Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От Firefox OS към Android
#1

Здравейте, от мобилния оператор ми предлагат безплатно Alcatel Onetouch Fire C, който е с Firefox os. Разгледах го в един магазин и ми се стори много приличен от към оптимизация и работа, макар и да е със слаб хардуер. Единствено не ми хареса магазина за приложения, в който нямаше почти никакви програми и игри (няма нито Viber, нито Skype, игрите са като андроидските от преди 3-4 години). Та въпросът ми е, понеже и двете OS са с отворен код и на една платформа, може ли да се руутне Firefox-a и да се инсталира Андроидски ром?

Moto Z Play
Цитирай
Аксесоари
#2

Може, но работата е бавна и идиотска: https://www.youtube.com/watch?v=gCSpJfRgDS0
Щом искаш бюджетно у-во с Android, има съвсем прилични дори за по 99-119 лв. е емаг с 24 месеца гаранция, двуядрени процесори (дори мярнах 4-ядрен Utok за 119), с по 5MP камери и общо взето всичко базисно. Няма смисъл от този Fire C, нито игри, нито елементарни приложения. Allview също имат добри предложения. Най-евтиното е 89 лв. , а не е лошо-две ядра, 5 и 2MP камери, 3G, WiFi, GPS, а и MT6572 не е лош процесор, имал съм смартфон с него и мога да кажа, че е съвсем приличен като за ниския си клас, кара си NFS Most Wanted и Asphalt 7 перфектно, GTA San Andreas също работи добре на ниски настройки и без лаг. Да не говорим колко е икономичен, уникално икономичен процесор е, най-пестеливия, който съм виждал.
За цената си дори го предпочитам пред четириядрените МТК, защото е уникат с батерията.
Цитирай
#3

Както казах по-горе телефона го получавам безплатно от оператора, и плюс това си имам добър телефон. Този ще се използва като втори, понеже старото ми LG е със счупен дисплей, а няма как да дам 20-30 лева за телефон на 5 години от среден (тогава) клас.

Moto Z Play
Цитирай
#4

Безплатно и без договори и каквото и да е?
Ако е така-взимай, на харизан кон зъбите не се гледат. Като за втори телефон е ОК, Facebook приложение поне има.
Цитирай
#5
Big Grin 

Фейсбук има, ама аз нямам Big Grin . Иначе ще го взимам с преподписване на договор. Знам че за по 50-60 лева ще си взема нещо бая по-добро, но въпросът беше за операционната система.

Moto Z Play
Цитирай
#6

Ами, дадох линк към клип с интрукии и демонстрация,
но резултата не е много добър-доста бави, поне от 2-3
изгледани клипа това са ми изводите. Но може да пробваш.
Цитирай
#7

(2016-03-18, 23:23:08)Rosen_9 написа:   Знам че за по 50-60 лева ще си взема нещо бая по-добро, но въпросът беше за операционната система.
 
Моzilla се отказва от Firefox os. Какво повече може да се каже.
Цитирай
#8

Все едно да си купиш BlackBerry устройство със BB OS и да очакваш нещо.Google Android е истината,това отдавна се знае.Никой няма да го бъде със собствена ОС,освен Apple,ама те са ми такава малоумщина,че не ми се говори за тях.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#9

Щом е без пари взимай, а пък ако не ти хареса винаги може да го подариш на някоя рода или да му вземеш някой лев в продавалника.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)