Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Досаден SpyWare Проблем. Помощ.
#1

Здравейте, колеги. От преди два дни търсачката ми в Opera бе заменена от някаква измишльотина с име "yoursites 123". Ясно ми е че това ще да е някакъв "шпионин", защото и друг път съм имал такъв проблем с "MySearch.com", но тогава премахването му стана безболезнено от Control Panel "Инсталиране/Деинсталиране на Програми". Сега обаче е друго. Тази гадост я няма никъде, че да мога да я деинсталирам. Гледах в Addons за съмнителни добавки, разширения итн, но няма включени такива. Проверих с AdAware; MalWarebytes; Spybot Search and Destroy, като Malwarebytes засече общо 244 заплахи ,които бяха поправени. Сред тях беше и въпросната гадост, но след процедурата гадината пак си стои и това страшно ме дразни. Пробвах и с "Възстановяване на системата към по-стара дата", но и там не се получиха нещата. Моля ако някой има мнение по въпроса, нека пише възможно най-бързо.

EDIT: Допълнителни програми не ми се инсталират, защото явно всичко е нахакано с Вируси!

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
Аксесоари
#2

Отвори Изпълнение/Run и постави това %appdata% и виж там, провери и в дял C/ProgramData
Най-лесно е като отвориш Диспечер на задачи и търсиш процеса, десен бутон върху него и отвори местоположението на файла.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#3

Минах 2 пъти и с чистача на браузъри на Avast, но без ефект.
Ivailo69, търсих го по име, но не го намирам. Използвах за ориентир датата на която се появи и изтрих всичко от тази дата, но пак нищо Sad
Хора, помогнете.

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#4

И да си изтрил "шпионина", няма да се върне старата "търсачка", ти сам трябва да си я промениш.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#5

Виж тия дали ще ти помогнат.

https://www.youtube.com/watch?v=J31AeecEOvE
https://www.youtube.com/watch?v=kfJYPYLsqXo

Ако няма ефект се обърни към: ТУК
Цитирай
#6

Сканираш с malwarebytes Antimaware и си оправяш проблема.


Цитирай
#7

Ще сканира, ако му даде!
Прави си един Lite диск или флашка и сканира.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#8

(2016-03-25, 21:20:19)noxpire написа:  Сканираш с malwarebytes Antimaware и си оправяш проблема.

(2016-03-25, 18:00:27)esko148 написа:  Проверих с AdAware; MalWarebytes; Spybot Search and Destroy, като Malwarebytes засече общо 244 заплахи ,които бяха поправени.


Що не четете малко преди да изтърсите някоя небивалица?
Цитирай
#9

Пробва ли с преинсталиране на Операта?

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#10

Благодарение на клипчетата от Youtube, които е постнал колегата Dops7z успях да махна гадината от Firefox Smile Там вече всичко е ОК. Остава сега и с операта да се справим Smile

EDIT: Видях му сметката и в Операта, като следвах това клипче:
https://www.youtube.com/watch?v=eWrO82JQ4nQ

Специални благодарности на колегата Dops7z, за оказаната помощ.

EDIT: Сега вече мога да спя спокойно Smile Sover

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#11

Браво.

И все пак не е зле за профилактика да наминеш и през другия линк, който ти пратих, че покрай тоя може да си лепнал и още нещо без да имаш на представа за него. Я някой keylogger, я нещо друго...
Цитирай
#12

А някой знае ли как мога да си настроя нета да ми се пуска автоматично със стартирането на Уиндоус? Използвам Broadband connection с име и парола дадени ми от доставчика и всеки път трябва ръчно да цъкам на прекия път, който съм си извел на Десктопа за да пусна нета. Четох доста из форумите, и направих това, което препоръчват колегите, но няма резултат, а именно махнах отметката "Питай за име и парола" и поставих прекия път в папка Startup, но нищо.
Ако някой има идеи да пише Smile


EDIT:Имам само още един много важен въпрос. Възможно ли е след като бях заразен с този "шпионин" при проверка на наличността в банковата ми сметка всичко да се стопи? Питам защото сега ме е страх да си вляза в профила на Unicredit Bulbank  Big Grin

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#13

Ами така си е както си го описал. Правиш пряк път и го слагаш в C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)