Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Захранващ адаптер Zenfon 2 ZE551ML
#1

Телефона ми се налага да го зареждам на две места и съответно имам на работа един адаптер от телефон HTC с характеристики: 5V, 1A
Когато го зареждам с него понякога ми изкарва съобщение: "неподдържан захранващ адаптер" и спира заряда. Отделно много бавно зарежда с него ако не излезе това съобщение. Имам едно китайско зарядно пак със същите изходни данни и пак същата работа е. На оригиналното зарядно изходния ток е 1,35А 5,1V, без бързия заряд. Та въпроса ми е някой пробвал ли е да зарежда телефона със неоригинално зарядно и за същото ли време се зарежда както при оригиналното? Споделете впечатления.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам няколко вида адаптери с моя Zenfone Laser, включително едно зарядно за телефон с копчета Самсунг, и никога не ми е излизало такова съобщение или някакви проблеми. При стария ми Zenfone 5 също, но с едното зарядно (купувано от Lidl) в Настройки>>Батерия ми показваше че зарежда през USB, а не от мрежата. Сега същото зарядно си показва нормално зареждане от AC при Лазера.
Можеш да си инсталираш приложението Ampere (https://play.google.com/store/apps/detai...dev.ampere), което показва моментния и средния ампераж при зареждане. Доколко вярно показва не се наемам да кажа.

P.S. От стария Zenfone 5 ми остана оригинално зарядно, но е вариант за UK (като на снимката) и е с преходник - ако би ти свършило работа, пиши на лс да ти го изпратя, защото не го ползвам.

.jpg 1391444282078.jpg Размер: 57.08 KB  Сваляния: 11

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#3

Ampere го знам. Повече от 700-800mА не ми е изкарвало с оригиналното, а с другото не повече от 300-350mA. Това зарядно за ZenFone 5 какви са му изходните стойности?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#4

   
Мисля, че е 1.35А...
Толкова е, сега погледнах.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

Laser - а мисля че няма Quick Charge и затова няма проблем да използваш зарядно от друг телефон. Докато Zenfon 2 ZE551ML има тази функция и затова има проблем при зареждане с различно от оригиналното зарядно.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#6

Да, но моя модел е с включен оригинален адаптер на 5,1V / 1,35A без да може да го зарежда бързо. Значи не е задължително бързо зарядно.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#7

Моят е модела с 4GB RAM и поддържа бързо зареждане. А когато използвам друго зарядно или Power Bank, ми излиза че е несъвместимо.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#8

Понеже не съм наясно с бързото зареждане - да не би да има някаква опция да се включва и изключва режима на бързо зареждане? И когато е на режим за нормално зареждане да може да се зарежда с обикновено зарядно...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#9

Телефона може да се зарежда с "бързо" зарядно, както и с обикновено. Бързото зарядно зарежда с 9V, а обикновеното с 5,1V. Моделите с 2GB RAM идват стандартно с обикновено зарядно. С неоргинално зарядно, често изписва съобщение за несъвместимо такова и спира заряда. Това не го прави всеки път, но по някакъв начин го надушва неоргиналното. А ако се зарежда с такова, зареждането е много по-бавно от нормалното зарядно.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#10

Колеги, от къде мога да си купя зарядно с бързо зареждане? Телефона ми е с 4ГБ рам, но зарядното няма бързо зареждане, а само 5.2 1.35 (оригиналното на асус е) Отворих капака и на батерията пише, че поддържа бързо зареждане. Така го взех от един приятел телефона даде ми го с такива зарядно, а на него телефона му е донесен от Англия.

Edit: ахааа разбрах защо съм с такова зарядно - "The 18W BoostMaster adapter is included with 2.3GHz/4GB ZenFone 2 model only", а аз съм с 1.8GHz/4GB.... Та все пак от къде мога да се снабдя с такова зарядно, така и така си го поддържа самия телефон бързото зареждане?

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#11

Би трябвало всяко Qualcomm-ско бързо зарядно да върши работа
http://olx.bg/elektronika/aksesoari-chas...ption%5D=1

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#12

(2016-04-27, 18:06:23)karloson написа:  Би трябвали всяко Qualcomm-ско бързо зарядно да върши работа
http://olx.bg/elektronika/aksesoari-chas...ption%5D=1

Аха, благодаря много, колега. Това ме грабна, надявам се да ми свърши работа 
http://olx.bg/ad/barzo-zaryadno-qualcomm...084c4778bb

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#13

Според всичко, което прочетох из интернет, би трябвало да свърши работа.

цитат от XDA:
This phone uses Qualcomm QuickCharge 2.0 so any Qualcomm QuickCharge 2.0 car or wall charger on Amazon will work with this device!

Here is a quick listing of them on Amazon:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_no...uickcharge+2.0

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#14

(2016-04-28, 06:00:17)karloson написа:  Според всичко, което прочетох из интернет, би трябвало да свърши работа.

цитат от XDA:
This phone uses Qualcomm QuickCharge 2.0 so any Qualcomm QuickCharge 2.0 car or wall charger on Amazon will work with this device!

Here is a quick listing of them on Amazon:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_no...uickcharge+2.0
Само забелязвам, че тук в амазон са quickcharge 2.0, а в олх са quickcharge 3.0. В скоби пише, че е съвместим с 2.0 и 1.0. Надявам се наистина да няма проблем.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)