Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане за форматиране на сд карта като вътрешна памет
#1

Колеги имам питане, вчера си напрарих експеримент да форматирам картата като вътрешна памет. Първото, което ми направи впечатление а, че пак виждах два дяла през експлоръра. Второто, което ми направи впечатление е, че да , при инсталиране на някое приложение, то наистина се инсталира на картата , но след инсталацията на няколко приложения, те спряха да се отварят, забиват, лага е неописуем и просто не можеше да се работи с телефона. Затова го ресетнах и си форматирах картата като външна такава отново. Тук да кажа, че софтуера ми е стоков, а картата е най висок клас кингстън клас 10 64 гигабайта. Картата е купувана от тук с 9 години гаранция. Някой може ли да сподели впечатленията си? И всъщност , как е по добре да е - като сд карта, или като вътрешна памет? И , би ли имало проблем, ако аз сам си местя приложенията в сд картата?

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз няколко пъти писах вече... Аз пробвах с ViperOne и с Cyanogenmod. Всичко вървеше както трябва докато не рестартираш телефона или той случайно не "умре" батерията, с випера имах много проблеми. Паметта става едно, да ноооо... При рестарт получавах system process stopped и всички инсталиции които бяха на картата се изтриваха..Също и всичко трябваше да места аз ръчно (При първия опит да ползвам тази екстра не беше така) Въобще голямо мазало ставаше след рестарт а не дай си боже да изключиш телефона!.. Успех после с включването . При Cyanogenmod не бяха толкова зле нещата. До колкото си спомням ако си направил папки, преки пътища се трият. Също и изчезваха след рестарт, но след още един рестарт се появяваха нещата. Моят карта е 64гб от техномаркет за около 70,80лв не помня кой клас и все пак ми изписваше, че е бавна и да си взема нова, НО никога не ми е забивало дори когато ползвах програмите от картата. Аз мисля, че има още много да се работи по тази екстра... Може би още е един вид бета версия знам ли... Пък при Marshmallow а забелязах (За ViperOne специално) , че и други хора който не са ползвали функцията имат подобни проблеми. И аз за сега си се върнах на lollipop. Скоро може пак да ъпгрейдна, но сега телефона си ми работи много добре.
Цитирай
#3

Не мога да пускам нова тема, затова ще използвам тази. СД картата ми се побърка тотално. Създава ми проблеми /като се опитам да снимам с камерата не иска да записва снимките, дава ги като черен екран/ и реших да я форматирам. Но при всички опити удрям на камък. Дава, че се форматира с различни програми опитах, през стандартната на телефона, на уиндоуса под ДОС. Но когато вляза в картата всичко си е там. Опитах ръчно изтриване на файловете, но само след няколко секунди, те отново са в картата. Някакви други идеи имате ли, или да купувам нова?!
Цитирай
#4

Пробвай с друга такава, вероятно проблемът е в нея.

Sent from my XT1580

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)