръжка? Знаеш ли какво е OTG? Преди да го купиш поне прочете ли му данните от етикета? Знаеше ли изобщо за какво вадиш парите от джоба си за да ги дадеш? Можеше да ти дадат картоф вместо P8 Lite, щеше ли да забележиш, или щеше да разбереш чак вкъщи и да пишеш във форума, че късно си разбрал, че тоя картоф нещо не се пуска. Всъщност знаеш ли каква е разликата между iPhone и Samsung, понеже виждам, че ги слагаш един до друг? Осъзнаваш ли, че дори те са две много различни устройства? Ако някога си отговориш ПРАВИЛНО на всичките въпроси 500-те лева ги давам на теб вместо на магьосника. 


Изумен оставам за 8 часа когато чуя някой да сравнява телефон за 300 лева с флагман и да изкаже недоволството си колко е "орязан". Колега, вземи си Huawei Mate 8, плати цената му и после ела пак във форума да ни напишеш дали е орязан и как Huawei не стават. Иначе ще си взема аз някой iPhone 2 и ще вляза във форума на iPhone за да кажа на всичките там колко скапан, бавен, лагав и орязан е в сравнение със Sony Xperia Z5. Mate 

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#10

Преди 25 дена се заимах със телефона и бях много доволен, но...от известно време започна да губи мрежа , както и мобилен интернет. След рестарт един път дневно нещата се оправяха, но до следващия ден.Бях в планината и там ми направи този проблем, ми слех, че е от карта или оператор, но чета коментари на потребители и на други мрежи.Имам опция да го върна до 30 дни, така че ще се възползвам от офертата.
Иначе телефона ми харесва, с това неудобство, че батерията не е толкова силна само 2000
Цитирай
#11

Доволен съм, забележки нямам
Цитирай
#12

И аз също съм доволен.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Цитирай
#13

Аз също съм много доволен от телефона за разлика от други марки с които съм бил и определено huawei ме спечели Smile

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Цитирай
#14

Извинявам се за горе-написаното, но тогава ми беше някак чужд телефона. Сега след като съм му научил и кътните зъби, мога да кажа смело, че не ми се иска да се разделям с него. Но се чудя за п9 или п9 лайт. Но това ще стане, само ако п8 лайта се развали така, че да няма оправяне. Дотогава ще съм си с него.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#15

(2016-09-09, 22:14:20)emilkolev85 написа:  Извинявам се за горе-написаното, но тогава ми беше някак чужд телефона. Сега след като съм му научил и кътните зъби, мога да кажа смело, че не ми се иска да се разделям с него. Но се чудя за п9 или п9 лайт. Но това ще стане, само ако п8 лайта се развали така, че да няма оправяне. Дотогава ще съм си с него.

Няма кой знае каква разлика с P9 lite. Но все пак новото си е ново. Пък и сигурно ще има Седмица за по-новия телефон.

(2016-09-08, 13:15:14)vladimir_i написа:  Преди 25 дена се заимах със телефона и бях много доволен, но...от известно време започна да губи мрежа , както и мобилен интернет. След рестарт един път дневно нещата се оправяха, но до следващия ден.Бях в планината и там ми направи този проблем, ми слех, че е от карта или оператор, но чета коментари на потребители и на други мрежи.Имам опция да го върна до 30 дни, така че ще се възползвам от офертата.
Иначе телефона ми харесва, с това неудобство, че батерията не е толкова силна само 2000

А на каква мрежа беше в планината? Ако си избрал само 2G и нямаш нет бих се учудил. А и нов ли го взе телефона?

The Truth is out there.
Цитирай
#16

Скоро ще стане една година откакто съм с P8 lite и нямам нито един от проблемите обсъждани във форума /чук- чук на дърво/.
Взет е от Виваком и от месец и нещо е с Android 6.0 B574

Huawei P8 Lite 6.0/B638
Цитирай
#17

Абе, нз дали ми се струва ама след упдейти на приложенията сякаш почва да става муден, със всеки ъпдейт приложенията сякаш нарочно ги правят по-тежки, че да си купиш нов телефон. Ся като излезе следващия ъпдейт на телефона ще го ресетна да видим дали ще се оправи, но се съмнявам, просто са много тежки новите приложения.

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#18

Приложенията винаги са ставали все по-тежки със всеки следващ ъпдейт. Както и самите уеб сайтове. Това се знае и е прогресивно, няма как да се спре. Затова и производителите предлагат все по-мощен хардуер със всеки следващ модел смартфон. Иначе аз не забелязвам никакво забавяне при моя и не вярвам да забележа поне в следващите 1-2 години. Hi Silicon Kirin 620 е толкова добре оптимизиран, мощен и производителен чипсет за цената си, че няма на къде повече Smile  Най-вероятно имаш някое бъгаво приложение, щом ти забавя целия телефон. Аз до сега за близо година не съм успял да го задръстя чак така, пък ти как си го направил... Свали някоя програмка за чистене. Ако не усетиш разлика и след чистенето - може и да си за хард ресет.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)