Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с фокуса на камерата
#1

Здравейте.
 Петък си купих Allview P6 Life.
Първите ми впечатления бяха много добре.
За цената си, телефончето е супер. Но днес когато се наложи да снимам останах разочарован. Основната 8 мегапикселова камера не може да фокусира, образа на екрана е мъглив,също след заснемане и самата снимка е мъглива
Помислих, че е нещо от настройките, играх си доста,  после нулирах до фабрични, но ефекта пак беше нулев.
Предната 2 мегапикелова камера прави далеч по-добри снимки, най-малкото от което е,че не са размазани, дори и при приближаване.
Да отбележа, че снимане на обекти отблизо, фокуса е приемлив за основната камера, но за всичко снимано на повече от 50 см си е направо ужас. Пробвах с какво ли не, изпробвах и разни приложения, пак нищо. Остава камерата да е дефектна фабрично.
Ето примерна снимка с предната и задната камера: На втората снимка се вижда липсата на всякаква острота силното замазване. Да връщам ли телефона, или проблема е софтуерен?
[Изображение: IMG_20160320_095945.jpg]
[Изображение: IMG_20160320_100003.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай друго приложение за камера от маркета.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

Пробвай с Lenovo SuperCamera, няма го в Play, но през Google може да го намериш. Много настройки, ефекти, ръчен фокус, tap focus или какво там беше има, какво ли не, всякакви неща (страшно обяснение давам, ама аз съм от типа point-and-shoot Big Grin ).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)